999 rezultate për

partia

Kuvendi “popullohet” nga gratë, për herë të parë 39 deputete Më 25 qershor shqiptarët kanë votuar për 39 deputete nga 140 ose 27.85 përqind. Ky është niveli më i lartë i përfa
“Shuhet” Enveri, komunistët marrin vetëm 8 vota në Gjirokastër Partia e Komuniste e Shqipërisë konkurroi me 143 kandidatë në zgjedhjet e 25 qershorit. Siç ishte e pritshme, ajo mori n
PDIU për mandatin e Idrizit: KQZ sillet si trupë partiake PDIU ka reaguar ditën e sotme ndaj deklaratës së anëtarit të KQZ-së, Bledar Skënderi, i cili është shprehur se PDIU nuk
Tahiri: AKR-ja nesër vendos se me kë bën koalicion Deputeti i zgjedhur nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, në një prononcim për Lajmi.net nuk e përjashtoi mundësinë që AR
Veliaj kthen Tiranën në socialiste, PS me 72 mijë vota mbi PD Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka shpallur të mbyllur rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Tiranës, ku rezulton se Part
Lista me emrat, këta janë 120 deputetët e zgjedhur të Kosovës Sot KQZ në Kosovë ka nxjerrë rezultate përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit duke bërë formale edhe përbërjen e ar
Gruevski: Synohet të shkatërrohet partia OBRM-PDUKM Lideri i VMRO-DPMNE ka dalë në konferencë shtypi për të sqaruar rreth aludimeve për kërkesën për paraburgimin e tij dhe
Vetëvendosje fiton 71 për qind të votave nga diaspora Nga votat e numëruara të diasporës, në zgjedhjet e 11 qershorit, Lëvizja Vetëvendosje(VV), ka rezultuar të jetë partia m
Këto janë 3 deputetet më të reja të Kuvendit të Shqipërisë (FOTO LAJM) Në zgjedhjet e 25 qershorit ajo që u vu re më shumë është fakti që ishin të shumta kandidatet femra të cilët ishin nën 2
Zbardhen votat, ja për kë votuan të burgosurit më 25 qershor Zbardhen rezultatet e dy qendrave të votimit të instaluara në Burgun “Jordan Misja”, nr. 313, dhe atë “Mine Peza”, nr. 3
Zbulohet ministri i parë i qeverisë "Rama 2" Partia Socialiste dhe kryeministri Edi Rama nga zgjedhjet e 25 qershorit dolën me 74 mandate deputeti duke siguruar “tim
Ish-kryeministri francez largohet nga partia socialiste Ish-kryeministri francez, Manuel Valls, i cili mbështeti kandidatin e qendrës Emmanuel Macron në zgjedhjet presidenciale
Mbyllet votimi në Durrës, këta janë deputetët që shkojnë në Kuvend Ka përfunduar numërimi i votave në qarkun e Durrësit. Sipas rezultateve PS ka marrë 49.6% të votave, PD 28.9% dhe LSI 1
Të burgosurit befasojë me shifrat, ja kujt ja dhanë votën Forcë e parë në Burgun e Sigurisë së Lartë në Burrel del PS-ja. 70 të dënuar ushtruan të drejtën e tyre për të zgjedhur
Numërohen 27 kutitë e fundit në Elbasan, kryeson PS me 44.82% Vazhdon nurmërimi i votave në Elbasan. Deri më tani janë numëruar 520 kuti nga 547 kuti. PS kryeson ndjeshëm e ndjeku
Kjo është partia që mori më pak vota në 25 qershor Partia Socialiste i ka fituar zgjedhjet duke arritur në kufijtë e 800 mijë votave, kur janë numëruar më shumë se 95 për
Fillon organizimi i maxhorancës që i duhet Edi Ramës Në një shënim gjatë ditës së djeshme, Albeu.com shkruajti se edhe pse i kishte më shumë se 70 deputetë në Kuvend, Edi Ra
Edhe 200 kuti votimi pa numëruar, Rama siguron “timonin” edhe për katër vite Deri në orën 9:36, KQZ njofton se janë numëruar votat e 5123 qendrave të votimit nga 5362 qendra në total në të gjithë S
Elbasani i bën gjëmën LSI-së, PDIU forcë e tretë në qark Megjithëse dërgoi në Elbasan nën/Kryetaren e partisë Monika Kryemadhin që konsiderohet si artileri e rëndë, nga rezultat
Përfundon numërimi në Fier, PS merr 10 mandate Sapo ka përfunduar procesi i votimit në qarkun Fier. Ashtu siç pritej PS ka korrur një fitore të thellë në këtë qark