999 rezultate për

parimin

Danielsso i drejtohet Ramës: Në qershor na duhen prova bindëse Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson është takuar me kryeministr
Bashkia e Tiranës nis riparimin e këndeve të lojërave të dëmtuara nëpër lagje Në të gjithë territorin e Tiranës, ka nisur rehabilitimi i këndeve të lojërave të ndërtuar nëpër lagje të cilat janë dëm
Qindra banorë të Tiranës u zhgënjyen nga Viti i Ri Një pjesë e Tiranës e kaloi pa energji elektrike natën e ndërrimit të viteve, duke bërë që 1 Janari i vitit të ri 2018,
​Çmimet për riparimin e ekranit të iPhone X janë shokuese Informacionet më të reja zbulojnë se telefoni më i shtrenjtë në botë është iPhone X, së bashku me riparimin e pajisjes.
Thaçi takohet me Vuçiç Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim T
MPJ e Greqisë: Jemi të shqetësuar për Maqedoninë "Po i ndjekim me dhimbje dhe shqetësim zhvillimet në Maqedoni se si vendi po zhytet në krizë të thellë politike. Krizë e
REPLIKAT/ Qytetari i kërkon llogari për qeverinë teknike, Rama: Nuk i hapim rrugë budallait (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama bëri sot një pritje në ambientet e Kryeministrisë me rastin e 8 Marsit. Ndërkohë që po e trans
Ymeri flet për takimin me Mogherinin: Imponimi sjell krizë, shqetësim dhe indinjatë! Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, për takimin që me krerët e partive tjera e ka zhvilluar me përfaqësuesen e La
VMRO-DPMNE: Parimin "fituesi me fituesin" e kërkuan partitë shqiptare Pas takimit me diplomatët britanik, VMRO-DPMNE ka lëshuar një deklaratë më anë të së cilës informon për temën e bisedime
OSHEE vijon riparimin e dëmeve, ja zonat problematike Për shkak të motit të keq, energjia elektrike vijon të mungojë në disa zona të vendit. Operatori i Shpërndarjes së Energ
Lezhë: 200 ushtarë angazhohen për riparimin e dëmeve pas përmbytjeve Reshjet e ditëve të fundit kanë krijuar problematika në të gjithë vendin, por një ndër zonat ku ka pasur më shumë dëme ë
Moti i keq lë pa drita Kukësin Që prej mesnatës, për shkak të motit të keq Qarku i Kukësit ka mbetur pa energji elektrike. Nga raportimet e para më
“Ad-Hoc” përshëndet përparimin e mediave në përcjelljen e situatës zgjedhore Komisioni i përkohshëm për ndjekjen e përfaqësimit mediatik doli në përfundimin se mediat kanë arritur përparim në bala
Çfarë i kërkuan parlamentarët e BE-së Serbisë për Kosovën? Deputetët e Parlamentit të BE-së kanë bërë 190 amandamente në rezolutën që ka të bëjë me përparimin e Serbisë drejt fami
Qeveria merr 29 milionë euro për riparimin e rrugëve Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Banka Evropian për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh) kanë arritur marrëveshjen për kred
Në aksion për riparimin e rrugëve dhe trotuareve (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës ka ndërmarrë aksionin e riparimit të rrugëve dhe trotuareve. Me anë të një postimi në rrjetin social F
Banorët e Lagjes së Trimave kërkojnë urgjentisht riparimin e ambulancës "Kjo është ambulanca në Lagjen e Trimave në Kumanovë të cilën mijëra qytetarë e frekuentojnë për nevojat e tyre shëndetë
Krimet i kreu Serbia, Kosova shkon në Gjykatë! Nga Gëzim Mekuli Janë tre shtetas amerikan me prejardhje shqiptare, ushtarë të UCK'së, që u vranë pabesisht nga pusht
Mbahet sot mbledhja e përbashkët e qeverive të Maqedonisë e Serbisë Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe të Serbisë do të mbajnë sot në Shkup një seancë të përbashkët në të cilën do të
Borisov: Shkupi të respektojë parimin e fqinjësisë së mirë Bullgaria do të vazhdojë të këmbëngulë në domosdoshmërinë e nënshkrimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë, si një nga