999 rezultate për

pasaporta

Shqipëria e Serbia, pa pasaporta, edhe Kosova në Samitin e Sofjes për tregun rajonal Qytetarët e Shqipërisë dhe Serbisë do të lëvizin tashmë vetëm me karta identiteti. Marrëveshja është nënshkruar onli
Pasaporta e Maqedonisë më e fuqishme se pasaporta e SHBA Indeksi i pasaportave publikoi të dhënat për pasaportat më të fuqishme në botë, me të cilat mund lirshëm të udhëtohet pa
Mos shkoni më në polici, këto janë rregullat e reja nëse ju duhet pasaporta Duke filluar nga dita e nesërme, të gjithë personat që duan të aplikojnë për pasaportë nuk e kanë më të domosdoshme të s
Falsifikuan pasaportat, arrestohen dy të rinj në Rinas Policia e Rinasit ka goditur një tjetër rast të paligjshmërisë. Eshtë arrestuar I. N., 22 vjeç, banues në Tiranë, për
Dështon transferimi i Suarez te Juventus, problem bëhet pasaporta Luis Suarez nuk do t'i bashkohet Juventusit Futbollisti është ekstrakomunitar, por do të aplikonte për pasaportën ita
Vendimi: Si do të kalojnë në Greqi shqiptarët me pasaporta të skaduara Prej ditësh shtetasit shqiptarë që punojnë e jetojnë në trojet greke, janë hasur me vështirësi në pikat doganore, pasi G
Takat dhe pasaporta nuk i lejoheshin, të drejtat që dikur grave i mohoheshin 1920-ta iu dha disa të drejta grave gjatë, siç është liria e votimit dhe e tokës, por shumë ligje dhe rregulla që duken
Ambadasa gjermane mbyll dyert, si do funksjonojë marrja e vizave e pasaportave Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese. Personat e prek
Humbi gjyqin, si e nxorri inatin Cakaj me ambasadën në Athinë Ditën e djeshme ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, ka shkarkuar ambasadoren shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari,
Grekët "zbulojnë" arsyen e shkarkimit të ambasadores shqiptare në Greqi: Vjedhja e 100 pasaportave Mediat greke kanë reaguar pas shkarkimit të ambasadores shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari. Pas këtij vendimi të m
Shtyhet vlefshmëria e pasaportave, deri kur mund të përdoren të skaduarat Nëse pasaporta juaj skadon brenda 2020, ju bëjmë me dije se afati i vlefshmërisë do të zgjatet deri në datën 31 dhjetor
Keni apo duhet të aplikoni për pasaporta biometrike, ministri jep njoftimin e rëndësishëm Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë të ditur se është vendosur rihapja e procesit të pajisjes me karta identite
A do të ketë më qejf njeri të fluturojë? Nga pasaporta e imunitetit te rregullat e reja në bord Avionët që do të fillojnë fluturimet pas Coronës do të duken krejt ndryshe nga para Coronës. Edhe në aeroporte kontrolle
Më shumë teste ndaj COVID 19, Italia gati të nxjerrë ''pasaportat e imunitetit'' Italia po planifikon të rrisë testimin për koronavirusin dhe të qëndrojë e izoluar deri të paktën më 3 maj. Komisione
Të "fshehtat" e aeroportit, 9 sekretet e atyre që na kontrollojnë pasaportat dhe bagazhet (FOTO) Aeroportet shpesh ndihen si vende të huaja me grupet e tyre të rregullave dhe natyrisht, sekreteve. Vetëm njerëzit që p
Pasaporta më e fuqishme e botës ndryshon look Më herët këtë vit, Henley Passport Index, organizata që mat periodikisht pasaportat më të fuqishme të botës, publikoi ra
Pasaportat, rreth 300 kërkesa urgjente në ditë (VIDEO) Komisioni i MPB-së që vendos për dhënien e pasaportave me urgjencë, që nga themelimi prej 10 ditësh ka shqyrtuar rreth 3
I shisnin pasaporta kriminelëve shqiptarë, kapet grupi i oficerëve në Greqi Policia greke ka goditur një rrjet prej 33 personash mes tyre dhe oficerë policie, të cilët pajisnin me karta identiteti
Maqedoni, nuk ka pasaporta në gjuhën shqipe Situatë alarmante lidhur me mungesat e pasaportave. Pasaporta në gjuhën shqipe pothuajse nuk ka fare, ndërsa pasaporta n
Dokumentet "Maqedonia e Veriut", ja kur pritet të lëshohen? Dokumentet e reja për qytetarët me emrin e ri të shtetit Republika e Maqedonisë së Veriut, do të fillojnë të lëshohen ng