999 rezultate për

pashket

Festoi Pashkët me shoqërinë, por u gjet i vdekur në banesë: Dyshimet për djalin e biznesmenit Delvina është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë. Trupi i pajetë i Enteo Isufaj, 30-vjeç është gjetur ng
Kishat bosh, Pashkët Ortodokse festohen si kurrë më parë Pashkët Ortodokse u festuan mbrëmë në një mënyrë të pazakontë me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Me
Basha uruon Pashkët me lepurushët e vajzave të tij: Zoti ju bekoftë ju dhe të dashurit tuaj (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është drejtuar me një mesazh besimtarëve ortodoksë me rastin e Pashkës. Ba
Hong Kongu feston Pashkët ndryshe nga të tjerët, njerëzit ''dynden'' në plazh (FOTO LAJM) Fundjavën e Pashkëve, shumë banorë të Hong Kongut iu drejtuan plazheve, për një argëtim gjatë të cilit kanë ruajtur sido
KMSH uron besimtarët katolikë: Pashkë të gëzuara, le të shtojmë lutjet Të gjithë besimtarët katolikë festojnë sot Pashkët. Ndryshe nga herët e tjera, ata nuk patën mundësi të merrnin pjesë në
Në shtëpinë e tyre ka festë, Rudina dhe Marku urojnë Pashkët (FOTO LAJM) Rudina dhe Marku sot festojnë Pashkët. Përgatitjet kanë nisur nga dje, me vezët e kuqe që u zbukuruan nga duart e Vikito
Krishti u ngjall! Frendo: Kjo natë më kujton '97, sakrifica do kurorëzohet Krishti u ngjall! Në një situatë aspak të zakonshme dhe si kurrë më parë është zhvilluar mesha për Pashkët në Tiranë, Sh
Besimtarët ortodoksë festojnë sot Pashkët Besimtarët ortodoksë në të gjithë botën kanë kremtuar mesnatën e djeshme Festën e Pashkëve. Kjo festë është kremtuar edh
Basha uron Pashkët nga Kisha e Laçit (VIDEO) Nga Kisha e Shen Ndout në Laç, kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët për Pashkët. Ai tha se kjo le
Përgjaken Pashkët në Sri Lanka, shpërthimet në kisha u marrin jetën mbi 100 besimtarëve E diela e Pashkëve është përgjakur në Sri Lanka, si pasojë e 6 shpërthimeve në tri kisha dhe në dy hotele. BBC raport
Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët Me mijëra besimtarë katolikë në mbarë botën festojnë sot Pashkët. Edhe besimtarët katolikë në Shqipëri u mblodhën në Kat
Nesër janë Pashkët por çfarë simbolizojnë vezët e kuqe? Kur i referohemi festës së Pashkëve nuk mund të mos na shkojnë në mendje vezët e kuqe, buka e ëmbël, flaka e shenjtë, dh
Xhaferi uron festën e Pashkëve Kryeparlamentari Talat Xhaaferi në emrin e tij personal dhe në emër të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë
Ramush Haradinaj uron Pashkët Kryeministri Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Festën e Pashkëve. Këtë e ka bërë përmes
Zbulohet urdhri i rrallë i Enver Hoxhës: Shqiptarët s'do festojnë Bajramin dhe Pashkët! "Kjo e çoi luftën kundër fesë brenda në çdo familjeje dhe kjo është lufta më e mprehtë, më e gjerë dhe më e thellë sesa
Manojlovski propozon zgjidhjen e krizës me marrëveshje Gjatë seancës kontituive në Kuvendnin e Maqedonisë, deputeti i BDI-së, Branko Manojlovski, ka thënë se i fton deputetët
Basha uron Pashkët nga "çadra e lirisë" Protesta e opozitës sot është në ditën e 60 dhe ashtu si çdo ditë, kryedemokrati Lulzim Basha uroi të gjithë besimtarët
Papa Françesku uron Pashkët: Mos injoroni vuajtjet e emigrantëve Në ditën më të rëndësishme të kalendarit të krishterë, Papa Françesku, nga bazilika e Shën Pjetrit u kërkoi katolikëve t
Ivanov mesazh për Pashkët: Ta ruajmë Maqedoninë Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, ka uruar besimtarët e krishterë për festën e Pashkës, madje nuk ka nguruar të për
Nishani u uron Pashkët besimtarëve të Krishterë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani përmes një mesazhi publik u ka uron Festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve të kr