999 rezultate për

pasaporte

"Bomba" e Lecit: Duka më dha pasaportën se trukoja ndeshje (VIDEO) Kur Sueprliga shqiptare vlon nga skandali i trukimit të ndeshjeve, vjen edhe një bombë nga Suedia. Është futbollisti kos
Talenti shqiptar i City-t huazohet te Cambuur Pas Bersant Celinës një tjetër talent me origjinë shqiptare siguron një kontratë profesioniste me Manchester City-n. Bëh
Nigeriani i Skënderbeut: Dua të luaj për Shqipërinë Peter Olaynka është gati të marrë pasaportën shqiptare nëse tekniku Gianni De Biasi e fton në Kombëtare. Sulmuesi nigeri
Shkup, qirinj për demokracinë e vrarë Disa qytetarë janë mbedhur përpara ndërtesës së qeverisë dhe kanë ndezur qiri, duke demonstruar me ndezjen e tyre, "vras
Kreu i AK në Hamburg: "Pasaportë për çdo shqiptar" Pas tubimeve në Vienë, Baden, Bruksel e Berlin, Aleanca KuqeZi ka mbërritur në Hamburg në fushatën e saj "Autokton, mbi
Arrestohet një person i cili u kap me pasaportë false drejt Italisë Një tjetër person është ndaluar në Portin e Durrësit, pasi po përdorte një pasaportë false për të shkuar në Itali. Ky sh
Ja cilat janë pashaportat më të fuqishme të botës (FOTO LAJM) Qytetarët të cilët kanë lirinë më të madhe për të lëvizur nëpër të gjitha shtetet e botës janë ata të Britanisë së Madhe
Kapet nga policia pasi përdori në kufi pasaportën e vëllait Nën akuzën e falsifikimit të dokumentave, një i ri nga Lushnja po ndiqet penalisht në gjendje të lirë. Duke përfituar ng
Serbia refuzon tifozët kosovarë në Beograd Jo vetëm bileta por edhe pasaporta shqiptare do të jetë dokumenti i detyrueshëm për të ndjekur ndeshjen në stadiumin e B
I vjedhin pasaportën, Ministria e Jashtme: Bleona Qereti, pjesë e një grupi mediatik Pas deklarimit të humbjes së pasaportës me pretendimin se i'a kanë vjedhur bashkë me sende të tjera në Itali, një reagim
Kim Kardashian në foton e pasaportës, mahnit fansat (FOTO LAJM) Sapo përmendet emri Kim Kardashian, të vjen ndërmend një fizik për tu pasur zili. Ajo ka shkuar përtej linjave, duke tre
"Tezja" e kokainës me pasaportë amerikane, u vëzhgua kur fejoi djalin Zbardhen udhëtimet në tri kontinente të Valentina Tufinës, e dyshuar si "truri" i një rrjeti trafiku heroine dhe kokaine
Procesverbali i seancës kur ministrat e Ramës akuzonin Berishën për pasaportat biometrike Qeveria shqiptare vendosi sot që të vijojë kontratën me kompaninë koncensionare Sagem për prodhimin e kartave të identit
Ylli i ri i Kosovës Albert Bunjaku, Samir Ujkani e Loret Sadiku janë prurjet më të mëdha në ndeshjen e parë miqësore të Përfaqësueses së Kos
Xhevahir Sukaj: Dua pasaportën e Iranit, jo Kombëtaren Xhevahir Sukaj në objektivin e kombëtares së Iranit. Sulmuesi shkodran që po kalon një formë të mirë me skuadrën e Sepah
Toponimet, dy opsione në negociatat me Greqinë Pala shqiptare dhe ajo greke kanë nisur diskutimet për gjetjen e një zgjidhjeje për sa i përket çështjes së toponimeve t
Pezullohet aplikimi për pajisje me letërnjoftim dhe pasaportë Ministria e Punëve të Brendshme njofton gjithë shtetasit e interesuar për t’u pajisur me letërnjoftim apo pasaportë biom
Dynënshtetësia, Atdhe Nuhiu nuk do luajë për Shqipërinë Zyrtare: Atdhe Nuhiu nuk do të luajë për Kombëtaren shqiptare. Të paktën jo derisa ai të jetë pajisur me pasaportë shqip
Presidenti Nishani i jep pasaportën dy kuqezinjëve (FOTO LAJM) Emir Lenjani mund të luajë tashmë me kombëtaren kuqezi, pasi ka marrë nënshtetësinë shqiptare. Mesfushori i St.Gallen u
Kombëtarja, 4 kosovarë marrin pasaportën shqiptare (FOTO LAJM) Kombëtarja shqiptare është "mbipopulluar" prej futbollistëve nga Kosova. Karvanit të tyre mund t’i bashkohet edhe Lirido