999 rezultate për

parlamentare

Firma e fundit për djegien e mandateve, Nishani i shkon në zyrë Bashës Një ditë pas vendimit se PD do të djegë mandatet parlamentare, kreu i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani ka shkuar të tak
Basha: PD djeg të gjitha mandate Kryetari i Partisë Demokratike ka njoftuar përmes një deklarate për mediet këtë të dielë, djegien e mandateve parlamenta
Xhaferi tregon për mundësitë e shkuarjes në zgjedhje të parakohshme Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi mbrëmë ka deklaruar se nuk mundet që të mbahen bashkë zgjedhjet presidenciale dhe zgj
Rama merr fjalën, opozita braktis seancën parlamentare Partia Demokratike ka marrë pjesë ditën e sotme në seancën plenare. Pasditja e sotme ishte fillimi i punës në Parlame
LSDM e qetë për seancën, pret që Lëvizja BESA të mos prishë gjithçka "Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam opt
Ivanov në fjalimin e fundit nxjerr vrer ndaj Marrëveshjes me Greqinë Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, sot në fjalimin vjetor tradicional para deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, kërkoi
LDK dhe VV dështon që ta rrëzojnë Haradinajn Në seancën e sotme parlamentare është hedhur në votim rezoluta e propozuar nga LDK-ja dhe VV-ja, e dalë nga seanca e jas
Deputetët nuk e përfilin, dështon seanca e jashtëzakonshme Për shkak të mospjesëmarrjes së qeverisë. Shumica e deputetëve të pozitës nuk janë në sallë. Kryetaret e grupeve parl
Mickoski ka hallin e presidentit VMRO-DPMNE është duke u përgatitur për zjedhjet e ardhshme presidenciale, ka njoftuar lideri i partisë opozitare Hristij
Zaev do të drejtojë komisionin e paqes Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur
Hahn: Jo zgjedhje por zgjidhje në Maqedoni Euro-komisari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johanes Han, në prononcim për gazetën austriake “Kurier” , konsideron se
LSDM kërkon zgjedhje të parakohshme Bordi Ekzekutiv i LSDM-së në mbledhjen e mbrëmshme ka marrë vendim se deputetët e Kuvendit duhet ta ndjekin vullnetin e
Maqedonia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshi
LDK fiton zgjedhjet parlamentare, Shpendi befason Sipas një sondazhi të KDI-së, nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diele, fituese do të ishte Lidhja Demokratike e Kos
Opozita merr vendimin nga Shkodra: Bojkot veprimtarive parlamentare Opozita është mbledhur sot në Shkodër, dhe ka marrë vendimin në lidhje me marrëveshjen me Ramën. Detaje të reja bëhen
Pasi u kënaqën me pushime, Kuvendi mblidhet në këtë datë për Thaçin Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, ka njoftuar se seanca e jashtëzakonsh
Xhaferi kërkesë deputetëve: Deklaroni nëse jeni pro ose kundër në referendum Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi dje paraqiti një njoftim për grupet parlamentare me të cilin kërkon që
VMRO sërish pengon Dimitrovin në Kuvend Për të dytën ditë me radhë VMRO DPMNE-ja opozitare po pengon Ministrin e Jashtëm, Nikolla Dimitrov që të raportojë për r
Kosova anëtarësohet në Asamblenë Parlamentare të Frankofonisë Republika e Kosovës vazhdon ta fuqizojë subjektivitetin e saj ndërkombëtarë në Organizata të ndryshme rajonale, evropian
Ditën e nesërme në Turqi testohet fuqia e Erdogan Ditën e nesërme në Turqi do të mbahen zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. Në këto zgjedhje do të vendoset fati