999 rezultate për

parlamentar

Mbyllen zyrtarisht votimet në Mal të Zi Mbyllet zyrtarisht votimi në Malin Zi. Procesi i votimit filloi në orën 07:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 20:00. Re
Vazhdojnë zgjedhjet në Mal të Zi, deri në orën 18:00 morën pjesë 70.5% e votuesve Një numër i lartë malazezësh kanë marrë pjesë sot në zgjedhjet parlamentare. Teksa ka mbetur vetëm një orë nga mbyllj
Shënohet pjesëmarrje e lartë, si po shkojnë zgjedhjet në Mal të Zi Deri në ora 17 në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi kanë votuar 68,4 % të votuesve. Sipas rajoneve, të dhënat e cem
Kuvendi i Kosovës pushim, mbi 100 projektligje mbesin në procedurë Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, vetëm 7 për qind të agjendës
Sela, Gashi dhe Kasami nuk shkojnë në takimin e thirrur nga Ahmeti Dy liderët e koalicionit ASH-Alternativa, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk do të marrin pjesë në takimin e sotëm të part
Përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit, partitë shqiptare në Maqedoni pritet të ulen në një tryezë Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahme
LSDM: Me BDI-në kemi rënë dakord për disa pika LSDM ka deklaruar se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë s
LVV i kërkon bashkëpunim PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti Drejtori i Zyrës për Komunikim në Partinë Demokratike të Kosovës, Bashmir Xhemaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje i ka
Del fotoja, ku po i kalon pushimet Taulant Balla (FOTO LAJM) Pendemia e COVID-19 ka penalizuar planet e shqiptarëve për të pushuar jashtë vendit. Pas mbylljes së sesionit parlam
Hajdari "shpërthen" ndaj përfaqësuesve të Këshillit Politik: Nuk është hera e parë që ndodh Anëtarja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari, ka dërguar një e-mail në drejim të këshillit, ku
BDI dhe Koalicioni "MUNDEMI" krijojnë shumicën parlamentare TV21 Maqedoni mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korri
Certifikohen rezultatet, shqiptarët me 32 mandate në Kuvendin e Maqedonisë Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15
Zyrtarizohen rezultatet zgjedhore, shqiptarët me 32 mandate në Maqedoninë e Veriut Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ne Maqedoninë e Veriut ka miratuar vendimin për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgje
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Hajdari: Të hapen 100 përqind listat! Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ditën e sotme e thirrur pas firmosje së marrëveshjes nga opozita parlamen
Rama thirrje Bashës: Mos bojkoto Këshillin Politik Ditën e djeshme opozita ra dakord që të firmoste votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes të gjithë palëve pol
Do të votohet "5 qershori", arrihet marrëveshja mes Ramës dhe opozitës parlamentare Ditën e sotme është arritur marrëveshja për Reformën Zgjedhore mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës parlamentare.
Zbardhet marrëveshja që do të firmoset sot nga kryeministri dhe opozita e re Ditën e sotme Rama i shoqëruar nga kryetari i grupit parlamentar në PS Taulant Balla, po zhvillojnë një takim me 3 kryet
Menjëherë pas takimit me Kim, Rama bën lëvizjen e papritur Pas takimit të Ramës me ambasadoren amerikane Yuri Kim, kryeministri ka bërë një lëvizje të pa paralajmëruar. Kryemin
Rama flet pas mbledhjes së Këshillit Politik: I duan të gjitha për vete Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas mbledhjes së gjatë të Këshillit Politik. Rama ka komentuar mbledhjen si dhe lar
Me maskë të zezë, Rama gati për takimin mes palëve Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Pallatin e Kongreseve ku do të mblidhet Këshilli Politik, që me