999 rezultate për

pasaporte

Ja vendet më pasaportën më të vlefshme, Shqipëria më të dobtën "Passportindex ka bërë një renditje të pasaportave në botë, duke marrë parasysh në sa vende mund të udhëtojnë pa viza.
Gjysma e ministrave të Maqedonisë me pasaporta bullgare Maqedonia është tronditur pas lajmit se gjysma e ministrave dhe një pjesë e madhe e deputetëve kanë pasaportë bullgare.
Shitja e biletave "Euro 2016", penalizohen kuqezinjtë e Kosovës dhe Maqedonisë Shqiptarët më në fund kanë mundësinë që të mbështesin Shqipërinë në një kompeticion të madh si Euro 2016. Faqja zyrtare
Bashkë me dorëheqjen, Arbër Vllahiu dorëzon edhe pasaporten diplomatike (Dokument) Ish këshilltari i presidentes së Kosovës, Arbër Vllahiu, duket se nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga qëndrimi tashmë publ
Shkon në Spanjë me pasaportë të Kosovës (FOTO) Një qytetar i Kosovës ka arritur të shkojë në Spanjë pa asnjë problem me pasaportën e Republikës së Kosovës. Këtë ai
Tronditet Serbia: Putin pranon pasaportën e Kosovës Vendimi që Rusia të lëshojë viza për kosovarët me pasaporta kosovare e ka tronditur Serbinë. Të kujtojmë se ambasada
Momenti kur Muja dorëzoi pasaportën diplomatike: S'ka asnjë vlerë (FOTO LAJM) Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Shaip Muja, ka hequr sot dorë nga pasaporta diplomatike e Kosovës. Këtë veprim
Labi letër krerëve të Shqipërisë: Më jepni pasaportën, jam shqiptar e jo kosovar Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, me anë të një letre drejtuar krerëve të shtetit shqiptar, ka kërkuar që atij dhe të
De Biazi merr pashaportën shqiptare (FOTO LAJM) Trajneri i Kombëtares kuqezi është pajisur me pasaportën shqiptare. Presidenti Bujar Nishani ka firmosur dekretin që De
Sabri Hamiti merr pasaportën shqiptare Akademiku i njohur Sabri Hamiti ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare, në një ceremoni të veçantë të organizuar nga Presi
Ekstradohet nga Gjermania 48 vjeçari që falsifikoi pasaportën e tij Një shqiptar i Kosovës, i kërkuar nga autoritetet shqiptare, është ekstraduar nga Gjermania drejt vendit tonë. Gjykata e
Pasaporta shqiptare, pse i "rritet rroga" De Biasit (FOTO) Ka shumë biznesmenë në Itali që investojnë në Shqipëri edhe për faktin se taksohen shumë më pak se sa në vendin e tyre.
Gianni De Biasi merr sot nënshtetësinë shqiptare Gianni De Biasi duke nisur nga kjo e shtunë do të ketë një motiv më shumë për të besuar e për t'u ndier një shqiptar me
Dha 4 mijë euro për një vizë ... false Një qytetar nga Peja ka raportuar në polici se tre të dyshuar në dhjetor të vitit 2014 e kanë mashtruar duke ia marrë 4
Ajeti merr pasaportën shqiptare: Realizova ëndrrën time Arlind Ajeti tashmë mund ta veshë fanellën fanellën kuqezi edhe në ndeshjet zyrtare. 21-vjeçari, i cili është aktivizuar
Nga sot shtetasit rusë hyjnë me pasaportë në Ukrainë Bëhet fjalë për vendimin e muajit të kaluar të miratuar në Këshillin e Ministrave të Ukrainës, i cili synon të shtoj mas
Familja e 17-vjeçarit të arrestuar: E kanë mashtruar Lirim Robelli nga fshati Vërbicë e Gjilanit i ishte mbushur mendja që të shkonte në Siri me pasaportë false, me qëllim t
Interi "prenoton" talentin turk (VIDEO) Inter po punon për sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që shkruan "Gazzetta dello Sport", Piero Ausilio ka hedhur sytë nga Og
Stefanoviç: 60 mijë kosovarë kanë kërkuar pasaportë serbe Ministri i Policisë së Serbisë, Nebojsha Stefanoviç, thotë se deri më tani rreth 60 mijë shqiptarë të Kosovës kanë bërë
Dy policë në pranga, pajisën me pasaportë skafistin e tragjedisë së 9 janarit Policia e Vlorës ka arrestuar dy punonjës të policie, pasi u zbulua se kishin pajisur me pasaportë false, skafistin Viro