999 rezultate për

pasaporta

S'ka kriminel në botë që e falsifikon këtë pasaportë, arsyeja do t'ju habisë Thuhet se fuqia e një pasaporte matet me numrin e vendeve në të cilat mund të udhëtohet me të, pa aplikuar për viza.
Publikohet renditja globale 2017: Kjo është pasaporta më e fuqishme në botë (FOTO LAJM) Singapori tani ka pasaportën më të fuqishme në botë, sipas një renditjeje të re, me qytetarët e saj të aftë për të udhët
E FUNDIT/ Saimir Tahirit i bllokohet edhe pasaporta, ruhet nga agjentët e SHISH që të mos ikë Burime konfidenciale bwjnw me dije se nga dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën
Policia: Vidhet pasaporta e Shqipërisë në Kosovë Policia e Kosovës në raportin ditor ka bërë të ditur se një shtetasi të Shqipërisë ia kanë vjedhur pasaportën në Komunën
Analisti i huaj kundër pasaportave shqiptare Pajisja e qytetarëve të Kosovës me pasaporta të Shqipërisë, ashtu siç i kërkoi ditë më parë presidenti Hashim Thaçi homo
Media ruse shkruan për Kosovën dhe kërkesën për pasaportat shqiptare Propozimi për paisjen e qytetarëve të Kosovës me pasaportat e Shqipërisë është komentuar edhe nga media e njohur për qën
Përse Rama hesht për pasaportat ndaj kosovarëve? Kur është puna për të fituar simpatinë e kosovarëve por edhe ndonjë poenë politike në Shqipëri Kryeministri Edi Rama nuk
Mediat ruse alarmohen nga këmbëngulja e Kosovës për pasaporta të Shqipërisë Media e njohur për qëndrimet më së tepërmi pro-sllave “Sputnik” ka shkruar një artikull në lidhje me faktin se është hed
Thaçi: Shqipëria të tregohet e përgjegjshme e të na japë pasaportat Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se ideja e tij për pajisje me pasaportë të Shqipërisë të shqiptarëve të Kosovës është e
Gjuriq e sheh ndryshe kërkesën e Thaçit për pasaporta shqiptare Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq sot në panelin e Forumit për Siguri të Beogradit është a
KOMENT/ Fjala ime për Ramën: Jepuni pasaporta kosovarëve Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Ditën e kaluar Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë publikisht një kërkesë të
Gruevskit nuk i kthehet pasaporta Kreut të VMRO-së, Nikolla Gruevski i është refuzuar kërkesa për shfuqizimin e vendimit për marrjen e dokumenteve për udh
PSP kërkon moskthimin e pasaportave për Gruevskin dhe Mijallkovin Prokuroria Speciale ka kërkuar nga Gjykata Penale e Shkupit të mos ua kthejë pasaportat kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Niko
Pasaporta e kohës së Zogut: Shqiptari është vëllai yt Kureshtja na shtyn ta shohim me detaje këtë pasaportë të vjetër të Mbretërisë së Shqipërisë. Shumë ndryshe nga pasap
Cilat janë pasaportat më të fuqishme në botë? Sipas institutit të Nënshtetësisë Ndërkombëtare dhe Planifikimit të Lejeqëndrimeve, vendet europiane kanë pasaportat më
Gati e gjithë udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së ka mbetur pa pasaporta 51 të akuzuar nga Prokuroria Publike Speciale këtë verë nuk do të jetë në gjendje për të bërë pushime jashtë vendit.
Privilegjet e pasaportave diplomatike, nga Mjallkov tek funksionarët shqiptar Ish-drejtor i drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijalkov më shumë se dy vjet nuk është funksionar. Ai tani ë
Kryesia e VMRO-së kërkon pasaportat: Nuk do arratisemi! Ata nuk ndjehen fajtorë, nuk kanë ndërmend të arratisen, e as të ndërhyjnë në procedurat gjyqësore. Anëtarët e kryes
VMRO-DPMNE kërkon kthimin e pasaportave Partia e VMRO-DPMNE-së edhe njëherë kërkoi që t'i kthehen udhëheqësve të kësaj partie pasaportat, sepse sipas tyre, këto
S'ka paraburgim për Gruevskin dhe bashkëpunëtorët e tij Gjykata penale ka vendosur se nuk ka paraburgim për ish kryeministrin Nikolla Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij të afër