999 rezultate për

parlamenti

Hoti në Bruksel për liberalizim të vizave? Kryeministri Avdullah Hoti, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Bruksel. Ai do të takohet me Presidentin e Par
Deputetët kthehen nga pushimet, caktohet data e nisjes së Parlamentit (FOTO LAJM) Në datë 7 shtator në orën 17:00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Sesioni i ri do të nisë me rregullat e vjetra kundë
"Ju kërkoj ndjesë", lëvizja befasuese e nënkryetares 22 vjeçare të Parlamentit, pas trazirave në Bjellorusi E njohur si ish-missi, në një lidhje jashtëmartesore me diktatorin e fundit në Evrope, së fundi, edhe zëvendëskryetare e
Gjermania paralajmëron Ramën: "JO" ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin
Shtrohet tek Infektivi kryetari i parlamentit në Maqedoninë e Veriut Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është shtruar të premten në Klinikën e Sëmundjeve Infektiv
Parlamenti rrëzoi dekretin e Metës, PD tregon synimin e fshehtë të Ramës PD ka reaguar ashpër pas ndryshimit të ligjit për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ka qenë sekretari i PD-së pë
Rama ua thotë troç Bashës e Monikës: Me apo pa ju, Parlamenti vendos! Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të presë Opozitën e Bashkuar për të renë dakord në lidhje me listat e hapura dhe h
Parlamenti Europian: Pse u fshi dhe ripublikua deklarata e tre eurodeputetëve Deklarata e përbashkët e tre eurodeputetëve David McAllister, Isabel Santos dhe Manolis Kefalogiannis u ribotua sot në f
Historike: Shqiptarët me 32 deputetë në Parlamentin e Maqedonisë Bazuar në të dhënat e publikuara nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, partitë politike shqiptare do të kenë 32 deputetë.
Gjermania e prerë: Tërhiquni nga ndryshimet kushtetuese ose bllokojmë hapjen e negociatave! Zv.kryetari i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul, ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komis
Deputetja i hakërrehet Murrizit: Nuk jam pjesë e pazareve, ti s'më bën dot pis! "Unë nuk kam qënë pjese e asnje pazari politik në kafenetë e parlamentit për të votuar apo rrëzuar ligje në kundërshtim
Gjermania e prerë me shqiptarët: Parlamenti të miratojë marrëveshjen e 5 qershorit! "Aprovimi me konsensusin e partive politike i reformës zgjedhore, pa asnjë ndryshim, si dhe zbatimi i saj është kyç për
"Kërdia" në Parlamentin Evropian, grabiten dosje sekrete dhe laptopë Kompjutera, tableta e dosje sekrete janë grabitur në Parlamentin Evropian. Të paktën 50 eurodeputetë kanë parë t`u gr
Deputetja Ermina Lekaj afër mandatit të tretë në Parlamentin e Kroacisë: Gjithë shqiptarët të bëhemi bashkë më 5 korrik (VIDEO) Në Kroaci ka rreth 19 mijë votues shqiptarë, të cilët më 5 korrik do të kenë mundësi të marin pjesë në zgjedhjet e atjes
Idriz Sulejmani kandidon për ulëse në Parlamentin e Kroacisë Politikani shqiptar Idriz Sulejmani është duke kandiduar për zgjedhjet parlamentare në Kroaci. Ai fushatën e ka bërë
Gjuzi sulmon Ramën pas përjashtimit nga Parlamenti: Ka qejf t'i hajë shamitë e meshkujve Deputeti Kujtim Gjuzi ka reaguar pas vendimit të marrë për përjashtimin e tij 10 ditë nga Parlamenti. Në një lidhje m
Fitorja e Vuçiç, për herë të parë 4 shqiptarë futen në parlamentin e Serbisë Sipas rezultateve paraprake, Partia Përparimtare e udhëhequr nga presidenti Aleksandër Vuçiç, ka shënuar një fitoretë th
Shembja e Teatrit në Shqipëri diskutohet në Parlamentin Europian, 3 deputetë ngrënë zërin Shembje e Teatrit Kombëtar në Shqipëri ka përfunduar në Parlamentin Europian. Tre deputetë të PE i janë drejtuar KE m
Kafe e puro, deputetët kapen "mat" (FOTO LAJM) Gjatë pushimit, deputetët nuk ngurojnë të shkëmbejnë muhabete mes njëri tjetrit dhe pse jo të shijojnë dhe ndonjë puro.
Meta kërcënoi me shpërndarje parlamenti, Rama i përgjigjet me komentin epik Kryeministri Edi Rama e përcjell me ironi paralajmërimin e Presidentit Ilir Meta për shpërndarjen e Parlamentit dhe të q