999 rezultate për

parasysh

Maskat e flokëve nuk funksionojnë? Kini parasyshë këto këshilla Ndonëse askush nuk do të donte flokë apo lëkurë të shndritshme me yndyrë, dermatologët pohojnë se është pikërisht sebumi
10 lagjet më “cool” të botës, pamjet do t`ju surprizojnë (FOTO LAJM) Kur mendoni se ku do të kishit dashur të kalonit një palë pushime të rralla, ndoshta keni parasysh destinacione të famsh
Kritikë që nuk do merret parasysh! Nga Alban Tufa Te seriali "Black Mirror", në një nga pjesët e sezonit të katërt, është një seri që qendër të s
Si ta kuptojmë që mjalta që kemi blerë është organik (VIDEO) Nëse dëshironi të merrni përfitimet të cilat vijnë nga mjalti atëherë pastërtia e mjaltit është ajo që duhet marrë paras
5 rregullat që duhet të keni parasysh kur vizitoni këto vende A e dini se disa mënyra dhe tradita të të ushqyerit që konsiderohen të jenë normale për disa vënde mund të jenë të ndalu
KFOR kryen ushrtime në Prizren: Çfarë duhet patur parasysh Policia e rajonit të Prizrenit, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se me datë 24.06.2019 ditë e hënë, në Rajon
Soreca flet për Euronews: Do t'i marrim parasysh akuzat e opozitës “Shqipëria në udhëkryq të BE-së, mes reformave të mëdha dhe protestave në rrugë” ky është titulli i intervistës që ambas
Ermal Fejzullahu për debatin mes Sabriut dhe Florit: “M'u duk e ulët” Pas debatit virtual të ndodhur mes Flori Mumajesit dhe Sabri Fejzullahut, ishte radha e Ermalit për të reaguar. I ftu
Del Piero flet për sfidën ndaj Ajax-it, dhe shanset e Juventusit në Champions Ish-legjenda e Juventusit Alex Del Piero, ka analizuar sfidën e Ligës së Kampioneve ku Juve do të përballet me Ajax-in.
Fansat e GOT në panik, a do të vdesë Jon Snow? HBO publikoi së fundmi disa postera të serialit të famshëm “Game of Thrones” dhe menjëherë fansat e zjarrtë nisën të ana
U vra sot në krye të detyrës, intervistë me Izetin në kohën kur ishte në UÇK (VIDEO) Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Izet Demaj i vrarë sot në Istog ishte pjesëtar i UÇK-së në Koshare gjatë luftës së fund
Nga flirtet tek veshja, çfarë duhet patur parasysh gjatë festave të punës në fundviti Fundi i vitit shoqërohet nga festa të ndryshme, jo vetëm familjare por edhe me kolegët e punës. E në këtë rast, për
Do të udhëtoni për në Greqi? Mos u nisni pa patur parasysh këtë detaj (FOTO LAJM) Greqia e Veriut si edhe lindja e Shqipërisë janë duke u përballur me një mot të ftohtë gjatë këtyre ditëve. Zona të
Kjo është rezoluta për dialogun që LDK kërkon të votohet Për më pak se dy orë deputetët do të mblidhen edhe një herë në lidhje me procesin e dialogut me Serbinë, përkatësisht id
Ndryshojnë renditjet e gjimnazeve, kush e merr fronin Gjimnazi “Sami Frashëri”, pas tre vitesh në vend të parë si gjimnazi më i mirë në vend, ka zbritur në vend të dytë.
Flamurtari humb një tjetër gjyq, ish-trajneri i merr 100 milionë lekë Flamurtari humb një tjetër gjyq. Zbulohet se gjyqi më i fundit që Flamurtari ka humbur është me ish-trajnerin Stanislav
Këto shenja tregojnë se martesa jotë është në telashe Martesa kërkon përkushtim të vazhdueshëm, kompromis dhe duhet të keni parasysh se çdo çift ballafaqohet me probleme, sep
Simiq e thotë qartë: Asociacioni u hartua pa marrë parasysh Gjykatën Kushtetuese Përfaqësuesi i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë sot se Ekipi Drejtues i Asociacionit të Komunave serbe (AKS) projektstat
Spondiliatroza, sëmundja që prek një numër të madh të njerëzve. Këshillat që duhet të keni parasysh Spondiliatroza është një sëmundje e shpeshtë që preke më shumë shtyllën kurrizore. I sëmuri ndien dhimbje në bel dhe nuk
Dëshironi që martesa t’ju zgjatë më shumë se pesë vjet? Atëherë duhet të keni parasysh moshën Dëshironi që martesa t’ju zgjas të paktën pesë vjet? Shumica duan – pesë vjet mjaftojnë për të parë nëse martesa po j