999 rezultate për

parlamentin

Kryemadhi flet për përplasjen e Metës me parlamentin: Rama nuk e kupton fare Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për FaxNews, e pyetur për krizën institucionale ndërmjet presiden
13 veta këtu janë arvanitas: Në gjendje të rëndë deputeti që tronditi Parlamentin grek (VIDEO) Historiani dhe ish-deputeti i njohur i të majtës greke, Manolis Glezos është në gjendje të rëndë shëndetësore. Autoritet
"Jemi në situatë dramatike", Meta paralajmëron takime me opozitën që braktisi Parlamentin Ngërçet politikë tashmë kanë zënë tashmë Shqipërinë dhe duket se nuk po gjejnë dot zgjidhje nga asnjëra palë, por përkun
Kur do t'a shpërndani Parlamentin? Përgjigjet Meta "Kjo është një kërkesë e përgjithshme dhe e vazhdueshme por..." Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e sotme dha një konfer
Vetëm 16-vjeç, kosovarja mban fjalim në Parlamentin Europian (VIDEO) Një vajzë 16 vjeçare ditë më parë ka mbajtur fjalim në Parlamentin Europian. Rea Sylejmani paraqiti problemet për dhu
Njihuni me 24-vjeçari shqiptar i cili garon për një vend në Parlamentin e Zvicrës Eduart Muqaj është një emër aspak i njohur për publikun shqiptar, por synimet e 24-vjeçarit janë tej mase të larta, dhe
Arta Dade tallet me parlamentin e opozitën e re: Hajde hajde si ka vajt puna Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ka komentuar zhvillimet politike në Shqipëri. E ftuar këtë të mërkurë në rubrikën
3 gra shqiptare synojnë të ulen në Parlamentin austriak Në garën zgjedhore për 183 ulëset në Parlamentin e Austrisë janë edhe tri kandidate shqiptare. Drita Cacaj dhe Ina Rexhe
Me premtime të qarta, tri gra shqiptare kërkojnë vende në Parlamentin austriak Tri gra shqiptare nga Kosova synojnë të zgjidhen deputete në Parlamentin e Austrisë. Austriakët do t’u drejtohen qendrav
Dënimi i Tahirit diskutohet në parlamentin gjerman, deputeti: Nuk na hidhni dot hi syve me atë dënim Peter Beyer përfaqesues i CDU/ CSU në fjalën e tij në Bundestag për Shqipërinë dhe Maqedonine e veriut foli edhe për çës
Me gjuhën dhe gjestet e Ramës, Spiropali zbulon detyrën e re të Metës pas largimit nga Presidenca Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është socialistja që ka arritur ta imitojë mjaft mir
Ndryshime në parlamentin e Maqedonisë së Veriut, 3 nga 5 ministrat e rinj janë shqiptarë Pas debatesh që zgjatën dy ditë, parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi të enjten para mesnate ndryshimet në kabineti
A do ta shpërndaj Meta-Parlamentin: Çdo veprim me qetësi dhe dashuri Presidenti Ilir Meta mbajti mëngjesin e kësaj të hënë një komunikim me mediat një ditë pasi Kolegji Zgjedhor vendosi të
Hajdari e sigurt: Meta nuk do shpërndajë parlamentin Kryetarja e grupit parlamentar Demokratik Rudina Hajdari gjatë një interviste të dhënë është shprehur do të krijojë një
Rudina Hajdari: Meta ti thotë burgut hapu nëse shpërndan parlamentin (VIDEO) Kryetarja e grupit parlamentar të PD Rudina Hajdari gjatë seancës së sotme plenare ka folur sërisht përsa i përket zgjed
"Meta, burg përjetë nëse shpërndan Parlamentin" I ftuar në studion e emisionit "Kjo Javë" Spartak Ngjela komentoi krizën politike në vend, si edhe situatën e krijuar pa
Këshilltari i Metës tregon nëse Presidenti do ta shpërndajë Parlamentin Këshilltari ligjor i Presidentit Ilir Meta, Bledar Dervishaj i ftuar në News 24, në lidhje me mundësinë që Presidenti të
Meta po përgatitet të shpërndajë Parlamentin? Lëvizja e fundit thotë shumë Prej disa ditësh ka një përplasje të fortë mes Presidencës dhe maxhorancës në lidhje me datën e zgjedhjeve lokale në ven
"Presidenti duhet të shpërndajë menjëherë parlamentin" Analisti Neritan Sejamini, mendon se Presidenti i Republikës duhet të shpërndajë menjëherë parlamentin, sepse aktualisht
Flet avokati: Pas shtyrjes së zgjedhjeve, Meta do shpërndajë dhe parlamentin Presidenti Ilir Meta pasditen e kësaj të shtune vendosi çdekretimin e datës së zgjedhjeve së 30 qershorit. Një vendim i