999 rezultate për

partite

Murrizi ironizon partitë politike: Gjithë ditën zihen e natën bëjnë atë që s'thuhet Deputeti Myslim Murrizi ka thënë gjatë fjalës së tij në Kuvend se amendamenti për partitë ka mbetur i pazgjidhur, ndërsa
Hoti: Partitë politike të bien dakord për Presidentin e ri ose vendi të shkojë në zgjedhje Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se partitë politike duhet të vendosin nëse duan zgjedhje të reja ose
PD po bashkohet? Mediu thirrje publike Topallit e Patozit: Të bëhemi bashkë! Kreu i Partitë Republikanë, Fatmir Mediu ka ftuar dy ish-nënkryetarët e Partisë Demokratike, Jozefina Topallin dhe Astri
U propozua si favorizim, ulja e pragut në 1% vështirëson garën për partitë e vogla Partia Socialiste deklaroi pak ditë më parë se ka vendosur të ulë pragun e hyrjes në parlament për partitë e vogla nga 3
Vetëvendosja ngre akuzën: Partitë e tjera po tentojnë manipulim në zgjedhje Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Alim Rama ka reaguar pas përzgjedhjes se Burim
Rama ndërhyn në punët e brendshme të Malit të Zi, shkatërrohet koalicioni anti-Gjukanoviç Kryeministri Rama ishte në një vizitë private një ditë më parë në Tuz. Në këtë vizitë, Rama takoi edhe kreun e Komun
Presidenti Meta dekreton datën e zgjedhjeve të përgjithshme (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 25 prillin 2021 si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Vendimi për dekretim e
VOA: Zgjedhjet në Mal të Zi vulosin të ardhmen e Gjukanoviç, dy partitë që nuk pritet të fitojnë! Në Mal të Zi u mbyllën votimet për zgjedhjet parlamentare, në të cilat as partia pro-perëndimore në pushtet dhe as alean
Debati për votimin e Qeverisë së re, Ademi: BDI është ilaç për të gjitha partitë në vend, ka arritur marrëveshje historike Bashkimi Demokratik për Integrim po dëshmon vazhdimisht se është partia më vizionare dhe me më së shumti besueshmëri në
Mali i Zi vendos! Sa përqind e qytetarëve kanë votuar deri tani Mali i Zi po vijon procesin e votimit ndërsa deri më tani raportohet se pjesëmarrja është 54.1%, shifër kjo shumë e lart
Sot zgjedhjet në Mal të Zi, partitë shqiptare garojnë në dy koalicione Sot në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) e presidentit Milo Gjukanovi
Përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit, partitë shqiptare në Maqedoni pritet të ulen në një tryezë Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahme
PDK kërkon rritje të pagave për mjekët dhe policët, partitë e tjera kundër Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu propozoi në seancën ku po shqyrtohet buxheti i Kosovës që të rri
Partitë shqiptare në Malin e Zi nuk gjejnë gjuhën e përbashkët, garojnë të ndara Partitë politike shqiptare në Mal të Zi nuk kanë arritur t’i tejkalojnë mosmarrëveshjet për t’u bashkuar në një listë të
Partitë nisin bisedimet për Qeverinë e re Kontaktet mes partive politike për formimin e Qeverisë vazhdojnë, edhepse paralajmëruan se bisedimet do të nisin pas 2 g
Hapja 100% e listave, Gjiknuri flet për partitë "fantazma" Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka bërë një reagim për hapjen e listave dhe për fletën
Rama tha se nuk pyet njeri, vjen reagimi nga SHBA-të pas miratimit të marrëveshjes Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pasi Kuvendi votoi me 97 vota pro marrëveshjen e 5 Qershorit. Në deklaratatë
Partitë politike dorëzojnë 76 padi ndaj vendimeve të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Dhjetra padi për vendimet e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për refuzimin e ankesave të parashtruara nga partitë poli
Negociatat për Kryeministrin shqiptar: Ahmeti fton ASH-AAA dhe Lëvizjen Besa (VIDEO) A do të bëhet tryeza shqiptare? Kryetari i Bdi-së Ali Ahmeti në një emision televiziv ka kërkuar nga partitë shqiptar
Partitë shqiptare diktojnë formimin e qeverisë së re Rezultati i ngushtë mes partive politike në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut, do t’i vështirësojë negociatat për fo