999 rezultate për

parkinson

Simptomat e sëmundjes Parkinson: 6 shenja të hershme që nuk duhet të injoroni Sëmundja Parkinsonit është një çrregullim progresiv i trurit i cili prek lëvizshmërinë dhe aftësitë mendore. Shkaktohet
Mos i mënjanoni, këto tre shenja sjellin pasoja serioze Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje kronike progresive, degjenerative e trurit. Shfaqet kur disa qeliza nervore të
Cilat janë shenjat e sëmundjes së Parkinsonit Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje kronike progresive, degjenerative e trurit. Shfaqet kur disa qeliza nervore të
Ndryshimi i shkrimit e paralajmëron një sëmundje Për dallim nga humbja e peshës e deri te mbipesha e pashpjeguar mund të vijë për shkak të ngadalësimit të punës së gjënd
Trajtimet mjekësore për sëmundjen e Parkinsonit Sëmundja e Parkinson-it vjen nga çrregullimet e sistemit nervor qendror, incidenca e të cilës po rritet gradualisht. Shu
Ndryshimi i shkrimit e paralajmëron një sëmundje Për dallim nga humbja e peshës e deri te mbipesha e pashpjeguar mund të vijë për shkak të ngadalësimit të punës së gjënd
Pacienti zgjohet nga i moshuari që e godiste me shkop (VIDEO) Taylor Parkinson, që ishte shtrirë në një spital në Mançester të Anglisë, ka mbetur i habitur me skenën që ndodhte në dh
Sëmundja e Parkinsonit, cilat janë shenjat e para Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje kronike progresive, degjenerative e trurit. Shfaqet kur disa qeliza nervore të
Sëmundja e Parkinsonit, cilat janë shenjat e para Sëmundja e Parkinsonit është një sëmundje kronike progresive, degjenerative e trurit. Shfaqet kur disa qeliza nervore të
A është parkinsoni sëmundje e trashëguar? Ka një histori familjare me sëmundjen e parkinsonit në 10% të rasteve. Mund të prekë më tepër njerëz të një gjenerat
Actor Met Bega dies aged 69 Met Bega, the well known actor has passed away today. He died after losing the long battle with the disease of Parkinson
Trajneri i Bradford: Ja pse nuk ia dashë dorën Mourinhos (VIDEO) Trajneri i Bradford, Phil Parkinson, përveç fitores ndaj Chelseat në FA Cup, u bë i famshëm edhe për shkak të një gjesti
Robin Williams vuante nga Parkinsoni Gruaja e aktorit të ndjerë Robin Williams, është shprehur se ai po vuante nga fazat e para të sëmundjes së Parkinsonit.
Shëndeti, ecja ndikon kundër Parkinsonit Në një studim i cili është kryer kohë më parë, tregonte se ecja e shpejtë na bën shumë mirë dhe ul rrezikun e infarktit.
Shqiptari që ndihmon mjekësinë përmes zbulimeve teknologjike Shqiptari nga Maqedonia, Mevludin Memedi, në temën e tij të doktoraturës në degën e Teknologjive Informative pranë Unive
Shqiptari që zbulon gjenin përgjegjës për sëmundjen e Parkinsonit Durrësaku Edor Kabashi ka zbuluar gjenin përgjegjës për sëmundjen e Parkinsonit. Shkencëtari shqiptar i cili jeton dhe p
Lufta me Parkinsonin, Michael J Fox rikthehet në ekran Pas 12 vitesh shkëputje Michael J Fox do të luajë në një komedi të re televizive të bazuar në sëmundjen e tij të Parkins
Pilula Ibuprofeni zvogëlon rrezikun e Parkinsonit Pilula e ibuprofrenit mund të zvogëlojë rrezikun nga prekja me sëmundjen e Parkinsonit për një të tretën, nëe meret dy
Studime për mundësinë e trashëgimisë së Parkinsonit Zbulime të reja për gjetjen e një kure për sëmundjen e Parkinsonit, po përqëndrohen tek një sërë faktorësh që përcaktojn