999 rezultate për

parlamentit

Meta çoi Kodin Zgjedhor në Venecia, reagon Rama: Ekstremist kundër Parlamentit Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dërgimit të çështjes së Kodit të Ri Zgjedhor nga ana e presidentit Meta në Komision
BE-ja në shënjestër dy rusë për sulm kibernetik Parlamentit Gjerman Dy zyrtarët që janë sanksionuar, do t’iu ngrihen asetet dhe nuk do të mund të udhëtojnë në BE. Njëri nga është thënë se
Kodin i ri Zgjedhor, PE: Sot Rama pengoi integrimin e Shqipërisë në BE Politikani gjerman dhe anëtari i Parlamentit Evropian, Michael Gahler ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në K
Deputetët kthehen nga pushimet, caktohet data e nisjes së Parlamentit (FOTO LAJM) Në datë 7 shtator në orën 17:00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Sesioni i ri do të nisë me rregullat e vjetra kundë
"Ju kërkoj ndjesë", lëvizja befasuese e nënkryetares 22 vjeçare të Parlamentit, pas trazirave në Bjellorusi E njohur si ish-missi, në një lidhje jashtëmartesore me diktatorin e fundit në Evrope, së fundi, edhe zëvendëskryetare e
Gjermania paralajmëron Ramën: "JO" ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin
Shtrohet tek Infektivi kryetari i parlamentit në Maqedoninë e Veriut Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është shtruar të premten në Klinikën e Sëmundjeve Infektiv
Deputetja i hakërrehet Murrizit: Nuk jam pjesë e pazareve, ti s'më bën dot pis! "Unë nuk kam qënë pjese e asnje pazari politik në kafenetë e parlamentit për të votuar apo rrëzuar ligje në kundërshtim
Kafe e puro, deputetët kapen "mat" (FOTO LAJM) Gjatë pushimit, deputetët nuk ngurojnë të shkëmbejnë muhabete mes njëri tjetrit dhe pse jo të shijojnë dhe ndonjë puro.
Shpërthim molotovi në xhaminë e Namazgjasë Një bombë molotov ka shpërthyer brenda territorit të Xhamisë së Namazgjasë mbrëmjen e sotme, para Parlamentit. Mësohe
Kërcet grushti në parlamentin serb, deputetët përplasen me njëri-tjetrin Lideri i lëvizjes opozitare Dveri, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë dhe përkrahës sot bllokoi hyrjen e Parlamen
Flasin për distancë dhe masa mbrojtëse, shihni çfarë bëjnë deputetët e PS tek oborri i Parlamentit (VIDEO) Që nga shpërthimi i pandemisë e deri në kto momente, qeveria dhe autoritetet bëjnë thirrje për respektimin e masave para
''Nuk jemi për shpërbërjen e parlamentit'', Hsradinaj jep qëndrimin e tij Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me situatën politike që po kalon Kosova duke u shprehur se partia e t
Nuk i shpëtuan, VIP-at që u prekën nga koronavirusi (FOTO LAJM) Në botë vazhdon të përhapet me shpejtësi infeksioni nga koronavirusi teksa numri i të prekurve nga Covid-19 është rritur
Nuk i shpëtuan, VIP-at që u prekën nga koronavirusi (FOTO LAJM) Që prej fundit të dhjetorit kur nisi e deri më tani, koronavirusi ka infektuar 134,918 persona dhe u ka marrë jetën 4,98
Futet në karantinë Presidenti i Parlamentit Europian Frika nga koronavirusi ka shtyrë presidentin e Parlamentit Europian, David Sassoli, të punojë nga shtëpia për dy javët e
"Don Zhuani i parlamentit", deputeti: Kur kisha kaçurrela dhe lekë, vajzat pinin më shumë uiski se ujë (VIDEO) Deputeti i opozitës parlamentare Kostaq Papa ka mbajtur dje një fjalim të "çuditshëm" në Kuvend i cili ka marrë vëmendje
"E patë uraganin kuqezi", Meta flet për shpërndarjen e parlamentit Presidenti Ilir Meta në konferencën për media foli rreth letrës që i kishte dërguar Komisionerit të BE, Meta kërkoi që k
Tubimi i dy marsit, DW: Ultimatumi prej dy javësh për shpërndarje Parlamenti Mbyllet pa incidente manifestimi në Tiranë për mbrojtjen e Kushtetutës. Presidenti Meta dhe opozita hodhën akuza të rënd
Deputetja shkon me maskë në Kuvend nga frika e koronavirusit, "plas" debati në sallë Përdorimi i maskave kundër koronavirusit është bërë shkak debati në Kuvendin zviceran. Në fillimin e seancës së djeshme