999 rezultate për

parim

Miratohet në parim projektligji për financimin e subjekteve politike Në seancën e sotme deputetët e kanë miratuar në parim projektligjin për financimin e subjekteve politike, me 68 vota për
"Nismat e Murrizit dhe Gjonit të bëhen një", propozimi i Ulsi Manjes për Kodin Zgjedhor Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja propo
LSDM-BDI: Parimisht kemi arritur marrëveshje për qeverinë Ashtu si ditëve të kaluara, pa shpalosur më shumë detaje, dy partitë konfirmojnë se po vazhdojnë takimet konstruktive të
Hoti shpalos 3 parimet thelbësore të dialogut Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka marrë pjesë në Samitin e Parisit që është organizuar nga Merkel dhe Macron
PS mbështet listat e hapura, Rama dhe Balla tregojnë qëndrimin e ri Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Grupit të PS-ë, Taulant Balla bëri të ditur se maxhoranca do të mbështesë nismën e depu
Bisedimet për anëtarësim e Shqipërisë, çfarë përcaktohet Komisioni Europian, njoftoi dje se i ka paraqitur Këshillit, projektin e kornizës së bisedimeve për anëtarësim me Shqipë
Yuri Kim takon Hajdarin: Respektoj luftën e saj parimore Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim me deputeten e opozitës, Rudina Hajdari, njëkohësisht dhe pjesë e
Kurti: Duam dialog me parime, takimi i ardhshëm varet nga Brukseli Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kalendari i dialogut të ardhshëm mes Kosovës e Serbisë varet n
''Cenojnë parimet e humanizmit'', DW analizon ndryshimet në Kodin Penal Shqipëria ka hyrë për të pestën javë rresht në shtetrrethimin e fundjavës. Ndryshe nga shtet rrethimet e mëparshme këtë
Premier League në bisedime të avancuara për të nisur kampionatin Premierliga është në një fazë të përparuar në bisedimet me Qeverinë për kthimin e futbollit në qershor. Mirror Spor
Anulohet Champions League? Anulimi i Champions League është opsioni që po e shqyrton UEFA. Shtëpia e Futbollit Europian ditën e mërkurë do të zh
Lidhje me gjeneralin, Shqipëria shpall "non grata" dy diplomatët iranianë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot të shpallë "non grata" dy përfaqësuesit diplomatikë të Ambasad
Nuk ishte problematik, viktima në Elbasan është djali i punonjësit të burgut të Peqinit Detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur pak minuta më parë në fshatin Përparim të Peqinit. Sipas burimeve, v
Policia reagon për ekzekutimin e 23-vjeçarit: Të rinjtë ishin në makinë Policia e Elbasanit ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë ku mbeti i vrarë një 23-vjeçar dhe u plagos një tjeter. Ngjarja
DETAJET/ U ekzekutua me plumb në kokë, i riu sapo ishte kthyer në Shqipëri Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak orë më parë në Peqin. Një ekzekutim me armë zjarri ka ndodhur në fshatin Përparim
Të shtëna në Peqin, dyshohet se ka të plagosur Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Peqin. Burimet bëjnë me dije se janë dëgjuar të shtëna me armë
Frikë nga arrestimi, pronarët e bizneseve nisin riparimet Pronarët e bizneseve që ndodhen në katet e para të pallateve të vjetra dhe ndërtuesit e pallateve të reja të dëmtuara ja
U dëmtua nga tërmeti, nis riparimi i Urgjencës së Durrësit Ditën e djeshme, paniku mbërtheu të plagosurit të cilët po shëroheshin në urgjencën e Durrësit. Kjo pasi godina e Urg
Shkarkimi i prokurorit Kulluri, reagon Salianji: U përdor nga Rama KPK shkarkoi sot nga detyra prokurorin e Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri. Arsye për shkarkimin e tij u bë pasi aku
Kurti heq dorë nga çdo parim i mëparshëm: Gati të bashkëpunoj edhe me Hashim Thaçin Albin Kurti, kryetari i Vetëvendosjes, ka thënë se nëse bëhet kryeministër është i gatshëm të bashkëpunojë me presidenti