999 rezultate për

parku

Ishte e parkuar, shpërthen në flakë makina në Durrës Një makinë ka shpërthyer në flakë në lagjen 4 në Durrës. Burimet bëjnë me dije se makina ishte e parkuar kur u përfsh
Plagosja në zonën e ish-Parkut, reagon avokati i Allmuçës: Kjo është e vërteta? Avokati i Albert Allmuçës, i cili u vetëdorëzua në polici pas të shtënave me armë paraditen e sotme në zonën e ish-Parku
Arrestohen 4 persona në Vlorë, si vidhej nafta në mjetet e parkuara Policia e Vlorës ka arrestuar 4 persona, ndërsa 2 të tjerë u shpallën në kërkim, pasi akuzohen për vjedhje. Në kudër
Shpallet e pafajshme shqiptarja që i preu fytin 7 vjeçares në mes të parkut Shqiptarja e cila vrau një fëmijë 7 vjeç në Angli është shpallur sot e pafajshme për vrasje . Sipas mediave angleze,
Flet vlonjati që ju vendos eksploziv në makinë: Si e pikasa pakon e dyshimtë Detaje të reja zbardhen nga ngjarja në Vlorë, ku një makine iu vendos 600 gr eksploziv, por u pikas para shpërthimit nga
Tentoi t'i ikte policisë por përplasi makinat e parkuara, e pëson 20 vjeçari në Durrës Një 20-vjeçar në Durrës është kapur dhe arrestuar nga Policia, pasi tentoi të mos i bindej shenjës së efektivëve për nda
Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shoferi shpëton pa ndonjë lëndim (FOTO LAJM) Një set i fotografive mbresëlënëse shfaqin një elefant gjigant, i cili i ishte vërsulur një veturë në një rrugë në Kenia
U zhduk në park për dy javë, gjendet e gjallë alpinistja 38 vjeçare Një alpiniste e cila ishte zhdukur para dy javësh ndërsa po ecte në Parkun Kombëtar Zion të Utah, është gjetur e gjallë.
Qëllohet me breshëri plumbash drejt automjetit të gazetarit shqiptar Gazetari i njohur shqiptar nga Kosova, Shkumbin Kajtazi ishte shënjestër e një sulmi mbrëmjen e djeshme në Mitrovicë. Ma
Vrau me thikë 7 vjeçaren në mes të parkut, shqiptarja del para gjykatës angleze Një grua shqiptare e akuzuar për vrasjen e një vajze shtatë vjeçare angleze në sy të prindërve, në ditën e Nënës, është
"I kërkova të lironte rrugën", i riu tregon si e vrau Idajet Dullën Ppasi është kapur nga policia, autori i vrasjes së 33 vjeçarit një ditë më parë në Durrës, ka pranuar krimin e rëndë.
Bota po vuan pandeminë! Në Wuhan ku lindi COVID-19 festohet si kurrë më parë (VIDEO) Qteti qendror kinez, Wuhan duket se e ka lënë pas virusin teksa mijëra njerëz u mblodhën në një park me ujë të hapur për
Iu gjet arma e ekzekutimit të Emiljano Ramazani në servis, burg për babë e bir Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën arrest me burg për babë e bir, Albert dhe Seit Manhasa, në servisin e të cilëv
Dalin pamjet, Rama jep leje për ndërtimin e një pallati 14 kate tek Parku i Liqenit (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka miratuar në Këshillin Kombëtar të Territorit dhënien e lejes për ndërtimin e një kulle në zonën
Kur "drifti të lë në baltë", i riu përplas tre makina në mes të Tiranës (VIDEO) Një moment "çmendurie" rinore ka shkaktuar një aksident që asnjëherë nuk do tu shkonte në mendje. Mbrëmjen e djeshme,
Reshjet e shiut, parku "Rinia" përmbytet dy herë brenda pak javësh Ditën e sotme reshjet e shiut përmbytën disa rrugë në Tiranë, ndërkohë që probleme ka pasur edhe si herën e shkuar sëris
Alarmon kalimtarët, makina në Tiranë shpërthen nga flakët Një makinë e parkuar në zonën e Ali Demit në Tiranë është përfshirë nga flakët duke alarmuar banorët e zonës. Mësohe
Xhaferraj: Një tjetër tender korruptiv, pastrimi i Durrësit është dështimi më i madh i Ramës (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferaj ka reaguar lidhur me protestën e mbajtur në Manëz, ku banorët a
SKANDALI/ U përurua vetëm një javë më parë, përmbytet parku "Rinia" (FOTO&VIDEO) Tirana sot u karakterizua nga një mot i paqendrueshëm me reshje shiu dhe kaq mjaftoi që Parku Rinia i naguruar vetëm një
Mosbindje civile? Zbulohet lëvizja e re e aktivistëve: Merrni filxhan me vete! Aktivisti Erion Kristo deklaroi ditën e sotme se do të dilte personalisht tek parku i liqenit artificial për të "shkelur