999 rezultate për

partie

Shpendi fitoi, por ja si do t'ja prishë festën LDK-ja Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se do të jenë fitues në Komunën e Prishtinës. Sipas deputetit të kësaj partie, Lum
BDI sjell këto ndryshime Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) gati se ka përfunduar listën me emrat që do të jenë funksionarë të ri në qeverinë
Gruevski nuk u votua as në lagjen e vet VMRO-DPMNE ka fituar vetëm pesë komuna në gjithë Maqedoninë. Ky rezultat është dëshpërues për këtë parti e cila për
Policia arreston aktivistë të një partie të afërt me VMRO-në duke blerë vota në Çair Policia ka kapur në flagrancë dy aktivistë të një partie shqiptare e afërt me VMRO-DPMNE-në në Çair. Personat në fja
Sot akuzohen për trafik droge! Dikur Habilaj rekomandoi anëtar partie babain e Tahirit Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka bërë publike një dokument të vi
Bartësi i listës për këshilltar të një partie politike përfundon në stacionin policor Bartës i listës për këshilltar të një partie politike në komunën Gazi Baba ka kërcënuar verbalisht një anëtar të partisë
Ish-e dashura sulmon liderin e një partie në Maqedoni Lideri i Partisë për Ardhmëri Evropiane, Fijat Canovski që përfaqëson komunitetin e ashtuquajtur torbesh në Maqedoni par
Ramës i mungon Berisha: Luli i mirë, por jo për lider partie Pas debateve dhe tensioneve të forta djeë në Kuvendin e Shqipërisë, kryeministri Edi Rama reagoi me anë të një statusi n
Deklarata e Brnabiq për serbët e Kosovës nxit reagime Partia Demokratike e Serbisë ka vlerësuar se deklarata e kryeministres Ana Brnabiq se “gjëja më e rëndësishme në marrëve
Pas largimit nga PDK, Ramë Buja tregon se a do t’i bashkohet ndonjë partie Ramë Buja ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e PDK-së, këtë të premte. Dorëheqja e tij nga partia që drejton Kadri Veseli,
VMRO tërhiqet nga debati për Zvërlevskin, pritet votimi për shkarkimin e tij VMRO-DPMNE tërhiqet nga debati për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski. Sot pasdite deputeti i kësaj partie
Turqit e Maqedonisë: Ligji për gjuhët rrënon karakterin unitar të shtetit Partia Demokratike e Turqve (Türk Demokratik Partisi), pjesë e koalicionit të udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja përmes një kum
Jep dorëheqjen një tjetër kryetar partie, ja shkaku Bilal Kola, themelues dhe drejtues i Aleancës Popullore për Drejtësi, ka njoftuar dorëheqjen e parevokueshme nga drejtim
Goran Rakiç kryetar i Listës Serbe Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiç është kryetar i ri i Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot kuvendi i kësa
"Ja çfarë do të bëj unë si kryetar partie nëse...", Selami ironizon Bashën Kandidati për kreun e PD-së Eduard Selami, sërish ka sulmuar rivalin e tij Lulzim Basha duke u shprehur se marrëveshja e
U hoq nga gara, demokrati: Pse më skualifikuat? Kandidati për kreun e PD-së, Erion Piciri u skualifikua nga gara e PD-së për kryetar partie. Por pas këtij vendimi,
Idrizi: Mandati ishte i sigurt, votat e PDIU iu numëruan një partie tjetër Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i ftuar në “Kjo Javë” në “News24” ka folur sot për mandatin e tij dhe koalicionet. Ai
VMRO-DPMNE: Sulmi ndaj një partie pa dëshmi nuk ka ndodhur asnjëherë në Maqedoni VMRO-DPMNE-ja përmes një njoftimi për mediat njofton se pas punës së mbrëmshme të zyrës së LSDM-së, është e qartë se PSP
Nishani: Nuk garoj për kryetar partie, as nuk kam ndërmend të krijoj parti Në një intervistë me gazetarin Lutfi Dervishi, për emisionin Përballë dhe që transmetohet sonte në RTSH 1 Presidenti Ni
Vazhdojnë tentimet për të penguar dorëzimin e aktakuzave të PSP-së në gjykatë(FOTO) Prokuroria Speciale Publike (PSP) është nisur drejt Gjykatës Themelore Shkupi 1 për të dorëzuar materialin plotësues të