999 rezultate për

parimet

Vjen reagimi i Ambasadës së SHBA-së për djegien e mandateve Sipas Ambasadës së SHBA-së një verprim i tillë minon parimet bazë të demokracisë , shkruan Albeu.com Ky është reagimi
Topalli: Baba Kurti harroi që dikur i tha Mustafës " Argat i Serbisë" Deputeti i PSD-së, Faton Topalli, i është sulur ish-kolegut të tij të partisë, tashmë Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin
Meta merr një vendim që do ta dëshpërojë Edi Ramën Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. Presidenti Meta ka dekretuar kthimin për shqyrtim
Zaev: Ende s'ka marrëveshje për emrin Kryeministri Zoran Zaev është duke mbajtur një konferencë për mediat ku po flet për arritjet e deritashme të qeverisjes
Dëme në Ohër, nisin riparimet e objekteve Në Ohër, hotelierët kanë nisur t’i riparojnë objektet që pësuan objektet e tyre nga moti i keq që goditi qytetin dhjetë
7 parimet e kombinimit të ushqimeve Kombinimi i ushqimeve është një qasje e verifikuar e kësaj mjekësie jo tradicionale. Sipas kësaj tradite, çdo ushqim ka
Haradinaj kërkon autorët e grafiteve fyese para drejtësisë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj grafiteve fyese, që janë shkruar nga persona të panjohur në nj
Grida Duma për kritikat e Berishës: Unë nuk i shkel parimet e mia Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në News24, ka kome
Asgjë e re nga takimi Zaev-Kasami Ka përfunduar edhe takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreut të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami. Tema kryesore
10 parimet e sigurisë së fëmijëve që çdo prind duhet t'i dijë Goditjet dhe të nxirat janë një pjesë e pashmangshme e fëmijërisë. Megjithatë, një dëmtim i lehtë është vetëm një hap
Misioni i SHBA-ve në OSBE cilëson vendimin e Ivanovit si jodemokratik Misioni i SHBA-ve në OSBE i ka bërë thirrje presidentit Ivanov të rishikojë vendimin e tij dhe të mundësojë që partitë q
Meta mesazh Ramës: Duhet të dëgjojmë njëri-tjetrin LSI ka nisur sot punimet e Konventës Kombëtare Zgjedhore, nga ku do të vendoset dhe qëndrimi që kjo parti do të ketë për
7 parimet kryesore të kombinimit të shijeve Kombinimi i ushqimeve është një qasje e verifikuar e kësaj mjekësie jo tradicionale. Sipas kësaj tradite, çdo ushqim
Vuçiç emëron një ministre homoseksuale Duket sikur Serbia po i përshpejton më tepër se c'duhet, hapat e saj drejt Bashkimit Europian. Këtë e ka bërë të dit
Stefi Prifti hakmerret ndaj Arian Çanit: Kam parimet e mia! Stefi Prifti ka reaguar pas mbrëmjes së djeshme të YFSF, gjatë së cilës Arian Çani e ka ngacmuar për pjesëmarrjen e të v
Arta Dade: S’dua të jem në Kryesi, parimet e mia bien ndesh si është drejtuar partia Deputetja socialiste Arta Dade është tërhequr nga gara për Kryesinë e PS-së, duke u shprehur haptazi kundër kryetarit Ed
Presidenti grek sulmon Maqedoninë: Po shkelni parimet dhe vlerat evropiane Presidenti i Greqise, Prokopis Pavlopoulos, ka kritikuar ashpër lidershipit në Maqedoni, të cilët sipas tij, po shfrytëz
PD: Nuk ndryshojmë qëndrim! PD do të qëndrojë në të njëjtën linjë lidhur me marrëdhëniet me Kuvendin, për sa kohë që, sipas saj, nuk po sheh asnjë r
Dokumenti 24-faqesh, ja si po e ndërton ISIS shtetin e tij (FOTO LAJM) Politika e jashtme, kontrolli i burimeve të naftës apo arit, kampet e trajnimit dhe shkollimi i fëmijëve. Për të gjitha
Mustafa-Vuçiç takohen me 25 gusht Takimi i ardhshëm midis dy kryeministrave do të zhvillohet me datë 25 gusht, ky lajm është konfirmuar nga vetë kryeminis