999 rezultate për

parlament

Parlamenti britanik ratifikon kushtet e largimit nga BE-ja Parlamenti Britanik ka ratifikuar kushtet e largimit të vendit nga Bashkimi Evropian. Kjo, në fakt, ishte edhe penges
Kuvendi do të shpërndahet më 3 shkurt, KSHZ thirrje për zgjedhje fer dhe demokratike Kuvendi i Maqedonisë pritet të shpërndahet më 3 shkurt, kjo u bë e ditur sot në takimin mes kreut të KSHZ-së dhe zv/krye
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri dhe Hajdari i dërgojnë letër OSBE-ODIHR Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, i janë drejtuar
Kryesuan Kuvendin, çfarë mendojnë sot Topalli e Dokle Jozefina Topalli dhe Namik Dokle në 100 vjetorin e Parlametarizmit nuk e fshehin trishtimin për nivelin dhe cilësinë e p
"Nëse nuk ka qeveri deri më 24 shkurt, në Kosovë ka zgjedhje" Gazeta e njohur austriake me emrin “Der Standard” i ka dedikuar një shkrim të shkurtër edhe aktualitetit politik në Koso
LDK s`do të bashkëpunojë me subjekte të tjera për ta shkarkuar Konjufcën Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë të flasin në distancë, për mundësinë e marrëveshjes së koalicionit, derisa shpresojnë t’u
"Në parlament ka idiotë që nuk dinë të lidhin dy fjalë", deklarata e fortë e Paskal Milos Politikani i njohur, Paskal Milo i ftuar mbrëmjen e djeshme në Opinion ka bërë disa deklarata të forta në lidhje me qeve
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre
LDK prezanton ofertën e saj për formimin e qeverisë Lidhja Demokratike e Kosovës shpalosi të mërkurën ofertën e saj për formimin e qeverisë me lëvizjen Vetëvendosje. Anëtar
Shqiptari i vë flakën vetes para Parlamentit Europian Një shtetas me origjine shqiptare i ka vënë flakën vetes para ndërtesës së Parlamentit Europian në Strasburg të Francës.
"Ministrinë e Jashtme në këmbim të kryeparlamentarit", zbulohen detaje nga negociatat Kurti- Mustafa Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka zbuluar detaje rreth bisedimeve për koalicion në mes të LVV-së dhe LDK-së. An
Injoruan edhe tërmetin, kush janë 13 deputetët që nuk thanë asnjë fjalë në 13 seanca plenare Në sesionin e fundit parlamentar vijon trendi i 20%-25% të deputetëve që nuk përfshihen në debatet parlamentare dhe një
PD nuk i ndahet Ramës, i zbulon dy kryebashkiakë të tjerë më të kaluar kriminale Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi nga Dibra ku zhvilloi një takimet me strukturat drejtuese
"Është jo serioze të mblidhet Kuvendi edhe njëherë për të zgjedhur kryeparlamentar" (VIDEO) Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës në kuadër të LVV-së, Mimoza Kusari Lila e sheh si të paarsy
Ky është personi që po pengon marrëveshjen mes VV-së dhe LDK-së Marrëveshja e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike është bllokuar për shkak të postit të kryepa
HISTORIKE/ Parlamenti britanik aprovon Brexitin (VIDEO) Parlamenti i Britanisë së Madhe ka ratifikuar marrëveshjen për dalje nga Bashkimi Europian të Boris Johnsonit. Me një
"I sugjerova të jemi bashkë", Rama tregon sms me Bashës pas tërmetit Kryeministri Edi Rama, i ftuar në RTSH ka treguar se ka patur një komunikim me kreun e PD_së, Lulzim Bashën ditën etërme
Xhaferi: Nuk i kemi mbyll dyert për VMRO-në, vota shqiptare të unifikohet Kreu i Parlamentit, Talat Xhaferi në intervistë për gazetën KOHA ka folur për punën e Parlamentit pas 27 Prillit, ligjet
Thellohen paqartësitë rreth formimit të qeverisë së re të Kosovës Mbledhja e parlamentit të Kosovës që u mbajt të enjten më shumë thelloi sesa qartësoi rrugën e ngritjes së institucionev
Kurti: Zgjjedhja e Konjufcës kryeparlamentar nuk ka qenë befasi për LDK-në Pas konstituimit të Kuvendit të Kosovës, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur shkurtë para gazetarëve, r