999 rezultate për

pasgoditje

Tërmeti që shkundi vendin mbrëmë, gjatë natës u regjistruan 42 pasgoditje Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që u regjistrua gjatë natës në vend. Sipas Ministrisë
Greqia nuk po gjen qetësi, tronditet sërish nga tërmeti Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë mëngjesin e sotëm. Sipas të dhënave, tërmeti ka qenë 4.7 Rihter dhe është regjistru
Sizmiologu pas tërmetit të sotëm: Deri më tani janë regjistruar 2000 pasgoditje Sizmiologu Rrapo Ormeni edhe njëhere qetëson qytetarët se nuk ka vend për panik, pas lëkundjeve që u regjistruan këtë pa
Vijojnë dridhjet e tokës, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë Një tjetër pasgoditje është regjistuar pak minuta më parë ne vend, me epiqendër në Gjirin e Lalzit. Tërmeti pati një
EMSC për tërmetet: Vala e pasgoditjeve po shuhet Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të s
Tjetër lëkundje tërmeti në vend, sa ishte magnituda Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, vijojnë pasgoditjet. Edhe këtë mëngjes është regjistruar një tjetër lëkundje.
A do ketë një tjetër tërmet të fuqishëm? Profesori qetëson qytetarët Profesori i njohur, Shyqyri Aliaj që ka drejtuar për disa vite Institutin e Sizmiologjisë, qetësoi popullatën duke u shp
Që nga 26 nëntori, sa pasgoditje kanë lëkundur Shqipërinë Ministria e Mbrojtjes ka dhënë shifrën e pasgoditjeve të tërmetit. Mësohet se numri total i pasgoditjeve që prej 26 Nënt
Agjencia e huaj mesazh shqiptarëve: Qetësohuni, pasgoditjet janë të kufizuara! Agjencia e huaj, EMSC, e cila është e specializuar në përllogaritjen e tërmeteve ka përditësuar vëzhgimin për paslëkund
"Pasgoditjet e forta janë normale", profesori gjerman flet për situatën në Shqipëri Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Pot
Flet sizmiologu: Pasgoditjet nga tërmeti do vijojnë Sizmiologu Rrapo Ormeni në studion e “Byro politike’ me Juli Xhokaxhi ka sqaruar nëse do të ketë të tjera pasgoditje pas
Flet sizmiologu: Pasgoditjet e tërmetit po shuhen, deri tani janë regjistruar 400 të tilla Pas lajmit të rremë të mbrëmjes së të dielës, sizmologu Rrapo Ormeni ka qetësuar gjithë qytetarët shqiptarë duke thënë s
Paralajmërimi i sizmiologut: Lëkundjet shoqërohen nga pasgoditje Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka bërë një panoramë të tërmetit që goditi sot vendin. IGJEUM