999 rezultate për

pasaportat

Nuk u liberalizuan vizat, deputeti i Kosovës izolon veten duke dorëzuar pasaportat (VIDEO) Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka dorëzuar pasaportat e tij, pasi nuk është bërë liberalizmi i vizave në
Këtë pasaportë edhe Donald Trump e ka ëndërr ta ketë Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për viza.
Këto janë pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (FOTO LAJM) Padyshim që pasaportat janë pasqyrë e një vendi. Këtë e tregojnë më së miri vendet më të fuqishme të botës, ku pasaporta
Investigimi i britanikëve: Si blihen pasaportat italiane për 1000 euro në Tiranë Gazetarët e "Daily Mail" kanë udhëtuar drejt Shqipërisë. Kjo për të investiguar falsifikimin e pasaportave të BE-s.
Autoritetet angleze ndalojnë 1200 huliganë, i konfiskojnë pasaportat Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë
Gafa e postës britanike, dërgon pasaporta në vend të shampove Një 46 vjeçare angleze ka ngelur e habitur nga surpriza që ka marrë prej postës së saj. Vajza kishte porositur shamp
Labi: Nëse nuk kalon demarkacioni do të dorëzoj pasaportat Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri para seancës ku do të dërgohet për ratifikim demarkacioni, ka thënë se nëse nuk kalon,
Emri i ri i Maqedonisë, edhe në dokumentet personale Marrëveshja për një emër eventual për përdorim ndërkombëtar me siguri do të thotë që ai të përdoret edh në pasaportat dh
Pse pasaportat kanë vetëm katër ngjyra Pasaportat në mbarë botën bëhen vetëm me katër ngjyra, të kaltërt, të kuqe, të gjelbërt dhe të zezë. Ju mund të mendo
Britania merr pasaportën e saj tradicionale, shihni si duket (FOTO LAJM) Pasaporta tradicionale blu britanike do të rikthehet pas Brexit në një masë për të rimarrë 'identitetin kombëtar'. Do
Falsifikojnë pashaportat për të ikur nga Shqipëria, ndalohet familja turke Policia ka vënë në pranga një turk pasi ka falsifikuar pasaportat e tij dhe të fëmijëve për të kaluar ilegalisht kufirin
Surinami njihte pasaportat kosovarë që në këtë vit Republika e Surinameve ka marrë vendim për njohjen e pasaportave të Republikës së Kosovës në vitin 2012 ndërsa pavarësin
S'ka kriminel në botë që e falsifikon këtë pasaportë, arsyeja do t'ju habisë Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për viza.
Media ruse shkruan për Kosovën dhe kërkesën për pasaportat shqiptare Propozimi për paisjen e qytetarëve të Kosovës me pasaportat e Shqipërisë është komentuar edhe nga media e njohur për qën
Përse Rama hesht për pasaportat ndaj kosovarëve? Kur është puna për të fituar simpatinë e kosovarëve por edhe ndonjë poenë politike në Shqipëri Kryeministri Edi Rama nuk
Thaçi: Shqipëria të tregohet e përgjegjshme e të na japë pasaportat Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ideja e tij për pajisje me pasaportë të Shqipërisë të shqiptarëve të Kosovës është e
PSP kërkon moskthimin e pasaportave për Gruevskin dhe Mijallkovin Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata Penale e Shkupit të mos ua kthejë pasaportat kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Niko
Cilat janë pasaportat më të fuqishme në botë? Sipas institutit të Nënshtetësisë Ndërkombëtare dhe Planifikimit të Lejeqëndrimeve, vendet europiane kanë pasaportat më
Kryesia e VMRO-së kërkon pasaportat: Nuk do arratisemi! Ata nuk ndjehen fajtorë, nuk kanë ndërmend të arratisen, e as të ndërhyjnë në procedurat gjyqësore. Anëtarët e kryes
Nuk shkojnë në paraburgim, ju konfiskohen pasaportat Peshevskit, Trajkovskit dhe Kançeskës Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin “Tarifa”, “Trezor”, “Titanik”, “Toplik”