999 rezultate për

partite

Vjen super lajmi nga Gjermania, tashmë shqiptarët do ta kenë më të lehtë për punë Partitë e koalicionit qeverisës gjerman janë pajtuar për një ligj të ri emigrimi të martën për të tërhequr më shumë punë
Dialogu dhe kriza Nga Destan JONUZI Mungesa e dialogut pushtet opozitë ende po përballet me vështirësi edhe krahas tentimeve të deritan
Partitë po shkrinë talentin kundër Thaçit, edhe PSD del me një ide Partia Socialdemokrate kërkojnë që të bëhet një ekip në Kuvend që mbikëqyr dialogun me dy të tretat, dhe jo të propozohe
Edhe Thaçi hyn në kuvend, a do ketë trazira? Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, dhe pritet që të marrë p
NISMA tradhëton koalicionin dhe mbështet rezolutën e opozitës Seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga partitë opozitare, LDK, VV dhe PSD për dje në orën 10, ende nuk ka nisur. Kjo
REFERENDUMI/ Analistët: Çast vendimtar për Maqedoninë 30 subjekte politike në takimin e mbrëmshëm u dakorduan që t’i ftojnë qytetarët të dalin të votojnë “për” referendumin i
Ismaili: Korrigjimi i kufijve nënkupton qëllimin për marrjen e Preshevës Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismajli, ka vlerësuar se partitë opozitare nuk duan të jenë pjesë e p
Ismaili flet për idenë e Thaçit, a do dalë kundër Veselit? Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismajli, ka vlerësuar se partitë opozitare nuk duan të jenë pjesë e p
30 parti bashkohen për referendum Rreth 30 subjekte politike mbrëmë u bashkuan në thirrje për qytetarët, për rezultat pozitiv në referendum dhe për të ard
Veseli: Partitë janë pajtuar që të fryheshin Listat e Veteranëve Çështja e veteranëve të luftës tash e sa vite po nxitë reagime të shumta. Në një përplasje në mes të deputetit të LDK-së
Thirrja e Shpendit që duhet ta pranojnë edhe partitë e tjera opozitare Kreu i PSD-së Shpend Ahmeti, i cili mban edhe postin e kryetarit të Prishtinës, ka marrë shkas nga deklaratat e Ambasado
Zaev: Pas samitit të NATO-s, caktojmë datën e referendumit sëbashku me partitë Pas samitit të NATO-s të gjitha partitë politike do të kenë takim në Kuvend që t'i përcaktojmë elementet e referendumit,
Shpend Ahmeti në takimin e parë me partitë sulmon Hashim Thaçin Kryetari i Partisë Socialdemokratike, Shpend Ahmeti pas tryezës së thirrur nga ta ka thënë se Presidenti Thaçi nuk mund
Shpendi mbledh partitë në takim, vetëm serbët e bojkotojnë Ka filluar tryeza e partive politike e thirrur nga Partia Socialdemokrate (PSD). Në këtë tryezë po marrin pjesë përfa
Edhe sot partitë mblidhen për të diskutuar dialogun Partia Socialdemokrate do të mbajë sot tryezën e radhës të partive politike, ndërsa temë e diskutimit do të jetë dialogu
Siç pritej, Thaçi vazhdon dialogun pa pyetur partitë politike Hashim Thaçi s’e ka ndërmend ta dëgjojë fjalën e fundit të partive politike për t’ia dhënë atij miratimin që të jetë në
Nuk mjaftojnë partitë, shqiptarit i shkon mendja të nxjerrë një fe të re Nuk mjaftonin dhjetra partitë politike por tashmë në skenën shqiptare ka dalë një "profet" i cili po kërkon me ligj të t
AAK dhe NISMA përleshen për anëtarët në KQZ Tri partitë në pushtet ende nuk i kanë dërguar nominimet e tyre te presidenti për anëtarë të rinj të Komisionit Qendror
Propozimi i ri për emrin, partitë shqiptare japin vlerësimet e tyre Partitë politike shqiptare mbeten të rezervuara rreth propozimit të ri të cilin e publikoi kryeministri Zaev, pas takimi
Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe Vetëvendosje konfirmoi se do t’i ftojë të gjitha partitë politike që janë të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjed