999 rezultate për

pasojĂ

Pamjet e rralla të tërmetit të vitit 1979 në Shqipëri: 35 të vdekur, mijëra shtëpi të rrënuara (VIDEO) Një nga ngjarjet më të rënda që ka lënë gjurmë në memorien e shqiptarëve është tërmeti i 15 prillit të vitit 1979 me int
"Pasojat e tërmetit", Ermali turpëron Julin në mes të aeroportit me të brendshme (VIDEO) Ermal Mamaqi së fundmi ka lënë pas dore moderimin dhe është fokusuar kryesisht te kinematografia. Tashmë në rolin e r
Dëmtohet godina e Ambasadës Gjermane: Shpresojmë ta kalojmë shpejt këtë tronditje dhe pasojat Ambasada Gjermane në Tiranë nuk ka mundur të shpëtojë pa u prekur nga tërmeti e gjithashtu në ambjentet e saj të brendsh
Tërmeti i fuqishëm, shikoni pasojat që ka shkaktuar në Kavajë (FOTO LAJM) Tërmeti i rënë një ditë më parë që shkaktoi dëme të konsiderueshme në të gjithë vendin, preku shumë edhe Kavajën. Banesa
Pasojat e krimeve të serbëve, nënë e bijë u përdhunuan agresivisht (VIDEO) Gruaja që shihni, me pseudonimin Luljeta, ka qënë e martuar dhe me fëmijë në momentin që e kanë dhunuar, por ajo as sot
Pasojat e pariparueshme tĂ« zjarreve nĂ« AmazonĂ« (FOTO LAJM) “Ne nuk e dimĂ« sa vatra zjarri nga arat do tĂ« kalojnĂ« nĂ« pyje”, thotĂ« Paulo Brando, ekspert i Institutit tĂ« pavarur braz
Përdori celularin gjatë drejtimit të makinës, këto janë pasojat (VIDEO) Përdorimi i celularit në drejtimin e makinës është një nga burimet më të shpeshta të aksidenteve rrugore. Një aksiden
Haradinaj ka një mesazh për liderët që nënshtrohen duke shitur vendin Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar para pak minutave, qytetarëve, me një paralajmëri
Uji në shishe plastike mund të shkaktojë pasoja të mëdha Uji në një shishe plastike ka shumë pasoja për shëndetin sidomos për mushkëritë, probleme me zemrën dhe probleme gastro-
Stuhi në Divjakë e Korçë, shikoni pasojat nga era e fortë dhe shiu (VIDEO) Shiu i rrëmbyeshëm i shoqëruar edhe me erë të fortë ka sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike në zonën e plazhit në Di
"Nuk do bĂ«j kurrĂ« mĂ« operacione plastike", Cardi B po vuan pasojat (FOTO LAJM) Cardi B betohet se nuk do t’i nĂ«nshtrohet mĂ« asnjĂ« ndĂ«rhyrje kirurgjike pas komplikimeve nĂ« bark dhe kĂ«mbĂ«. Cardi B Ă«
Dështon seanca e pajtimit mes Spartak Brahos dhe Agron Tufës Dështon seanca e pajtimit mes kreut të Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa dhe disa
NjĂ« shishe ujĂ« brenda nĂ« makinĂ« gjatĂ« verĂ«s mund tĂ« shkaktojĂ« pasoja tĂ« tmerrshme (VIDEO) ËshtĂ« njĂ« rrezik kĂ«rcĂ«nues pĂ«r jetĂ«n, qĂ« mund tĂ« shkaktojĂ« zjarr brenda nĂ« veturĂ«. Tani, zjarrfikĂ«sit janĂ« duke i parala
Deputeti i ‘ri’ paralajmĂ«ron: NĂ«se nuk shtyhen zgjedhjet do ketĂ« viktima Deputeti Lefter Maliqi thotĂ« se zgjedhjet e 30 qershorit duhet tĂ« shtyhen pĂ«r tĂ« shmangur konfliktet civile. Zgjidhja
Veriorët ende nuk paguajnë taksa, shqiptarët i vuajnë pasojat Ende shiten produkte pa u tatimuar nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) në veri të Kosovës. Evazioni fiskal në veri
Mbrojtësi i Kombëtares rrëfen dramën e humbjes së babait dhe pasojat Ka vuajtur shumë Naser Aliji vitin e kaluar. Mbrojtësi i Shqipërisë humbi babain e tij, ndërsa ngushëllohet me faktin se
Shpërthen në flakë banesa në Vlorës, dyshimet e para Mëgjesin e sotëm një banesë është përfshirë nga flakët në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhru pranë Bashkisë së kët
Boksieri fiton ndeshjen, por pasojat janë fatale (FOTO LAJM) Scott Fitzgerald ka postuar fotografi në rrjetet sociale, ku shihet gjendja e tmerrshme e syve të tij, përkundër fitores
Gattuso: Këto janë pasojat e derbit Milan ka humbur 1-0 ndaj Sampdoria-s duke regjistruar disfatën e dytë radhazi në kampionat, pas ndeshjes, këto ishin fja
Këto janë pasojat e derbit Milan-Inter Derbi mes Milanit dhe Interit dhuroi emocione, spektakël, gola, gëzim dhe trishtim. Përveç se një tablo koreografish mbr