999 rezultate për

pashĂ

Rama apo Basha? Bujar Asqeriu: Rotacioni politik është jetik për shoqërinë! Aktori i njohur Bujar Asqeriu thotë se rotacioni politik është i nevojshëm dhe jetik për vendin. Në një intervistë për e
Juliana Pasha shpërthen në lot: Do të doja një fëmijë (FOTO LAJM) Këngëtarja, Juliana Pasha tregoi gjatë një interviste me Ardit Gjebrean, se vazhdon ende të ketë shpresa se një ditë ajo
Kolonel Myslim Pashaj reagon pas zyrtarizimit të zgjerimit me 12 milje: Të dy shtetet s'dinë ku i kanë detet territoriale Koloneli në lirim, Myslim Pashaj, ish-drejtori i Institutit të Topografisë Ushtarake të Shqipërisë, kërkon reagimin e me
"Më vrisni mua", si sakrifikoi jetën Preng Bib Pasha për diplomatin britanik Nga Hasan Bello Preng Bib Doda (1860-22 mars 1919) lindi në Orosh të Mirditës. Ai ishte pinjoll i familjes së
Koloneli Myslim Pashaj: Shqipëria s’ishte e zonja të mbronte kufijtë e saj detarë Koloneli Myslim Pashaj i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24 ka folur për zgjidhjen që Gjykata Ndërk
Zbulohet fjalimi i Esat Pashës në Parlamentin Osman: Shkodranët e pritën Turgut Pashën mirë, ai i burgosi Esat Pasha është një ndër figurat më kontradiktore të historiografisë shqiptarë. Në lidhje me të ka raportime që shkojnë
Nëntë ditë në terapi intensive, COVID vret një tjetër mjek Mjeku Esat Pashaj, nga Skrapari ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 72-vjeçare. Mësohet se doktori ishte sht
Kolonel Myslim Pashaj: Grekët nuk mund të zgjerohen 12 milje në Jon pa marrëveshje me ne Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Myslim Pasha jep alarmin: Greqia nuk mund të zgjerohet 12 milje në det pa marrëveshje me Shqipërinë Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Momentet e fundit të Ali Pashës, letra e dëshmitarëve okularë nga Janina Nga Aurenc Bebja*, Francë – 31 Gusht 2020 “Le Constitutionnel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822, në ballinë, një
Pashaj tregon hilenë e 12 miljeve: Grekët po na marrin detin me diktat Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Ambasadori në Athinë trondit grekët: Ali Pasha u përpoq të krijojë shtetin e pavarur të Epirit Ambasadori gjerman në Greqi postoi në rrjetet e tij sociale një status dedikuar Ali Pashë Tepelenës, duke ngjallur reagi
Kështu duket Arbenita në foton e pashaportës dhe të gjithë u fiksuan (FOTO LAJM) Arbenita Ismajli është një nga vajzat më simpatike të shoëbiz-it shqiptar. Ajo është mjaft fotozhenike dhe përveç se në
"Mbreti" i xhunglës i frikësuar hipën në pemë, e ndoqën mbi 100 buaj Një luan i frikësuar është fotografuar duke qëndruar në një dru të gjatë, në përpjekje për të shpëtuar nga një tufë buaj
13 vjet të martuar, Juliana Pasha tregon a do të bëjë fëmijë Juliana Pasha, këngëtarja shumë e dashur për publikun ishte e ftuar sot në "E diell", ku në një intervistë me Ervin Kurt
Flet Juli i "Pashakos": Lekët i kisha marrë borxh, nuk e njoh Redjan Rrajën Julian Sula, i njohur edhe si “Juli i Pashakos” është personi i dytë i dyshuar për atentatin që iu bë prokurorit Arjan N
Gjeti makinën me targa false? Pse e kërkon policia Julin e Pashakos Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me përfshirjen e Julian Sulos në atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Buri
Atentati ndaj prokurorit, Forcat Operacionale zbarkojnë në Elbasan Forcat e Posaçme Operacionale kanë zbarkuar në Elbasan pas atentatit të prokurorit Arjan Ndoja. Burime zyrtare bëjnë
Do kryente një tjetër atentat të bujshëm, si i iku policisë 1 muaj më parë "Juli i Pashakos" Policia ka shpallur në kërkim Julian Sulajn pasi gjeti grupi hetimor zbuloi gjurmë të tijat në makinën që u përdor për a
Kush është "Juli i Pashakos" që policia i sekuestroi sot 70 mijë euro dhe një super makinë Policia e Fierit ka sekuestruar shumën e konsiderueshme prej 70 000 euro dhe një automjet me vlerë 100 000 euro që dysho