999 rezultate për

parlamentare

E para shqiptare në NATO, Yuri Kim uron Mimi Kodhelin Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka uruar deputeten socialiste Mimi Kodheli për zgjedhjen si zëvendëspresidente e Asa
Rama e çon deri në fund, Kuvendi rrëzon dekretin e Kodit Zgjedhor Siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për
Meta nxjerr videon me Ramën dhe zbulon pse bëri koalicion me PS-në (VIDEO Presidenti i vendit Ilir Meta ka publikuar një video, një muaj pasi kishte nënshkruar marrëveshje me Partinë Socialiste
Shkoi për të goditur Gjiknurin? Halit Valteri zbulon prapaskenat: Më kërcënoi! Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri, ka sqaruar sherrin me Damian Gjiknurin në Kuvend, kur u kaluan ndryshim
Hajdari nuk heq dorë nga listat e hapura: Kuvendi është kthyer në strehë intrigantësh Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar ashpër asaj që ka bërë sot Partia Socialiste, duke paraqitur disa amendime për Kodin
Hajdari e vendosur: Jam e gatshme të bëj çdo gjë për listat e hapura Deputetja Rudina Hajdari ka ftuar të gjithë opozitën parlamentare që të nënshkruajë propozimin për hapjen e listave 100%
Deputetja replikon më Vjosa Osmanin në Kuvend: Nuk është vetëm LVV Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu në seancën e sotme plenare ka replikuar me kryeparlamentaren Vjosa Osmani. “Mollë” s
760 USD dieta gjatë korrikut, kush janë 103 parlamentarët që shfrytëzuan maksimalisht statusin e deputetit Mbi 100 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë përfituar 350 USD deri në 760 USD dieta për udhëtime brenda vendit gjatë
Zbulohet emri i partisë së re që do të kandidojë në zgjedhjet parlamentare (VIDEO) "Nisma' mësohet se do të jetë emri i partisë së re që do t'i bashkohe zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen. "Thur
Hajdari maskë me zemra, kështu u dukën këtë sesion të ri parlamentarët (FOTO LAJM) Në orën 17:00 ka nisur zyrtarisht seanca plenare dhe sesioni i ri parlamentar 2020-2021. Si në muajt e fundit të sesi
Mbyllen zyrtarisht votimet në Mal të Zi Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin Zi. Procesi i votimit filloi në orën 07:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 20:00. Re
Vazhdojnë zgjedhjet në Mal të Zi, deri në orën 18:00 morën pjesë 70.5% e votuesve Një numër i lartë malazezësh kanë marrë pjesë sot në zgjedhjet parlamentare. Teksa ka mbetur vetëm një orë nga mbyllj
Shënohet pjesëmarrje e lartë, si po shkojnë zgjedhjet në Mal të Zi Deri në ora 17 në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi kanë votuar 68,4 % të votuesve. Sipas rajoneve, të dhënat e cem
Kuvendi i Kosovës pushim, mbi 100 projektligje mbesin në procedurë Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, vetëm 7 për qind të agjendës
Sela, Gashi dhe Kasami nuk shkojnë në takimin e thirrur nga Ahmeti Dy liderët e koalicionit ASH-Alternativa, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk do të marrin pjesë në takimin e sotëm të part
Përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit, partitë shqiptare në Maqedoni pritet të ulen në një tryezë Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahme
LSDM: Me BDI-në kemi rënë dakord për disa pika LSDM ka deklaruar se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë s
Hajdari "shpërthen" ndaj përfaqësuesve të Këshillit Politik: Nuk është hera e parë që ndodh Anëtarja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari, ka dërguar një e-mail në drejim të këshillit, ku
BDI dhe Koalicioni "MUNDEMI" krijojnë shumicën parlamentare TV21 Maqedoni mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korri
Certifikohen rezultatet, shqiptarët me 32 mandate në Kuvendin e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15