999 rezultate për

parullĂ

"Kacifa Greqi", fshati "tronditet" nga parullat e shkruara mbi dyer Fshati Grapsh në Dropull ditën e sotme është zgjuar me dyer mbi të cilat shkruhej "Kacifa Greqi". Banorët kanë njoftu
Vandalizuan stacionin e metrosë në Akropol, arrestohen edhe disa shqiptarë 43 persona kanë rënë në pranga për vandalizëm të stacionit të metrosë të Akropolit ndërsa mësohet se mes tyre kishte edh
Fshihen parullat anti-shqiptare nga Kalaja e Himarës (FOTO LAJM) Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime "Himara, tokë greke", "Kaci
Firmosi për Leicester, tifozët e Celtic parulla kundër Rodgers Bredgan Rodgers braktisi Celtic në mes të sezonit teksa firmosi në Premier League me Leicester City-n, edhe pse kishte n
Grekët shpalosin parulla nacionaliste në fshatin Bularat (FOTO LAJM) Fshati Bularat është mbushur nga grekët që kanë ardhur për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas. Ndërkoh
Parulla anti-greke në stadium, Komisioni i Disiplinës merr vendimin për Partizanin Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së në vendimet e marra në mbledhjen e sotme dënoi klubin e Partizanit për parullën ant
Parulla e tifozëve të Partizanit tërbon grekët (FOTO LAJM) Banderola e hapur nga tifozët e Partizanit gjatë ndeshjes ndaj Skënderbeut, ku shkruhej: “1 grek më pak, 1 bastard më pa
Policia arreston shtatë aktivistë të Vetëvendosjes Vetëvendosja ka konfirmuar se mbrëmë janë arrestuar shtatë aktivistë të saj, të cilët shkruanin parulla kundër dhunës nd
S’ka viza, Ramush ik, parulla që po xhiron në rrjete sociale Një foto po qarkullon në rrjetet sociale, vetëm pak minuta pasi që seanca e Kuvendit për votim të demarkacionit dështoi.
Emri i Maqedonisë, më shumë se 30 mijë persona protestojnë sot në Selanik Më shumë se 30 mijë qytetarë të Greqisë kanë dalë në protest të organizuar nga disa shoqata greke nën moton "Maqedoni do
Fillon protesta e veteranëve të UÇK-së Familjarë të të vrarëve dhe të burgosurve të të ashtuquajturit “Grupi i Kumanovës”, Organizatat e dala nga lufta e UÇK-s
Serbët provokojnë sërish, tani parulla me Kosovën (VIDEO) Sonte në Beograd skuadra korçare e Skënderbeut do të përballet me Partizanin e Beogradit, ku ndeshja e parë që u zhvillu
Parulla e saj u bë e famshme, kush është vajza që protestoi Protesta për vrasjen e gjyqtares Hafizi mblodhi edhe një grup qytetarësh vullnetarë të cilët u mblodhën para minsitrisë
“Vdekje shqiptarëve”, Strumica pret Kombëtaren shqiptare me parulla urrejtjeje (FOTO) Kombëtarja shqiptare duket se nuk do të mirëpritet mirë nga tifozët vendas në qytetin e Strumicës ku do të zhvillohet nd
“Vdekje Shqiptarëve”, parulla nëpër autobusët e Shkupit (FOTO LAJM) Shkrime që mbjellin urrejtje dhe me përmbajtje anti-shqiptare janë përhapur gjithandej nëpër autobusët e ndërmarrjes për
“Rama = Soros Platform”, parulla në protestat kundër shqiptarëve në Shkup Akuzat ndaj George Soros në Maqedoni vazhdojnë të intensifikohen edhe më shumë. Mbrëmjen e së hënës marshuan me parul
Protestuesit në Maqedoni nuk ndalen, protestojnë me parulla kundër Edi Ramës (FOTO LAJM) Protestat kundër gjuhës shqipe në Maqedoni vazhdojnë të vijojnë, ndërsa protestuesit kanë ngritur akuza ndaj George Soro
SKANDAL/ Tifozët e Olympiacosit parulla anti-shqiptare: “Kosova është Serbi” Në ndeshjen Olympiacos-AEK tifozët vendas kanë shpalosur disa banera, ku shkruhej: “Kosova është Serbi”. Tifozët e Olymp
Shqipëri-Izrael/ FSHF: Kush nxjerr parulla politike arrestohet në vend Federata Shqiptare e Futbollit do jetë e detyruar t’i paguajë 100 mijë franga zvicerane FIFA-s për zgjedhjet jo sportive
Qytetarët e Shtipit nuk e duan dygjuhësinë në Maqedoni Kryetari i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev është pritur me parrulla kundër dygjuhësisë gjatë vizitës