999 rezultate për

partive

Zbulohet marrëveshja e Bashës me aleatët: Si do të listohen kandidatët e partive të vogla Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Sh
Soreca si Yuri Kim: Fusni në lista kandidatë të pastër Ambasadori i BE Luigi Soreca, i ka bërë thirrje partive politike për të futur në lista kandidatë të pastër. Ai shpreh
KQZ i "tërheq" veshin partive: Ndaloni fushatën zgjedhore! Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje partive politike që të ndalin fushatën zgjedhore pasi është në kundërsh
Tom Doshi "sfidon" ambasadoren amerikane, regjistron partinë në zgjedhjet e 25 Prillit Partia Social Demokrate ka depozituar KQZ kërkesën për regjistrim për zgjedhjet e 25 Prillit. Kërkesa u depozitua në
Kështu do të duket renditja e partive politike në Kosovë në fletvotime (FOTO LAJM) Është tërhequr shorti për numrat e subjekteve politike që do t’i kenë në fletvotimet për zgjedhjet e 14 shkurtit. Num
Yuri Kim thirrje partive politike: Pastroni nga listat e zgjedhjeve kandidatët e korruptuar Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim i ka bërë thirrje të gjithë liderve politikë në Shqipëri të pastrojnë listat
Kush i ka gjasat më të mëdha të zgjidhet president? Flasin analistët Analistët politik në emisionin Debat Plus kanë folur për situatën e fundit në vend. Ata kanë diskutuar rreth asaj se
A do të pranojë Basha? Jozefina Topalli zbulon kushtin që do e bashkonte me PD Kryetarja e Partisë "Lëvizja për Ndryshim", Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por the
Pakënaqësi mes partive, AKR: LDK i iku marrëveshjes, kanë bërë ndryshime Pas publikimit të listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit, rrodhën lajme se AKR është duke e kërc
KQZ letër 8 partive për implementimin e teknologjisë në zgjedhjet 2021 KQZ letër 8 partive për implementimin e teknologjisë në zgjedhjet 2021. Përmes një letre dërguar partive më të mëdha
Gjuzi kundërshton financimin e partive: Hanë dreka-darka me paratë e shqiptarëve Deputeti Kujtim Gjuzi në seancën e sotme plenare doli kundra financimit nga buxheti i shtetit të partive të opozitës, të
Topalli krijoi parti të re kundër partive të mëdha, reagon Monika Kryemadhi Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka uruar suksese Jozefina Topallit në partinë e saj të re, Lëvizja për Ndryshim. S
Bashkë kundër partive të mëdha? Patozi uron Murrizin dhe bën paralajmërimin e fortë Kryetari i Bindes Demokratike, Astrit Patozi ka uruar deputetin Myslim Murrizi për themelimin e partisë së re, Lidhja De
​Isa Mustafa sqaron heqjen e vijave të kuqe ndaj partive të tjera Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka folur rreth heqjes së vijave të kuqe ndaj subjekteve të tjera p
Nga arti në politikë, çfarë i bëri këto figura të njohura të bëhen pjesë e partive Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel u diskutua gjatë përfshirja e artistëve apo personazheve të n
Shumë pranë zgjedhjeve, Meta thirrje partive për të caktuar datën Presidenti Ilir Meta ka kërkuar nga partitë politike në vend që të nisin konsultat për të caktuar datën e zgjedhjeve par
HISTORIKE/ Shqiptarët e Maqedonisë do të bëhen edhe me Kryeministër (VIDEO) Arrihet marrëveshje historike midis Ali Ahmetit të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Zoran Zaevit të Lidhjes Sociald
Sela, Gashi dhe Kasami nuk shkojnë në takimin e thirrur nga Ahmeti Dy liderët e koalicionit ASH-Alternativa, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk do të marrin pjesë në takimin e sotëm të part
Përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit, partitë shqiptare në Maqedoni pritet të ulen në një tryezë Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahme
Vetëvendosje do të angazhohet si lëvizje politike në Shqipëri Lëvizja Vetëvendosje duket se i ka qëllimet e qarta në Shqipëri për t’u bërë pjesë vendimmarrëse në politikën vendase. A