999 rezultate për

partite

Haradinaj pret lejën e Kuvendit që të dialogojë me Serbinë Qeveria e Kosovës është në pritje të miratimit të platformës për dialogun nga ana e Kuvendit. Kështu kanë bërë të dit
Partitë mbajnë peng KQZ-në Partitë kryesore në koalicionin qeverisës janë duke e mbajtur të bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Kjo pë
Sela godet partitë shqiptare që i rrinë pas Zaevit për të hyrë në qeveri Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e d
SONDAZHI/ Sa vota marrin PS, PD, LSI nëse zgjedhjet zhvillohen sot (FOTO LAJM) Nëse zgjedhjet parlamentare zhvillohen sot, rreth 630 mijë zgjedhës me banim në Shqipëri nuk janë gati të votojnë për as
SHOKUESE/ 3 miliard lekë nga taksat për të zgjedhur 140 deputetet e Kuvendit Cili është shpenzimi më i madh për 2017 në Shqipëri? Një universitet i ri? Jo, madje ato që kemi i lamë dy muaj pa r
NISMA ia bën bajatë Kadri Veselit tryezën politike Zyrtari i Nismës Socialdemokrate, Resul Sinani, i ka kritikuar tryezat e thirrura nga partitë politike. Ai thotë se këto
Zgjerimi i qeverisë, Zaev: Me një pjesë do t’ia dalim Kryeministri, Zoran Zaev, tha se i ka përmbyll bisedimet me partitë opozitare dhe ka dhënë ofertat e tij për zgjerimin e
LDK nesër kërkon zgjedhje të parakohshme, bie teoria e Veselit Platforma e propozuar nga kryetari i Kuvendit, njëherësh lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli nuk do t’
Partitë politike nuk tregojnë nga i marrin dhe as si i shpenzojnë paratë Transparenca rreth burimeve dhe shpenzimeve financiare të partive politike në Kosovë, vazhdon të mbetet kërkesë e Komisi
Deputeti i Nismës i përgjigjet Mimoza Kusarit për rrëzimin e Qeverisë Partitë në koalicionin qeverisës nuk e kanë ndërmend të rrëzojnë Qeverinë e Ramush Haradinajt. Kjo përgjigje e deputetit
LSDM-VMRO, ndryshime ligjore për financimin e partive Komisioni për parandalimin e korrupsionit, revizorët shtetëror dhe gazetarët investigues shprehën dyshime serioze për zo
Kaluan dy vjet dhe ende shihet si figurë përçarëse Më 7 prill të vitit 2016 ish-kryetari i PDK-së Hashim Thaçi mori detyrën e presidentit të Kosovës. Tash e dy vjet Thaçi
Lista Serbe përsëri flet nëse do të jetë pjesë e qeverisë Se çka mendon Lista Serbe për qeverinë aktuale në Prishtinë, ne e treguam me daljen tonë dhe kurrfarë kthimi në të nuk p
LDK fton partitë që ta caktojnë datën e zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se temat e rëndësishme nuk mund të adresohen nga një qeveri e pakicës, andaj rezul
Zaev tregon datën kur do të hyjnë partitë e reja në Qeveri Zaev thotë se qëllimi kryesor i parterëve të koalicionit qeveritar është formimi i një shumice më stabile që do të merr
KQZ kërcënon partitë politike: Deklaroni shpenzimet ose gjobë! Ditën e sotme, KQZ u ka bërë thirrje publike partive politike të dorëzojnë raportet financiare për 2017. Në të kundë
VMRO-DPMNE po falimenton “Anëtarët e partisë dhe të gjitha organet partiake janë të informuar për kondicionin financiar të partisë. Ajo është një
Zaev tregon cilat parti shqiptare mund të bëhen pjesë e qeverisë pas rikonstruimit Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar sot se do të ketë rikonstruim të qeverisë dhe se fillojnë bisedimet për rritjen
Haradinaj ia ka nevojën deputetëve të opozitës, ka një thirrje për ta Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kritikuar partitë opozitare në Kuvend për mungesë të vullnetit për punë dhe bllokim të
KQZ thirrje partive: Deklaroni burimet e financimit deri më 31 mars Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje të gjitha partive politike që të depozitojnë raportet e burimeve të fin