999 rezultate për

partiake

Gazetari ngre dyshimet për operacionin në Skrapar: Sa iku Naço nga LSI! Gazetari Basir Çollaku ka ngritur dyshime për mega-operacionin e sotëm në Skrapar. Sipas tij, kjo lëvizje e SPAK-ut v
BE reagon pas krizës së koalicionit në Kosovë : Kujdesuni për qytetarët, lërini interesat partiake Bashkimi Evropian i paralajmëroi politikanët kosovarë se prioritet i tyre në këto momente duhet të jenë qytetarët dhe jo
Koronavirusi, Partia Socialiste pezullon të gjitha takimet partiake Partia Socialiste ka pezulluar të gjitha takimet partiake. Kjo për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Vetë R
Frika nga koronavirusi, Zaev anulon të gjitha aktivitetet Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev anuloi të gjitha aktivitetet për ditët e ardhshme. Gjithashtu janë anuluar të gjitha akti
Shumë shpejt në Kuvend, çfarë do të bëhet me ligjin për PP Ligji për prokurorinë publike këtë javë hyn në procedurë kuvendore, ndërsa pas takimit të pasuksesshëm të grupeve partia
OSBE-ODIHR po nxjerr raportin: A njihen zgjedhjet një partiake? Audrey Glover kryetarja e misionit të OSBE-ODIHR ka publikuar raportin paraprak në lidhje me zgjedhjet e djeshme. "J
"Nuk votoj në monizëm!" Mesazhet pikante në fletët e votimit gjatë zgjedhjeve njëpartiake (FOTO LAJM) Sfida e maxhorancës në zgjedhjet e 30 qershorit është sigurimi i një pjesëmarrjeje sa më të lartë të votuesve në të gjit
25 vjet burg e internim në komunizëm, Sherif Merdani shkon me paterica në votimet njëpartiake Sherif Merdani është një ndër këngëtarët që ka kaluar 25 vite burg dhe internim gjatë komunizmit për një këngë, megjitha
"Pse nuk më ftove për të më testuar nga koka të këmbët?" Diplomatja i shkruan Ramës Ilda Topalli, ish-sekretarja e parë e Konsullatës së Përgjithshme në Stamboll, e cila u shkarkua nga Gent Cakaj, i është
"A rrëzohet Edi Rama me protesta partiake?" “A rrëzohet Edi Rama me protesta partiake?”, ka qenë pyetja që ka shtruar në studio Arian Çani, ndaj së cilës Neritan Se
O'Conell: Punësimet partiake po shkatërrojnë institucionet Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se korrupsioni dhe nepotizmi janë dy problemet më s
"Rama u merr nxënësve karriget për takime partiake" Deputeti i Partisë Demokratike ende në detyrë, Bardh Spahia ka bërë një denoncim në Facebook se Rama u merr nxënësve kar
Sela: Nuk i shoh njerëzit si pronësi pertiake Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, përballë gazetares Biljana Sekullovska në Alsat, i tha kësaj të fundit
Ministrja e Arsimit sulmon pedagogët: Janë partiakë Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka shkruar në rrjetin spcial Facebook se shumë studentë duan të kthehen në mësim, por
Reagon PD për punësimet partiake: Zyrtarët e PS të futen në burg Partia demokratike, ka reaguar menjëherë pas skandalit të publikuar sot nga ‘Zëri i Amerikës’ për punësimet në administr
Media amerikane nxjerr të palarat e qeverisë Rama, dalin përgjimet e punësimeve partiake Hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben Çuko ekspozojnë farsën e konkurseve publik
S'ka burrë t'i largojë militantët partiakë nga zaptimi i administratës Zbatimi i reformave në administratën publike të Kosovës, si një nga kërkesat kryesore të Bashkimit Evropian, duket se do
Ministria punëson 104 persona me kontratë mbi vepër, a janë punësime partiake? Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se gjatë vitit që lamë pas Ministria e Kulturës, e Rinisë dhe e Sporteve (MKR
Militantët partiakë pushtojnë zyrat shtetërore, s'ka vend për njerëzit e drejtë Zyra Kombëtare e Auditimit ka evidentuar se institucionet qendrore dhe lokale të vendit kanë punësuar numër të madh të p
Punësimet partiake rrisin gabimet drejtshkrimore në zbatimin e gjuhës shqipe Gabimet drejtshkrimore gjatë zbatimit të gjuhës shqipe në institucione shtetërore, ndërmarrje publike e madje edhe në ta