999 rezultate për

parlamentar

Jozefina Topalli për ambasadorët: Bënë veprimin që nuk ndodh në asnjë vend të botës Teksa ish-ministrja e integrimit Majlinda Bregu është ftuar në News24 për të folur për rolin e ambasadorëve të huaj në S
Konfirmohet shkarkimi i kryetarit të KQZ-së, fshehu dënimin e kryebashkiakut Duket se proceduat për shkarkimin e Kryetarit të KQZ-së tashmë janë zyrtarizuar. Pikërisht për këtë u shpreh sot kre
Zyrtari gjerman reagon ndaj çështjes Tahiri: Imuniteti s’të mbron nga drejtësia Drejtori për Europën Juglindore në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Christian Hellbach ka reaguar në lidhje me çështj
Kjo e pret Vetëvendosjen pas nënshkrimit të koalicionit me AKR-në Publicisti dhe gazetari, Adriatik Kelmendi, i ka bërë disa llogaritje rreh koalicionit që u bë para pak çastesh në mes t
Ligji për shqipen pret Xhaferin Pas mbajtjes së zgjedhjeve lokale, njëri ndër prioritetet e shumicës parlamentare LSDM-BDI-ASH mbetet miratimi i Ligjit
Sot tre ministra raportojnë para komisioneve Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani dhe Ministri i Arsimit
Selmanaj kritikon Thaçin për medaljen që i ndau kryeparlamentarit të Shqipërisë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, e ka kritikuar vendimin e p
Javën e ardhëshme plotësohet kabineti qeveritar, kush do zëvendësojë Merkon, Taravarin e Ganiun!? Takimet ndërmjet partive politike parlamentare rreth ndryshimit të kabinetit qeveritar do të zhvillohen javën e ardhshme
Javën e ardhshme priten bisedime për ndryshime të mundshme në qeveri Ndonëse u paralajmëruan nga vetë kryeministri Zoran Zaev për ditën e sotme, takimet mes subjekteve politike parlamentare
Veseli shkel rregulloren Tejkalim të kompetencave dhe shkelje të Rregullores së Kuvendit të Kosovës ka bërë, sipas opozitës, kryetari i Kuvendit,
Pjerin Ndreu i ankohet Ramës për ministren Nikolla Mbledhja e djeshme e Grupit Parlamentar Socialist i është rikthyer diskutimeve dhe ankesave të deputetëve sapo është mby
Sela nuk dorëhiqet nga kreu i partisë Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela nuk do të tërhiqet nga kreu i partisë edhe pse humbi zgjedhjet për kryeta
Besa do të shkrihet në ASH pas humbjes në zgjedhje? Pas humbjes së thellë që pati Lëvizja BESA e cila arriti të fitojë vetëm një komunë, përflitet se më mirë është që BESA,
Kasami kërkon zgjedhje të reja pas humbjes përballë BDI-së Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes konferencës për shtyp në selinë e partisë ka pranuar humbjen kundrejt kandida
Sela nuk njeh zgjedhjet: Me Ahmetin dua të përballem në zgjedhje parlamentare Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka deklaruar se ka qenë një proces zgjedhor i parregullt, me presione të pap
Gruevski nuk njeh zgjedhjet Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski tha se zgjedhjet e sotme ishin mafioze. Ai kërkoi zgjedhje të parakohshme dhe i dh
Mediu kundër Bashës? - Nuk dëshiron që deputeti të jetë pa asnjë imunitet Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, kërkon që ndryshimet kushtetuese për zhveshjen e imunitetit nga çdo imunit
NDODH EDHE KJO/ Deputetët nuk i duan kamerat mbi kokë se hapin faqe erotike Argëtimi i disa deputetëve, gjatë seancave plenare maratonë, duke hapur faqe me përmbajtje jo etike në ekranin e telefon
Fillon takimi i Thaçit me zyrtaren e BE-së Presidenti i vendit Hashim Thaçi, është duke zhvilluar një takim me sekretaren e Përgjithshme të Shërbimit Evropian për
Vjen një lajm i keq për veteranët nga LDK-ja, pensionet në rrezik Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në emër të grupit parlamentar të LDK-së, nuk është pajtuar edhe projektligjin për rishik