999 rezultate për

parlamentit

LSDM: U dëshmua se Gruevski dëshiron të bllokojë reformat Zhvillimet në Kuvend kanë konfirmuar se pikërisht Nikolla Gruevski qëndron pas bllokimit të punës së parlamentit dhe pas
Futbolli futet edhe në politikë, Galliani zgjidhet në Senat, Lotito mbetet jashtë Parlamentit Ish-administratori i Milanit, Adriano Galiani, u zgjodh në Senatin italian në zgjedhjet që u mbajtën këtë të diel në Gad
Andov tregon si të zgjidhet problemi me 35 mijë amendamentet e VMRO-së Kur jemi tek zhbllokimi i Parlamentit, ekspertët kanë propozuar që të shkelet Rregullorja, si dhe nga ana tjetër mos të
Politikani austriak habitet nga zhvillimi i Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Dr. Andreas Khol, ish kryetar i Parlamentit Nac
Nesër shqiptarët protestojnë para Parlamentit Evropian Nesër do të mbahet një protestë paqësore përpara Parlamentit evropian, ku do të kërkohet liberalizimi i vizave për banor
S'ka paqe në Kuvend, demokratët nuk e lëshojnë foltoren e Parlamentit Vazhdon të jetë e ndërprerë seanca në Kuvendin e Shqipërisë ku demokratët nuk e lëshojnë foltoren. Pavarësisht se Ku
Kryetari i PE-së këshillon Serbinë për Kosovën Kryetari i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, në një vizitë zyrtare në Serbi, deklaroi se BE-ja dëshiron të shohë vaz
Zaev i bën thirrje VMRO-së të tërheqë amendamentet e gjuhës Kryeministri Zoran Zaev shprehet se ligji për përdorimin e gjuhëve është në suaza të Kushtetutës. Ai thotë se VMRO-D
VMRO parashtron 19.350 amandamente në parlament VMRO deri më tani ka ngritur 19.350 amendamente kundër ligjit për përdorimin e gjuhëve, i cili të hënën duhet të jetë pa
Vdes deputeti i parë që ngriti flamurin shqiptar në parlamentin e Maqedonisë Ka ndëruar jetë ish anëtar i Partisë për Prosperitet Demokratik të Shqiptarëve në Maqedoni. Është lindur në vitin 1939 n
Haradinaj: Për Specialen i japim llogari parlamentit dhe jo ambasadorëve Qeveria e Kosovës nuk do t`i jep llogari ambasadorëve por vetëm kuvendit për vendimet që merr. Kështu ka deklaruar kreu
Rriten mospajtimet mes Kosovës dhe BE Kosova po dështon në përafrimin e saj me Bashkimin Evropian dhe po dëmton raportet me institucionet e BE-së, thonë deput
Tensionohen raportet e Kosovës me PE, shkak Gjykata Speciale Paqartësitë dhe qëndrimet kontradiktore rreth Gjykatës Speciale që po mbretërojnë në Kosovë ditëve të fundit janë bartur
Xhaferi: Unë jam adresë e çdo të riu shqiptar për problemet që kanë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin Click Plus në televiz
Deputetja rrëzohet keq në shkallët e Parlamentit (VIDEO) Duket se dita e sotme nuk ka qenë shumë e qetë sot në Kuvend, madje edhe jashtë tij. Një incident ka ndodhur pas sean
Takimi me ambasadorin e SHBA, Veseli: Kosova do të ketë Gjykatën Speciale Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli tha të shtunën se Kosova do t'u qëndrojë detyrimeve ndërkombëtare deri n
Ngatërroi dynjanë me veshjen provokuese në Kuvend, flet deputetja (VIDEO) Pak kohë më parë në rrjetet sociale u bë virale fotoja "provokuese" e deputetes së Partisë VAKAT në Kosovë Dude Bajle.
Skandal në parlament, deputetët shohin filma me pullë të kuqe Faqet pornografike klikohen aq shumë në parlamentin britanik, sa ky fenomen po merr përmasat e një skandali. Sipas hu
Banakierja e Parlamentit: 30 deputetë ma kanë lypur Ngacmimet seksuale janë kryefjala e ditës në mediat perëndimore. Sidomos bëhet fjalë për ngacmimet seksuale të politikan
Protesta e dhunshme e opozitës, BE kërcënon me integrimin Pas protestës së djeshme para Kuvendit të Shqipërisë ka reaguar ashpër BE. “BE-ja dënon dhunën në protestat e djeshm