999 rezultate për

pasaporta

Nuk shkojnë në paraburgim, ju konfiskohen pasaportat Peshevskit, Trajkovskit dhe Kançeskës Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin “Tarifa”, “Trezor”, “Titanik”, “Toplik”
ISIS-i u shpërndan militantëve të vet “Pasaporta për parajsë” (FOTO) Organizata terroriste e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” ka filluar të shpërndajë “pasaportat për parajsë” tek militan
E padëgjuar, refugjatët duan të ikin nga Gjermania në Siri Aktualisht në Siri është në fuqi një armëpushim, por ai është i brishtë dhe madje vdekjeprurës, sepse nuk mungojnë sulme
Sirianët po shesin pasaportat gjermane për t'u kthyer në atdhe Gjithnjë e më tepër sirianë që u strehuan në Gjermani duan të kthehen në vendlindje. Disa syresh shesin dokumentet gjerm
LISTA/ Ja cila është pasaporta më e dëshirueshme në botë (FOTO LAJM) Pasaportat na lejojnë që të jemi qytetarë të botës, por edhe të jetë në funksionin tonë. Sipas një studimi të kryer
Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës Agjencive të autobusëve, që qarkullojnë ndërmjet Serbisë, Kosovës dhe Maqedonisë, u është kumtuar se Kosova nuk i pranon
Maqedonasit pajisen me mbi 87 mijë pasaporta bullgare Mbi 200.000 qytetarë jobullgarë kanë kërkuar, ndërsa 132.020 kanë arritur të marrin shtetësinë bullgare në 15 vitet e fu
Lufta kundër terrorizmit, ashpërsohen kontrollet e pasaportave në Shengen Në fokus janë para së gjithash xhihadistë që kthehen nga Lindja e Afërt. Në Gjermani preket qarkullimi i udhëtarëve në a
E dinit përse pasaportat janë në katër ngjyra standarte? Nëse keni udhëtuar të aktën një herë më avion, e keni qenë të vëmendshëm do të keni vënë re që njerëzit nëpër aeroporte
Rama, "llogari" Berlinit për Kosovën: Pse me pasaporta jugosllave lëvizej lirshëm dhe tani jo? Kryeministri Edi Rama shfrytëzoi pjesëmarrjen në një forum në Berlin për të folur për marrëdhënien Kosovë-Serbi si edhe
Lajm i keq për maqedonasit e pajisur me pasaporta bullgare, ja pse Qytetarët e Maqedonisë të cilët janë pajisur me pasaporta bullgare, nuk do të mund të udhëtojnë lehtësisht në Kanada.
Vetëshpallen republikë, Rusia u njeh pasaportat rebelëve në Ukrainën lindore Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ka bërë të ditur se Rusia është duke njohur pasaportat dhe dokumentet e tjera të ide
Pasaporta bullgare, babai i Sadikut shpjegon arsyet Pas lajmit të dalë në media se Armando Sadiku kishte aplikuar për pasaportë bullgare, lajmi bëri bujë në mediat soaciale
Hajdutët vjedhin pasaportat e ambasadorit maqedonas në Athinë Hajdutët në Athinë kanë vjedhur pasaportat diplomatike maqedonas në Greqi Darko Angelov dhe të bashkëshortes së tij.
Kapllani heq dorë nga pasaporta shqiptare, ish-bomberi tregon arsyet Edmond Kapllani heq dorë nga nënshtetësia shqiptare për të marrë pasaportën gjermane. Ligjet e shtetit ku jeton prej 13
Arrestohen 3 persona në Kapshticë, falsifikonin pasaporta, mes tyre një polic Policia Kufitare e Korçës dhe SHÇBA në kuadër të operacionit të koduar “Falsifikuesit” kanë arrestuan 3 persona, njëri p
Pasaportat më të fuqishme në botë, ja sa vlen ajo shqiptare (FOTO) Gjermania ka pasaportën më të fuqishme në botë, sipas një rezultati të publikuar së fundmi sa i përket të drejtës për të
EMRI/ Falsifikonte pasaportat dhe vizat, kapet i dënuari me 4 muaj burg Një shteas i dënuar më herët për falsifikim të pasaportave apo vizave, tashmë ka rënë në prangat e policisë. Një ditë më
Apeli i jep të drejtë MPB-së, Kosova kursen gjobën 5 milionë euroshe të pasaportave Gjykata e Apelit e Kosovës ka kërkuar që kontesti mes kompanisë austriake OeSD dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme të
Indeksi i pasaportave, ja kush kryeson për 2016 dhe në cilin vend renditen Shqipëria dhe Kosova (FOTO LAJM) Një pasaportë konsiderohet e “fortë” nisur nga numri i shteteve që poseduesi i saj lejohet të hyjë pa patur nevojë të ma