999 rezultate për

paraushtarake

Policia verifikon praninë e një njësie paraushtarake proruse në Bosnje Shërbimet sekrete boshnjake po verifikojnë publikimet në media në lidhje me krijimin e një njësie paraushtarake proruse,
Në Maqedoni po krijohen struktura paraushtarake? Në Maqedoni po krijohen struktura paraushtarake. Raportet në media flasin për një bllok, i cili do të angazhohet në mbro
Ngrihen paditë penale për 11 të arrestuarit e aksionit "Qelia" Prokuroria themelore publike për krim të organizuar dhe korrupsion, deri te Gjykata Themelore Shkupi 1, ka ngritur akuzë
Zbulohen fytyrat e mbuluara që provokuan Shqipërinë më 2014 (FOTO) Arben Llalla, historian - Nga fundi i vitit 2014, një grup paraushtarakësh bënë një fotografi ku deklaronin s
Paraushtarakët e Arkanit: Tigrat që ia mbathën nga drejtësia (FOTO VIDEO) Paraushtarakët e udhëhequr nga famëkeqi i luftës, Zeljko Raznatovic, I njohur si Arkan, e çanë rrugën me luftë për në Bo
Ja si i plaçkisnin serbët shtëpitë e shqiptarëve (VIDEO) Gjatë luftës në Kosovë në vitin 1999, me ndihmën e ushtrisë dhe forcave paramilitare serbe, serbët lokal plaçkitën dhe d
Mal i Zi, pranga anëtarit të "Çakejve" Policia malazeze ka arrestuar në Podgoricë një ish-pjesëtar të njësisë paraushtarake serbe “Çakejtë”, i akuzuar për krim