TRONDITËSE/ Lushnje, djali godet më sëpatë babain
999 rezultate për

parmes

Kapiteni njofton largimin nga Roma Kapiteni i Romës Daniele De Rossi do largohet në fund të sezonit. Lajmi është konfirmuar nga vetë faqja zyrtare në
Për herë të parë në Seria A ekipet do të luajnë me fanellat e njëra-tjetrës Këtë fundjavë, në Serinë A do të luhet ndeshja midis Parmës dhe Sampdorias. Dy skuadra që njihen për binjakëzimin mes ti
Ndeshja ndaj Parmës, Gattuso konfirmon dy yjet Milani do të luajë nesër të transfertë ndaj Parmës ky detyrim janë 3 pikët për të mbajtur gjallë shpresat për nje vend n
Buzëqesh Milani, rikthehen dy yjet e ekipit Lajme të mira nga infermeria e Milanit në prag të ndeshjes kunër Parmës këtë fundjavë. Siç raportohet nga kanali tel
Hysaj flet para ndeshjes ndaj Parmës Elseid Hysaj, mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Napoli-t, ka folur para ndeshjes së kampionatit me Parma-n, që do të
Ka shënuar vetëm 2 gola, Dybala dret Realit? Paulo Dybala po kalon momentin më të vështirë në karrierë me fanellën e Juventusit që pas transferimit në Torino në viti
Bruno Alves nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, rinovon me Parmën Eki Parmës ka mjoftuar sot se ka rinovuar kontratën me lojtarin Bruno Alves deri në qershor të vitin 2020. "Ne jemi
Zhbllokohet sfida në Tardini, Roma kalon në epërsi ndaj Parmës (VIDEO) Roma ka kaluar në epërsi në transfertë ndaj Parmës. Golin për skuadrën e drejtuar nga Eusebio Di Francesko e shënoi mesf
Milan tiumfon me përmbysje ndaj Parmës, ngjitet përkohsisht në vëndin e 4 (VIDEO) Milani ështe rikthyer te fitorja në Serinë A. Kuqezinjtë kanë triumfuar 2-1 ndaj Parmës në San Siro. Ishte një fitore e
Pizzaroti: Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale “Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale”. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Parmës, Federico Pizzaroti
Shkoi në Itali me gomone, ja kush është shqiptari favorit për Bashkinë e Parmës Një shqiptar në Itali është duke kryesuar primaret për tu zgjedhur kandidat i Partisë Demokratike për Bashkinë e Parmës.
Kryebashkiaku italian i bashkohet protestës para Parlamentit Kryetari i Bashkisë së Parmës në Itali, Federico Pizzaroti, i është bashkuar protestës së shoqërisë civile në Tiranë për
Ish boksieri dhunon në qeli shqiptarin e dënuar përjetë, bie në koma Një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm është masakruar në qeli, ndërsa mjekët thonë se ai është në koma. Bëhet fj
Alarm në Serie A, klubet të zhytura në borxhe Alarm mbi bilancin e Serie A. Ai që deri para pak vitesh konsiderohej pa hezitim si kampionati më i bukur në botë ka hum
Feston golin me maskë, del me të kuqe Futbollisti i Parmës, Yves Barave ka festuar golin e realizuar dje ndaj rivalëve të Ribelle, në Serinë D italiane, duke
"France Football": Ky është portieri më i mirë i historisë së futbollit Revista prestigjioze sportive “France Football” ka nderuar me çmimin e portierit më të mirë në botë për të gjithë kohëra
SPECIALE/ 20 vjet me kampionin Buffon ... (FOTO & VIDEO) Ishte 19 nëntori i vitit 1995, kur trajneri i Parmës, Nevio Skala,vendosi të hedhë në fushë si titullar, 17­vjeçarin Xhi
Galliani nën hetim: Dëmtoi Parmën Administratori i Deleguar i Milanit, Adriano Galiani, ka përfunduar nën hetime, pasi akuzohet për dëmtim të klubit të Pa
Andi Lila përfundon në Serinë D Skuadra e famshme e Parmës ka marrë goditjen më të madhe në historinë e klubit. Pas borxheve të mëdha në muajt e fundit,
Dyshimet për trukim, nisin hetimet për Parma-Juve Hetuesit italianë kanë nisur hetimet për takimin e luajtur të shtunën e kaluar Parma-Juventus (1-0), për shkak të fluksi