999 rezultate për

parashutĂ

E rëndë, nuk i hapet parashuta, ndërron jetë mësuesi shqiptar (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në Dibër, ku një mësues 30 vjeçar ka humbur jetën. Gëzim Elezi ishte më
Lëshohet në qielli parashuta me flamurin kuqezi dhe fotografinë e Vokrrit Në ceremoninë lamtumirëse, është lëshuar nga qielli parashuta me flamurin kuqezi dhe fotografinë Fadil Vokrrit, pasi pak
Hidhen nga avioni, nuk u hapen parashutat (VIDEO) Dy parashutistë rusë kanë humbur jetën pasi gjatë hedhjes atyre nuk ju është hapur parashuta. Ngjarja është filmuar nga
I shkatërrohet parashuta në ajër, bie në tokë mrekullisht dhe shpëton (VIDEO) Një video amatore shfaq momentin kur një parashutiste për pak sa nuk e humb jetën derisa kërcen, dhe në një moment i shk
Pësoi atak në zemër pasi u hodh, ndërron jetë parashutisti Një pensionist në Britani ka ndërruar pasi është hedhur me parashutë nga aeroplani dhe ka përfunduar në një rezervuar.
32-vjeçarja bie nga parashuta, flet Alket Islami: Ja çfarë ndodhi Drejtori i Aeronautikës, Alket Islami ka reaguar pas aksidentit të sotëm në Vlorë ku një parashutist ka është rrëzuar af
Nuk i hapet parashuta/ Shtatshkurtra 49-vjeçare bie nga 4600 metra lartësi (VIDEO) Një parashutiste që humbi jetën pasi parashuta pati disa probleme dhe nuk u hap, vdiq duke bërë atë që donte më shumë.
Parashuta nuk hapet, shpëton për mrekulli ushtari (VIDEO) Gjatë shfaqjes së "Djajve të Kuq", skuadra e parashutistëve akrobatikë në Ushtrinë e Mbretërisë së Madhe, ka shpëtuar pë
Dy avionë përplasen në ajër, asnjë i lënduar (VIDEO) Këto janë momentet e përplasjes së dy avionëve me parashutistë. Në momentin kur parashutistët po bëheshin gati të hidhes
Parashuta shpëton këtë pilot 76-vjeçar (FOTO-LAJM) Piloti i këtij avioni të vogël ka shpëtuar mrekullisht pasi avioni i tij shfaqi avari. Piloti, një 76-vjeçar nga Londra,
Hidhet nga 300 metra lartësi, por parashuta nuk i hapet (VIDEO) Anglezi Matthew Gough ka shpëtuar për mrekulli nga aksidenti që i ndodhi pas një hedhje me parashutë nga një shkëmb 300
Çfarë ndodh kur parashuta hapet para kohe (VIDEO) Zakonisht kemi parë video e situata kur njerëzve nuk ju hapet parashuta... por këtë herë ju sjellim një video me një sit