999 rezultate për

pasaportave

KQZ kërkesë Gjendjes Civile për numrin e ID dhe pasaportave të skaduara Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar një letër-kërkesë Drejtorisë së Gjendjes Civile për ID e zgjedhësve. Drej
U falsifikonte trafikantëve vulat e pasaportave, kush është shqiptari i arrestuar në Gjermani Një 65-vjeçar nga Kosova është prangosur nga Policia gjermane pasi akuzohet se ka falsifikuar vulat e pasaportave për pe
Zbulohet sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni në bazë të pasaportave Në prag të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, statistikat zyrtare flasin se shqiptarët në këtë vend janë
Greqia bën tamponin para kontrollit të pasaportës: Kthehet në Shqipëri kushdo që del pozitiv Greqia ka propozuar shtim të masave anti-covid dukë bërë që kontrolli shëndetësor në pikat kufitare me Shqipërinë dhe ve
Arrestohen dy persona për falsifikim pasaportash dhe dokumete të tjera Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona, të cilët akuzohen për falsifikim të pasaportave, kartave të identitetit dhe pa
Falsifikuan pasaportat, arrestohen dy të rinj në Rinas Policia e Rinasit ka goditur një tjetër rast të paligjshmërisë. Eshtë arrestuar I. N., 22 vjeç, banues në Tiranë, për
Ambadasa gjermane mbyll dyert, si do funksjonojë marrja e vizave e pasaportave Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese. Personat e prek
Humbi gjyqin, si e nxorri inatin Cakaj me ambasadën në Athinë Ditën e djeshme ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar ambasadoren shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari,
Grekët "zbulojnë" arsyen e shkarkimit të ambasadores shqiptare në Greqi: Vjedhja e 100 pasaportave Mediat greke kanë reaguar pas shkarkimit të ambasadores shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari. Pas këtij vendimi të m
Shtyhet vlefshmëria e pasaportave, deri kur mund të përdoren të skaduarat Nëse pasaporta juaj skadon brenda 2020, ju bëjmë me dije se afati i vlefshmërisë do të zgjatet deri në datën 31 dhjetor
Pasaportat, rreth 300 kërkesa urgjente në ditë (VIDEO) Komisioni i MPB-së që vendos për dhënien e pasaportave me urgjencë, që nga themelimi prej 10 ditësh ka shqyrtuar rreth 3
Cakaj e bëri fakt të kryer, Rama rrëzon vendimin për pasaportat diplomatike Qeveria shqiptare ka vendosur të shtyjë me një vit vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe shërbimit. Kryeministri Ra
Qeveria shtyn afatin e përdorimit të pasaportave diplomatike Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për të shtyrë vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe të shërbimit. Vendim
Marsida drejt "arratisë", mesazhi ku i kërkohet marrja e pasaportave dhe takimi i dashurisë (FOTO LAJM) Marsida Qatja, 30-vjeçarja që u bë u “mollë sherri” për përplasjen me armë në banesën e saj në Kavajë, ku u vra Dritan H
Kosova ndërmerr vendimin drastik, pengon përdorimin e pasaportave serbe Ndryshe nga vendimi për taksat, që u njoftua dhe u arsyetua me synime politike, ky vendim i qeverisë së Kosovës erdhi pa
"Se mos na vjedhin edhe brekët", aktivisti ngre zërin për dy skandalet Ne në Shqipëri kemi një shprehje që thotë se ‘’çudia më e madhe zgjat tre ditë,’’ po duket se për ngjarje të mëdha edhe
Mësoni sa e fuqishme është pasaporta e Kosovës dhe e Shqipërisë Emiratet e Bashkuara Arabe janë vendi me pasaportën më të fuqishme në botë. Sipas Indeskit të Pasaportave, poseduesit e
Do të habiteni! Shihni fotot e pasaportave të VIP-ave shqiptar (FOTO LAJM) Për shumë prej nesh foto e pasaportës është një ndër më të shëmtuarat që kemi bërë. Kjo pasi aty nuk ka filtra, nuk
Radhë për pasaporta, do të punohet edhe të dielën Fluksi i madh i mërgimtarëve të cilët gjatë qëndrimit në vendlindje kanë aplikuar për marrjen e dokumenteve personale ka
Zvicra ul numrin e lëshimit të pasaportave për të huajt Statistikat zyrtare tregojnë se vetëm një e treta e të huajve kanë përfituar shtetësi zvicerane në tre muajt e parë të k