999 rezultate për

parashtruar

KSHZ seancë për ankesat e parashtruara për zgjedhjet e parakohshme Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve caktoi sot në orën 18:00 seancën në të cilën do të fillojë shqyrtimi dhe vendosja për 2
E RËNDË/ Në Maqedoni burri blen nusen për 1600 euro Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të Krimit të organizuar dhe korrupsionit në Gjykatën Penale në Shkup të Maqedon
Jepet vendimi për Grujevskin dhe Boshkovksin Në Gjykatën Supreme të Greqisë në Athinë, ka filluar seanca rreth ankesës së parashtruar për ekstradim të Goran Grujevsk
Deputetët e turpshëm apo të paditur, 60% e tyre nuk kanë bërë asnjë pyetje në kuvend Artan Murati nga KDI ka bërë të ditur se nga 120 deputetë sa janë në kuvend, vetëm 45 prej tyre kanë parashtruar pyetje
Nisin hetimet për mundësinë e falsifikimeve të hartave nga komisioni i kaluar për Demarkacion Prokuroria ka konfirmuar se ka nisur hetimet për mundësinë e falsifikimit të hartave nga Komisioni i kaluar Qeveritar. Z
Vazhdon gjykimi për biznesmenin Sead Koçan Në Gjykatën Penale në Shkup sot mbahet seanca për lëndën e Prokurorisë Speciale Sublike “Trust”. Në “Trust” i dyshuar
Gjykata administrative vendos lidhur me ankesat e parashtruara nga partitë Këshillat gjyqësorë pranë Gjykatës administrative filluan t'i shqyrtojnë ankesat e parashtruara nga partitë kundër vendi
KSHZ ka refuzuar deri më tani 6 ankesa të VMRO-DPMNE-së Komisioni shtetëror i zgjedhjeve (KSHZ) deri tani ka refuzuar gjashtë ankesa të parashtruara nga VMRO-DPMNE-ja dhe koali
LSDM, padi penale kundër ministrave të VMRO-së që janë edhe deputetë LSDM do të parashtrojë padi penale kundër ministrave të VMRO-DPMNE-së, të cilët janë edhe deputetë. Partia e Zaevit k
Në KSHZ janë parashtruar 16 ankimime për zgjedhjet Janë dërguar gjithsej 16 ankimime në Komisionin Shtetëror Zgjedhor, pak para afatit për parashtrimin e ankimimeve nga pa
Buxheti / Nuk ka para për komunat opozitare, qeveria mohon (VIDEO) "Ashtu siç mundet me para të buxhetit të shtetit të ndërtohen çerdhe fëmijësh, shkolla e rrugë në Gjorçe Petrov dhe në k
Vazhdon sot në Kuvend debati për testimin ekstern Kuvendi i Republikës së Maqedonisë vijon ditën e sotme debatin e ndërprerë dje rreth propozim-ndryshimeve të Ligjit për
Ahmeti dhe Thaçi deputetë "ngelës", asnjë diskutim në Parlament Nga janari deri në qershor të vitit 2015 Parlamenti i Maqedonisë ka zhvilluar 28 seanca, në të cilat kanë munguar depute
Pyetja provokative e gazetarit Politiko për Gruevskin dhe Stavrevskin (VIDEO) Gazetari Sasho Ivanovski-Politiko ka vazhduar të “përndjekë” politikanët duke u parashtruar pyetje në stilin e tij.
Menduh Thaçi e Ali Ahmeti shumë mungesa dhe pak aktiv në Kuvend Botimi "Deputeti im" është publikim i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë dhe botohet për herë të 13-të. Në këtë bo
158 ankesa për shkelje të rregullave të lojës në fushatë Partitë politike që marrin pjesë në garën zgjedhore për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit kanë parashtruar plot 158 ankesa
KSHZ hedh poshtë përsëri ankesat Edhe për Komunën Qendër janë hedhur poshtë ankesat e bëra nga VMRO-DPMNE. Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka marrë të njëjt
KSHZ ka për të shqyrtuar 428 ankesa Në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve kanë mbërritur plot 428 nakesa nga partitë politike. Nga këto ankesa vetëm LSDM k
LSDM paraqet 350 ankesa në KSHZ për procesin zgjedhor Plot 350 ankesa do të paraqesë Lidhja Social Demokrate pranë Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, lidhur me procesin zgje
Parlamenti e rinis debatin me "Shkupi 2014" Deputetët pas pushimit vjetor trejavor sot në kuadër të seancës së 35-të do ta vazhdojnë debatin për projektin "Shkupi 2