999 rezultate për

partia

AAK dhe partia "Fjala" dorëzojnë listën e kandidatëve për deputetë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia "Fjala", kanë dorëzuar listën e kandidatëve për deputetë për certifikim në K
PS dhe PD nuk gjejnë konsensus për votimin elektronik Partia Demokratike dhe Partia Socialiste nuk kanë gjetur konsensus për votimin elektronik. Burime për News 24 nga Kom
Gazetari ngre dyshimet për operacionin në Skrapar: Sa iku Naço nga LSI! Gazetari Basir Çollaku ka ngritur dyshime për mega-operacionin e sotëm në Skrapar. Sipas tij, kjo lëvizje e SPAK-ut v
Pamje të rënda! Të rinjtë arrestohen dhe dhunohen nga policët: O kriminela (VIDEO) Disa të rinj në Bulqizë janë vënë në prangat e policisë dhe dyshohet se janë dhunuar dhe shoqëruar pa asnjë motiv. Ky
PD padit në SPAK Ardi Veliun, 5 veprat penale për të cilat kërkohet pezullimi i tij Partia Demokratike paditi Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, pasi pretendon se ai ka kryer 5 vepra penale
Rama i quajti terroristë, përgjigjet Partia Demokratike Kryeministri Rama e krahasoi opozitën me terroristët e Boko Haram që përdor fëmijët si kamikazë duke i quajtur ata si ar
Rënditja: Deklarimi i pasurisë për vitin 2019, LVV partia më e pasur në Kosovë (FOTO LAJM) Instituti Demokratik i Kosovës ka publikuar të dhënat sa i përket raporteve financiare të subjekteve politike. Lëviz
Politikani shqiptar merr postin e rëndësishëm në qeverinë e Malit të Zi Lideri i lëvizjes URA, shqiptari nga Ulqini Dritan Abazoviç, është propozuar për postin e zv/kryeministrit në qeverinë e
Kryemadhi shfaqet me maskë gjatë votimeve: Vetëm partia ma mbledh Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur për mediat pak pasi ka dhënë votën e saj në zgjedhjet brenda partisë që do
Nga çlirimtar në i pandehur: Kush është Hashim Thaçi? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u bë presidenti i parë i vendit që akuzohet për krime lufte. “Jam i gatshëm që të
Partia Demokratike në zi, ndahet nga jeta aktivisti i djathtë (FOTO LAJM) Ditën e sotme ka ndërruar jetë anëtari i Kryesisë së Degës se PD në Malësinë e Madhe Gjonarin Lulatin. Lulati është n
Meta: Refuzuan kërkesën e BE për Kodin Zgjedhor, kemi parlament monopartiak Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ishte i pranishëm në tryezën e organizuar nga Qendra për Çështje të Informimit Publik
Meta i tregon Ramës "mundësinë zero": Kuvend njëpartiak! Deklaratës së Kryeministrit Rama se askush nuk e vë në diskutim Parlamentin, Presidenti Ilir Meta iu përgjigj duke thënë
Murrizi i jep lamtumirën PD, krijon partinë e re Myslim Murrizi është shkëputur plotësisht nga partia Demokratike, duke regjistruar sot partinë e tij të re, Lëvizjen Dem
PS propozon ish-ministrin demokrat si kreu i KQZ, PD e refuzon Është mbledhur sot në Tiranë Komisiionii i Posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ-së së re. Partia Socialiste pr
"Mos guxo të kakarisësh si zhabë kanalesh", Alimadhi shpërthen ndaj Murrizit Deputeti Adriatik Alimadhi i është përgjigjur akuzave të Myslim Murrizit duke thënë se nuk ka qenë kurrë bashkëpunëtor i
"PS do vjedhë zgjedhjet", Braçe përplaset me PD-në pas akuzave Partia Demokratike ka ngritur akuza ndaj qeverisë Rama se ka nisur që tani të vjedhë zgjedhjet. Pikërisht për këtë, k
Humbje e ndjeshme për partinë e Gjukanoviç, formimi i qeverisë do jetë shumë i vështirë Pas zgjedhjeve parlamentare në Malin e Zi, duket se rezultati është shumë i ngushtë dhe formimi i qeverisë do të jetë sh
Zaev-Ahmeti: Baza të mira drejt qeverisë së re Pas marrjes së mandatit, kreu socialdemokrat Zaev pati takim tre-orësh me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, në të cilin morë
Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush