999 rezultate për

pasaportat

Nuk shkojnë në paraburgim, ju konfiskohen pasaportat Peshevskit, Trajkovskit dhe Kançeskës Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin “Tarifa”, “Trezor”, “Titanik”, “Toplik”
ISIS-i u shpërndan militantëve të vet “Pasaporta për parajsë” (FOTO) Organizata terroriste e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” ka filluar të shpërndajë “pasaportat për parajsë” tek militan
Sirianët po shesin pasaportat gjermane për t'u kthyer në atdhe Gjithnjë e më tepër sirianë që u strehuan në Gjermani duan të kthehen në vendlindje. Disa syresh shesin dokumentet gjerm
LISTA/ Ja cila është pasaporta më e dëshirueshme në botë (FOTO LAJM) Pasaportat na lejojnë që të jemi qytetarë të botës, por edhe të jetë në funksionin tonë. Sipas një studimi të kryer
Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës Agjencive të autobusëve, që qarkullojnë ndërmjet Serbisë, Kosovës dhe Maqedonisë, u është kumtuar se Kosova nuk i pranon
E dinit përse pasaportat janë në katër ngjyra standarte? Nëse keni udhëtuar të aktën një herë më avion, e keni qenë të vëmendshëm do të keni vënë re që njerëzit nëpër aeroporte
Vetëshpallen republikë, Rusia u njeh pasaportat rebelëve në Ukrainën lindore Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Rusia është duke njohur pasaportat dhe dokumentet e tjera të ide
Hajdutët vjedhin pasaportat e ambasadorit maqedonas në Athinë Hajdutët në Athinë kanë vjedhur pasaportat diplomatike maqedonas në Greqi Darko Angelov dhe të bashkëshortes së tij.
Pasaportat më të fuqishme në botë, ja sa vlen ajo shqiptare (FOTO) Gjermania ka pasaportën më të fuqishme në botë, sipas një rezultati të publikuar së fundmi sa i përket të drejtës për të
EMRI/ Falsifikonte pasaportat dhe vizat, kapet i dënuari me 4 muaj burg Një shteas i dënuar më herët për falsifikim të pasaportave apo vizave, tashmë ka rënë në prangat e policisë. Një ditë më
Pasaportat bullgare zbrazin Maqedoninë Lindore Fshati Smollari i komunës së Novo Sellës në rajonin e Strumicës dikur kishte 659 banorë, ndërsa tani aty jetojnë afër 2
13 vendet me pasaportat më të fuqishme (FOTO) Nëse keni shtetësi suedeze, ju keni mundësi të udhëtoni pothuajse në gjithë botën, pasi suedezët mund të udhëtojnë në 15
Pasaportat më të fuqishme në botë Sipas institutit të Nënshtetësisë Ndërkombëtare dhe Planifikimit të Lejeqëndrimeve, vendet europiane kanë pasaportat më
Vula e Maqedonisë në pasaportat e huaja nervozon mediat greke Në Greqi, në 24 orët e fundit janë ende aktuale reagimet dhe kërkesat që të tërhiqet vendimi për vënie të vulave greke n
Ja shtetet me pasaportat më të fuqishme në Europë Për disa shtete në Europë, është pothuajse e pamundur të udhëtosh nga një vend në tjetrin, nëse nuk paraqitesh me vizë.
UEFA ultimatum Rusisë për të njohur pasaportat e Kosovës efa është vënë në lëvizje për të zgjidhur çështjen e vizave të futbollistëve të Partizanit. Klubi i kuq nuk ka mundur de
MPB: Shërbime falas administrative për zonat e vërshuara Ministria e Punëve të Brendshme ka deklaruar se do t’i ofrojë shërbimet civile administrative pa pagesë për të gjithë të
Jo 5 milionë por 6.5 milionë euro do pagujë Kosova për pasaportat Ministria e Punëve të Brendshme ka edhe dhjetë ditë të paguajë gjobën lidhur me skandalin e pasaportave. Por kjo gjob
Besnik Berisha: Dënimin për pasaportat do ta paguajnë qytetarët Shtypshkronja shtetërore austriake e cila fituoi çështjen ligjore kundër Qeverisë së Kosovës,ka kërkuar kompensim 5 mili
Lojtarët e Kombëtares aplikojnë për pasaportat diplomatike (FOTO) Futbollistët kuqezi kanë mbërritur në Ministrinë e Punëve të Jashtme, ku janë pritur nga ministri Ditmir Bushati. Ky