999 rezultate për

paregjistruar

Fillon operacioni, kush qarkullon me makinë të paregjistruar në veri do t'i konfiskohet Po u vjen fundi automjeteve të paregjistruara, të cilat qarkullojnë rrugëve të veriut të Kosovës prej përfundimit të luf
Kulmi i pushimeve, bllokohen 11 hotele në Jug të Shqipërisë Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar një mori hotelesh ku kanë konstatuar shkelje. Mësohet se janë bllokuar 11 hot
Tatimet mbyllin 4 hotele në Sarandë e Ksamil Drejtoria e Hetimit Tatimor Rajoni Jugor ka intensifikuar kontrollet në zonat bregdetare, me qëllim reduktimin e informa
Numri i madh i veturave të paregjistruara e lë Kosovën pa Karton të Gjelbër Numri i madh i veturave të paregjistruara është bërë problem për vendet që duan ta ndihmojnë Kosovën për marrjen e karto
Aksion i madh i policisë maqedonase Tetë persona janë plagosur në tetë aksidente të regjistruara gjatë ditës së djeshme në Shkup. Policia gjithashtu ka g
8 mijë automjete qëndronin të paregjistruara Ministri i Drejtësisë, Flamur Sefaj ka theksuar se vendimi për regjistrimin e të gjitha llojeve të veturave, pa paguar g
Ministria: S'ka gjoba më për veturat e paregjistruara Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar qytetarët e Kosovës lidhur me vendimin e ministrit të Punëve të Brendshme, F
Pacolli ankohet se humbet prej veturave të paregjistruara Kryeministrin Ramush Haradinaj sot e ka vizituar në Rrahim Pacolli, sekretar i Aleancës Kosova e Re. Përmes llogaris
Kundërshtoi me forcë tatimorët, arrestohet Policia e Tiranës ka vënë sot në pranga shtetasin Taulant Hasanaj, pasi ky i fundit ka kundërshtuar me forcë inspektoren
Atentati ndaj drejtorit të burgut, karta e paregjistruar aktivizoi bombën Ne lidhje me atentatin që i është bërë drejtorit të burgut të Fushë-Krujës, dyshohet se bomba është aktivizuar nga një t
Tahiri kërkon mbylljen numrave celularë të paregjistruar Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri përmes një letre drejtuar kryetarit të Këshillit Drejtues të Autoritetit t
Dorëshkrimi i Springsteenit del në ankand Teksti i këngës së Bruce Springsteenit “Born to Run”, i shkruar nga dora e tij më 1975, ka dalë në shitje në Sotheby.
Në nëntor nis regjistrimi i bizneseve të paregjistruara Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe studentët e Fakultetit Ekonomik përmbyllën fazën e parë të fushatës për sensibil
Të paregjistruarit, mundësia e dytë për në Universitet Kandidatët për studentë që nuk janë shpallur fitues në fazën e parë të pranimeve në universitete kanë një mundësi të dyt
Shmanget gjykata për regjistrimin e fëmijëve të paregjistruar Fëmijët e paregjistruar tashmë do të regjistrohen nga policia dhe nënpunësit e gjendjes civile pasi të ketë plotësuar di