999 rezultate për

parlamentit

Çfarë do ndodhë me LIBRA-n? Ja çfarë thotë Ben Blushi Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, ditën e sotme, ka mbajtur një fjalim përpara mbështetësve të kësaj partie, duke vënë theksin
Ish-ministri akuza të forta ndaj Parlamentit: Çfarë ndodh atje është një turp Pavarësisht “furtunës” politike, Tahiri ka zgedhur ta festojë ndryshe ditëlindjen e tij. Ish-ministri i Brendshem Sai
Senati spanjoll voton nenin 155 për marrjen e kontrollit direkt mbi Katalonjën Senati i Spanjës i është përgjigjur deputetëve të Parlamentit të Katalonjës, që shpalli sot pavarësinë, duke miratuar ma
Momenti kur Katalonja shpall pavarësinë (VIDEO) Parlamenti rajonal i Katalonjës ka votuar për të shpallur pavarësinë nga Spanja, ndërsa Madridi zyrtar ka ndërmarrë hapa
Katalonja shpall pavarsinë, qytetarët festojnë si të "çmendur" (VIDEO) Katalonia ka shpallur pavarësinë nga Spanja. Votimi në parlamentin rajonal pasoi një javë të tensionuar të negociatav
Udhëheqësit e UÇK-së cilësohen si terrorist në muret e parlamentit serb (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe Zëvendëskryeministr
Noka thirrje policisë: Arrestoni urgjent Saimir Tahirin! Ish ministri i brendshëm demokrat, Flamur Noka me anë të një statusi në Facebook bën thirrje që policia të vë në pranga
Ruçi nuk pranoi kërkesën e PD-së, Basha: “Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin” Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe P
Shtyhet për më vonë fjalimi i Presidentit të Katalonjës për pavarësi Presidenti i Katalonjës, Carles Puidgemont pritet të mbajë një fjalim në Parlamentin rajonal sa i përket të ardhmes së
Ruçi tregon arsyen pse nuk thirri Byronë e Parlamentit për ndëshkimin e Bashës Pak pasi rinisi seanca e cila pasi u ndërpre për të gjashtën herë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe pse
Katalonja anulon shpalljen e pavarësisë? Gjykata Kushtetuese e Spanjës pezulloi seancën e javës së ardhshme të parlamentit katalanas në një përpjekje për të para
E gjeni dot cila politikane shqiptare është kjo vogëlushe në foto? Ajo do të mbahet mend si deputetja më e re në historinë e Parlamentit shqiptar. Megjithatë të qenit e re në moshë nuk e
Sela: Ku ishin Ahmeti dhe Thaçi kur u zgjodh kryetari i parlamentit shqiptar? Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot në Konventën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, bëri një retrospetktivë të
Sela premton se do ta rrëzojnë BDI-në më 15 tetor Aleanca për Shqiptarët ka filluar sonte zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e caktuara për më 15 tetor. ASH në Tetovë m
U la jashtë Parlamentit, si janë fundjavat e Jozefina Topallit? (FOTO LAJM) Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka kaluar fundjavën e saj me të birin, Genarin, me të cilin ka post
22 orë Parlament, kush nga deputetët e gdhiu (FOTO LAJM) Seanca maratonë e diskutimit të programit të qeverisë “Rama 2” dhe votimi i kabinetit të ri i ka mbajtur të mbërthyer në
Plot ngjyra dhe klas, ja si u veshën deputetet femra në seancën e parë të Kuvendit (FOTO LAJM) Paraditen e ditës së sotme nisi seancen e parë e parlamentit për këtë legjislaturë. Deputetët u pritën në hyrje të godin
Hoti: Veseli shkeli rregulloren e Parlamentit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka deklaruar se kërkuan të votohet menjëherë të votohet Qeveria e K
Veseli detyrohet të shkojë në pauzë Vetëvendosje e LDK’së kanë kërkuar të votohet menjëherë Qeveria e Kosovës. Kërkesa e tyre është bërë pasi Lista Srpska n
Dalin fotot e rralla, si mblidhej parlamenti në kohën e Nolit dhe Fishtës Jeta parlamentare në Shqipëri ka nisur në një ndërtesë që ekziston edhe sot në Tiranë . Një dykatëshe e bukur me kol