999 rezultate për

parkut

Infrastruktura dhe shërbimi lënë për të dëshiruar, Syri i Kaltër braktiset nga turistët Me rreth 1500 vizitorë në ditë Syri i Kaltër monumenti natyror më i rëndësishëm në aksin nacional Gjirokastër – Sarandë
Djalin e Pirro Çakos tentojnë ta grabisin 5 minuta larg shtëpisë (FOTO LAJM) Djali i kantautorit Pirro Çako, Anthony është shumë i ndjekur në rrjete sociale. Por ditën e sotme ai është sulmuar n
Pastrimi i Parkut të Liqenit tashmë me mjete moderne e ekologjike (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi nga Parku i Liqenit se, pastrimi i kësaj zone do të bëhet me mjete
Çifti kryente marrëdhënie në mes të parkut, por më pas pendohet shumë (VIDEO) Një çift ishte duke kryer raporte seksuale në një park të Leedsit në Mbretërinë e Bashkuar, ku përreth kishte mjaft fëmi
Fillon projekti i Ramës për të ndërtuar kulla në Parkun e Liqenit (FOTO LAJM) Qeveria me vendimin numër 406 të datës 4 korrik ka miratuar kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë të territorit prej 25
E ndoqën për 8 vite, kapet krokodili gjigant në Australi Këtë të martë një krokodil përbindësh i ujërave të kripura me peshë prej 600 kg u kap më në fund në Australi pas një për
Përse u quajt "Tajvan" vendi ku lindnin dashuritë e të rinjve në komunizëm (FOTO LAJM) Edhe sot, njerëzit takohen po aty. Është pika më e lehtë për t’u arritur dhe më e njohura, jo vetëm për tiranasit, por e
Pronari i parkut sulmohet nga Luani (VIDEO +18) Pronari i një parku në Afrikë ka parë tmerrin me sy pasi një nga Luanët e parkut e ka sulmuar atë . Ngjarja ka ndodhu
FSK-ja ka një lutje për qytetarët e Ferizajt Forca e Sigurisë e Kosovës aktualisht po bën pastrimin dhe çminimin e hapësirave përreth parkut ”Liria” në Ferizaj. K
Tetë policë u plagosën në ngjarjet e parkut Dy policë kanë pësuar lëndime të rënda trupore gjatë aksionit në Parkun e Qytetit, të enjten mbrëma, në festën e lëvizje
Parkut të Liqenit i shtohen edhe 100 pemë, transformohet pjesa jugore Nga një ferrishte që shërbente për grumbullimin e mbetjeve, hapësira jugore e Liqenit Artificial të Tiranës është pyllëz
Parkut të Liqenit i rikthehet godina e notarëve, ja transformimi që ka pësuar Kujtdo që ka qenë nga Parku i Madh i Liqenit i ka rënë sy në hyrje të tij një objekt i rrënuar plotësisht, i mbuluar me
Ky është polici që u plagos pranë ish- Parkut të Autobusëve Një person i cili mësohet se është efektiv policie ka mbetur i plagosur me armë zjarri sot në zonën ish-Parkut të Autobu
Rinoceronti shtatzënë qëllohet për vdekje nga gjuetarët (FOTO LAJM) Këto pamje tregojnë një viç të palindur rinoceronti, i cili ngordhi pasi nëna dhe vëllai i tij u qëlluan dhe u vranë nga
Si po transformohet Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit Qytetarët që vizitojnë Parkun e Liqenit do të kenë një tjetër alternativë për të kaluar orët e tyre të lira dhe për t’u
Pallatet shumëkatëshe rrezikojnë foletë e shpendëve në Karavasta Një projekt i kompanisë Mabetex për zhvillimin urban të parkut kombëtar Divjakë-Karavasta ka shqetësuar specialistët e n
Ganiu me Forumin Rinor të BDI në aksion për pastrimin e parkut të Gazi Babës (FOTO LAJM) Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim Visar Ganiu ka vazhduar me aktivitetet e tij. Pas ditën e sotme prof. d
Ngelën duke akuzuar Shqipërinë, por italianëve iu mbjellin 300 rrenjë kanabis në mes të parkut Parku Chico Mendes midis qytetit të Torinos dhe Borgaro Torinese, një hapësirë e blerte prej rreth 5 hektarë është shumë
Pamje të parkut "1 Tetori" në Prishtinë të realizuara me dron (VIDEO) Ndërtimet e shumta kanë bërë që qyteti i Prishtinës ndër vite të bëhet edhe më i ndryshëm. Së fundi është përuruar ed
Nis ndërtimi i rrugëve të brendshme të Parkut të Liqenit Artificial Hapësira publike e Parkut të Madh të Liqenit Artificial është rimodeluar tërësisht në funksion të promovimit të jetës së