999 rezultate për

parti

Transferimi te Partizani, futbollisti 23-vjeçar humb kombëtaren (FOTO LAJM) Roberto Dominguez është pjesë e përfaqësueses së Salvadorit, si asaj A, ashtu edhe të ekipit U-23 që merr pjesë në kuali
Puç brenda partisë?! Zbulohet shkaku i dorëheqjes së Bamir Topit Ditën e sotme Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga drejtues i Frymës së Re Demokratike. Kjo lëvizje, vjen pikërisht nj
Detaji që nuk u vu re, si u zhduk pa zhurmë nga lista e koalicionit aleati "me probleme" i Bashës PD dorëzoi mbrëmë në orët e vona nëpërmjet Ivi Kasos në KQZ marrëveshjen me aleatët për të bashkëpunuar në kuadër të koa
Dorëzohet Bamir Topi, Basha arrin t'a bindë të rikthehet krah PD (FOTO LAJM) Opozita e Bashkuar ka nënshkruar sot marrëveshjen për koalicionin parazgjedhor me 14 parti të cilat i janë bashkuar Part
Kujtim Gjuzi nuk ndalet, bashkon partitë e vogla e krijon "opozitën e re" përballë Ramës Një opozitë e re është regjistruar në KQ me siglen "AOKBPEK". Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi është ai
Arrihet marrëveshja, Nard Ndoka pranon koalicionin me Bashën Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ishte aleati i vetëm që nuk kishte arritur marrëveshjen me kreun e opozitës, Lu
Surpriza para zgjedhjeve! Kush është emri që i rikthehet PD pas vitesh përplasje Pasditen e sotme janë bërë publikë emrat e të gjitha partive që kanë firmosur marrëveshjen për të hyrë në zgjedhje bashk
Nuk do të jetë "Shqipëria Fiton"! Koalicioni opozitar do të garojë me emrin e ri Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk do të futen në zgjedhjet e prillit nën emrin “Shqipëria Fiton”, sic e kemi dëgj
Lëvizje surprizë! Monika Kryemadhi merr këtë vendim për zgjedhjet e 25 Prillit Zbardhet marrëveshja mes opozitës për të dalë bashkë në zgjedhje përballë qeverisë Rama. Marrëveshja që ka nënshkruar
Titulli i DASH për Dvoranin, Meta: Ka ikur koha kur duartokisnim me parrullat e Partisë së Punës Presidenti Meta është pyetur nga gazetarët mbi vlerësimin që DASH i bëri Ardian Dvoranit si ithtar të demokracisë, dhe p
Zbulohet marrëveshja e Bashës me aleatët: Si do të listohen kandidatët e partive të vogla Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Sh
"Më doli fati", Agron Dukai gëzohet mandatit nga votat e demokratëve në Durrës Aleatët e Partisë Demokratike kanë mbërritur sot në selinë blu për të firmosur marrëveshjen përfundimtare për të hyrë si
Arrihet marrëveshja Basha-Mediu Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka arritur në marrëveshje kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me k
"Marrëveshje e minutës së fundit", Fatmir Mediu takon Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu po zhvillon një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, lidhur me koa
LSI e vetme në zgjedhjet e 25 prillit Dita e sotme është afati i fundit për të dorëzuar listat e koalcioneve në KQZ. Pas PD-së, pritej një lëvizje edhe nga
Sot afati i fundit për t'u regjistruar në KQZ, pritet të dorëzojë kërkesën koalicioni opozitar 24 shkurti përkon me ditën e fundit ligjore për për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të koalicioneve zgj
Soreca si Yuri Kim: Fusni në lista kandidatë të pastër Ambasadori i BE Luigi Soreca, i ka bërë thirrje partive politike për të futur në lista kandidatë të pastër. Ai shpreh
"Nuk e thotë rregullorja të hapi portën", Fair play i Partizanit ndez debate (VIDEO) Dita e djeshme shënoi një rast të papreçedentë në futbollin shqiptar, teksa Partizani i fali golin Kukësit në minutën e
KQZ regjistron 9 parti politike dhe dy kandidatë të pavarur Ndërsa po vjen afati përfundimtar, 9 parti politike dhe dy komitete nismëtare janë regjistruar pranë Komisionit Qendror
Fushata nis vetëm 30 ditë para zgjedhjeve, por partitë politike nuk pyesin për ligj Tashmë prej javësh, Partitë në Shqipëri kanë nisur fushatën politike per zgjedhjet e 25 prillit edhe pse në fakt ligji e