999 rezultate për

paresor

Kurti i vendosur në qëndrimin e tij: Parësor është shëndeti i qytetarëve Pavarësisht mocionit ndaj qeverisë dhe sulmeve të Presidentit, kryeministri Kurti e ka të qartë se ku duhet të jetë aktu
As anglishtja dhe as kinezçja, kjo do të jetë gjuha parësore mbi çdo gjuhë tjetër Deri më tani gjuhët më të folura në botë janë ajo kineze dhe angleze. Por mesa duket tashmë rëndësinë e merr një gjuh
Priebe filloi konsultimet për reformat, synon të përfshijë edhe partinë e Gruevskit (Video) I dërguari i posaçëm i BE-së për reformat urgjente parësore në Maqedoni, Reinhard Priebe, i ka filluar aktivitetet e tij
Priebe takon Osmanin dhe Dimitrovin, diskutojnë për reformat urgjente parësore Zv. kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, do të kenë një
Kodak prezanton telefonin e ri “Ektra” Kodak ka prezantuar zyrtarisht telefonin e tij të mençur, Kodak Ektra Celulari i ri është projektuar dhe modeluar pas k
Poposi pret në takim të dërguarin gjerman I dërguari special gjerman, Johannes Haindl, ditën e sotme është takuar me ministrin e punëve të jashtme, Nikolla Poposk
Veseli: Tejkalimi i gjendjes aktuale, parësore Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, zhvilloi sot takime me ambasadoren e Gjermanisë në Kosovë, A
Galaxy A7 së shpejti në treg (FOTO LAJM) Samsung Galaxy A7 është projekti më i ri që pritet të dalë në treg. Modeli ka ekran 5.5 inç Super AMOLED me rezolucion 1
Marotta: Këta dy lojtarë kurrë nuk vijnë te ne Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka përjashtuar çdo mundësi të transferimit të yllit të Real Madri
Tre super-kandidatë për portën e Real Madrid (FOTO LAJM) Drejtuesit e Real Madrid janë në kërkim të pasardhësit të Iker Casillas, i cili me shumë mundësi do të lerë klubin "Los
Microsoft punon për “selphie phone” (FOTO-LAJM) Vjeshta nuk do të sjellë vetëm iPhone 6, apo produkte të tjera të Apple dhe Samsung, por edhe prodhimin e parë të Micros
Situata gripale në rënie Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, në mbledhjen e Komisionit të Shëndetësisë në Kuvend, foli për situatën e gripit në
Thaçi në OKB: Integrimi i Kosovës në BE, synim parësor Në seancën e parë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, e cila u mbajt ditën e djeshme, kryeministri Hashim Thaçi ka qenë
Swoboda: Shqipërisë duhet ti jepet statusi në qershor Kreu i grupit socialdemokrat në Parlamentin Europian, Hannes Swoboda, mbërriti sot në Tiranë në kuadër të një vizite zyr
Inter: Lamela, objektivi parësor për janarin Pamundësia për të marrë shërbimet Ezequiel Lavezzit, ka bërë që Interi të hidhet në sulm për Erik Lamelan. Futbollisti i
Kocijançiq: Zbatimi i marrëveshjes parësor Ndonëse nuk ka asgjë konkrete për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit, Beogradi ka shprehur dëshirën e tij për të rinis
Forcimi i perspektivës evropiane, Meta: Greqia, rol parësor Prioriteti i LSI-së mbetet kontributi në ruajtjen e stabilitetit të vendit dhe bashkëpunimi konstruktiv, si brenda vendi
Barça, orë deçizive për Song Një javë para fillimit të sezonit të ri të Primera Division, Barcelona po punon për ti sjellë trajnerit Tito Vilanova pë
Panariti: Statusi kandidat, prioriteti ynë parësor Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti u takua me Shefin e Njesisë për Shqipërinë në Drejtorinë e Përgjithshme të
Berisha: Mbrojtja e mjedisit, prioritet parësor Kryeministri Berisha ka deklaruar sërish se mbrojtja dhe zhvillimi i mjedisit përbën një prioritet absolute për qeverinë