999 rezultate për

pasaporta

Zbulohet tradhtari që rrezikoi super-aksionin e pasaportave false, është një polic Një oficer policie ka dekonspiruar operacionin e koduar “One if-by land”, që çoi në goditjen e 7 grupeve kriminale që bë
20 mijë euro pasaporta për në SHBA, del skema e trafikimit të njerëzve Janë zbardhur detaje të reja nga rrjeti krimiminal që trafikonte njerëz nga Shqipëria për në SHBA dhe Kanada. Ditën e
Pasaporta e Singaporit më e forta në botë, e Kosovës në të njëjtën pozitë me Bangladeshin Sistemi vjetor i vlerësimit i ka renditur pasaportat e Singaporit dhe të Japonisë si më të fuqishmet për vitin 2018.
Reforma e Haradinajt bëri punë, familjet e zyrtarëve pajisen me pasaporta diplomatike Qeveria e Kosovës më 20 shkurt ka marrë vendim që familja e kryeministrit Ramush Haradinaj, ajo e kryeparlamentarit Kadr
Labi: Nëse nuk kalon demarkacioni do të dorëzoj pasaportat Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri para seancës ku do të dërgohet për ratifikim demarkacioni, ka thënë se nëse nuk kalon,
Serbët e Kosovës shfrytëzojnë katër lloje të pasaportave Serbët e Kosovës i kanë në shfrytëzim katër lloje të pasaportave. Ato janë: pasaportat që janë lëshuar nga drejtoritë po
Sefaj i gëzohet 600 mijë eurove nga skandali i pasaportave Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj përgjatë fjalës së tij në Kuvendin e Kosovës ka thënë se ai ka arritur që t
Emri i ri i Maqedonisë, edhe në dokumentet personale Marrëveshja për një emër eventual për përdorim ndërkombëtar me siguri do të thotë që ai të përdoret edh në pasaportat dh
Shkon nga Shqipëria në Gjilan për të shitur pasaporta falco Në fshatin Bresalc të Gjilanit është arrestuar një i dyshuar shtas i Republikës së Shqipërisë, pasi që i njëjti gjatë ko
TABELA/ Mësoni sa e fuqishme është pasaporta e Shqipërise dhe e Kosovës Në rang-listën e pasaportave, sipas numrit të vendeve që mund të vizitohen pa viza, Kosova është renditur në vendin e 96
Pse pasaportat kanë vetëm katër ngjyra Pasaportat në mbarë botën bëhen vetëm me katër ngjyra, të kaltërt, të kuqe, të gjelbërt dhe të zezë. Ju mund të mendo
Haradinaj mendon e për këshilltarët, i pajis me pasaporta diplomatike Privilegjet e Qeverisë Haradinaj nuk kanë të ndalur. Pasi ua rriti pagat, kryeministri është përkujdesur që udhëtimet
Numër rekord pasaportash irlandeze të lëshuara në 2017 në sfondin pasojave nga Brexit Qeveria irlandeze njoftoi sot se kishte dhënë 779 000 pasaporta në vitin 2017, një shifër rekord e dyfishuar nga kërkesa
I tradhtuar? Tahiri braktis PS-në edhe në ditë feste (FOTO LAJM) Ditën e djeshme PS e Tiranës ka festuar festat e fundvitit kur ishin të pranishëm disa nga pjestarët e PS-së nmë Tiranë.
Tahiri i drejtohet Gjykatës së Apelit pasi iu bllokua pasaporta Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, shoqëruar nga avokati i tij, Maksim Haxhia i janë drejtuar sot Apelit për Krime
Britania merr pasaportën e saj tradicionale, shihni si duket (FOTO LAJM) Pasaporta tradicionale blu britanike do të rikthehet pas Brexit në një masë për të rimarrë 'identitetin kombëtar'. Do
Saimir Tahirit i bllokohet pasaporta Gjykata i ka bllokuar pasaportën Saimir Tahirit duke ndaluar kështu edhe daljen e tij jashtë territorit të Republikës së
Austria ia kujton Kosovës se duhet paguar për "skandalin e pasaportave" Zëvendës-kryeministri, njëherësh Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike Dardan Gashi, në kuadër të vizitës së
Falsifikojnë pashaportat për të ikur nga Shqipëria, ndalohet familja turke Policia ka vënë në pranga një turk pasi ka falsifikuar pasaportat e tij dhe të fëmijëve për të kaluar ilegalisht kufirin
Surinami njihte pasaportat kosovarë që në këtë vit Republika e Surinameve ka marrë vendim për njohjen e pasaportave të Republikës së Kosovës në vitin 2012 ndërsa pavarësin