999 rezultate për

pashkeve

Modelja ruse pozon me të brendshme prej vezësh me rastin e pashkëve (FOTO LAJM) Sveta Bilyalova është një nga modelet ruse që tërhoqën vëmendjen gjatë Kampionatit Botëror të vitit 2018 dhe që prej asa
Rritet numi i viktimave nga koronavirusi edhe në Gjermani Gjatë 24 orëve të fundit 333 persona humbën jetën si pasojë e koronavirusit në Gjermani duke çuar në 3434 numrin e vikti
Ronaldo do të rikthehet në Itali pas festës së Pashkëve dhe do të futet sërish në karantinë Cristiano Ronaldo dhe futbollistët e tjerë bardhezi që udhëtuan jashtë Italisë pas karantinës do të kthehen në Torino pa
A do të hapen kufijtë pas Pashkëve, flet presidentja e KE Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të premten, se janë duke u zhvilluar bisedime midis vendeve
Dalin pamjet kur Vuçiçi thyen vezën me Mogherinin (FOTO LAJM) Takimi mes udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor, zhvilluar në Berlin, kishte një hyrje aspak formale. Duke qenë se ky
Ipeshkvi u reagon serbëve, e papranueshme të mohohen krimet e kryera Në Meshën qendrore të Pashkëve, që sonte është mbajtur në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, Ipeshkvi i Kosovës
Xhaferi uron festën e Pashkëve Kryeparlamentari Talat Xhaaferi në emrin e tij personal dhe në emër të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë
Festa e Pashkëve rrit çmimin e vezëve dhe mishit në Maqedoni Ashtu si për çdo vit festa e Pashkëve ka shënuar një rritje të ndjeshme të çmimeve. Për tregtarët është lirë, ndërsa për
Kylie Jenner dhe Travis Scott dhuratë madhështore për Stormi-n (FOTO LAJM) Familja Kardashian-Jenner ka vendosur që festën e Pashkëve ta festojnë të gjithë bashkë, në një festë mjaft luksoze.
Bytyqi uron Festën e Pashkëve Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi u ka uruar festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve katolikë. Ka uruar për më shumë da
Xhaferi uron besimtarët e konfesionit katolik për festën e Pashkëve Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi ka uruar besimtarët e konfesionit katolik për festën e Pashkëve. “Festat fetare
Ramush Haradinaj uron Pashkët Kryeministri Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Festën e Pashkëve. Këtë e ka bërë përmes
"Çmenden" të rinjtë britanikë para Pashkëve, shihni si dalin në rrugë (FOTO LAJM) Me mijëra britanikë kanë përfituar nga ditët pushimit për pashkët duke dalë që të festojnë ende pa ardhur fundjava. N
Mbahet mesha e Pashkëve Mesha kryesore do të mbahet nga ora 21:00 në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, dhe së cilës do t’i prijë Ipesh
Stacioni Hapësinor Kinez, përplasja me tokën e parashikuar ditën e Pashkëve Stacioni hapësinor kinez, i cili prej disa ditësh kishte nisur rënien e tij drejt tokës, ka hyrë tashmë në atmosferën e
E rrallë! Ja çfarë do të ndodhë në qiell natën e Pashkëve Romantikët dhe vëzhguesit e qiellit janë paralajmëruar për të vëzhguar hënën blu. Natën e 31 Marsit, duke gdhirë e diel
Misteri i pashkëve, gjeni 10 vezët e fshehura me çokollatë (FOTO LAJM) Ndërsa festa e pashkëve po afrohet, shumë fëmijë po përgatiten të ngjyrosin vezët e Pashkëve. Një lojë e re në intern
Meta uron besimtarët e krishterë në festën e Pashkëve Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, përcolli urimet e tij për festën e Pashkëve. Pas vizitës së bërë në Katedralen Or
Çfarë po ndodh? RENEA blindon Tiranën (VIDEO) Policia e Shtetit prej ditës së djeshme ka marrë masa maksimale sigurie, duke u vënë në gatishmëri të plotë në Tiranë.
Nishani u uron Pashkët besimtarëve të Krishterë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani përmes një mesazhi publik u ka uron Festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve të kr