999 rezultate për

paraqitet

5 barërat për 5 llojet e kokëdhembjes Barëra natyrale, Të zgjedhura Ka kokëdhembje të ndryshme, mirëpo të gjitha e kanë një gjë të përbashkët – janë të p
Mori një dëmtim në brinjë, Strakosha paraqitet në qendrën mjekësore të Lazios (FOTO LAJM) Thomas Strakosha, portieri i Lacios, është paraqitur pasditen e sotme në klinikën Paideia të ekipit lacial. 22-vjeça
Nxënësit rrezikohen nga sëmundjet prej tualeteve të papastërta në shkollë Papastërtia në tualetet e shkollave në shumë raste është burim i baktereve dhe infeksioneve të ndryshme tek fëmijët. Si
Dëbora bllokon veriun e Shqipërisë, si paraqitet situata në Kukës Veriu i Shqipërisë vazhdon të jetë i bllokuar nga reshjet e daborës të cilat nisën mbrëmjen e së hënës. Deri në këto
Nuk paraqitet në gjykatë, "supermashtruesja" mashtron për Shën Valentin Klodiana Kuqi ditën e sotme duhej të paraqitej para togave të zeza, por nuk kjo gjë nuk ka ndodhur. Mësohet se ajo ka
Fituesi i 157 milionë frangave kujtohet të paraqitet pas një muaji Më 19 dhjetor 2017, një lojtar i lotarisë “EuroMillions” në Zvicër fitoi 157 milionë franga. Djaloshi me fat është paraq
Partizani nesër miqësoren e radhës, ja si paraqitet situata Partizani vijon përgatitjet në fazën përgatitore të dimrit, në qytetin turk të Antalias. Krahas futbollistëve të përzgje
Pse kufiri i Kosovës me Serbinë paraqitet me vizë të ndërprerë në harta? Kufinjtë mes shteteve nëpër harta janë të paraqitura në mënyra të ndryshme, ekzistojnë shpjegime se pse disa kufinjë jan
Një i dyshuar për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit paraqitet vullnetarisht në polici Edhe një tjetër i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, nga tetë prej tyre që ishin
McGregor në telashe me gjykatat, rrezikon edhe burgun Luani i pamposhtur i arteve marciale, irlandezi i njohur Conor McGregor, duhet të paraqitet në gjyq pasi e ka anashkalua
Real Madrid dhe dëshira për De Gean, ja si paraqitet situata për arritjen e marrëveshjes Real Madrid rikthen vëmendjen tek portieri i Manchester United David De Gea, për të cilin po përgatitet të ofrojë 63 mil
60 nxënës u asfiksuan dje në Bulqizë, ja si paraqitet gjendja e tyre sot Ditën e sotme gjendja e nxënesve të helmuar në Bulqizë paraqitet më e mirë dhe pritet që ato të rikthehen në banesat e
Mourinho paraqitet në gjykatën e Madridit për evazion fiskal Vetëm 48 orë përpara se Premier Liga në fundjavë ta përplasë me Chelsean, menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho
Voton Anita Haradinaj, bie në sy pamja e saj Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka votuar pak më parë. Për të kryer obligimin e saj, ishte edhe bashkëshortja
Loxha e Kuka mësojnë kundërshtaret për në Botërorin e xhudos Xhudistet kosovare Flaka Loxha e Loriana Kuka kanë mësuar kundërshtaret në botërorin e junioreve që do të nisë sot në Za
Po ktheheshin nga dasma, aksidentohet çifti Teksa po ktheheshin nga një dasëm, dy persona, burrë dhe grua janë aksidentuar me motor. Sipas policisë, shkak është
SPECIALE/ Këto janë ushtritë më të forta të Ballkanit, ja si paraqitet Shqipëria (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe këtë vit listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Europa po shkrin në 40 gradë, por moti çmendet vërtetë në këtë kryeqytet (VIDEO) Ndrkohë që në Shqipëri dhe mjaftë shtete të tjera të Europës temperaturat kanë kapur maksimumin e tyre duke shkaktuar ed
Talevska mbetet pa pashaportë Redaktorja e TV Sitel Ivona Talevska mbetet pa pasaportë pasi gjykata e apelit refuzoi ankesën e saj për heqjen e masave
Dani Alves vendos për të ardhmen Alves ndërpreu kontratën e tij me Juventusin pas vetëm një sezoni në Itali, ku ka ndihmuar "Zonjën e vjetër" të fitojë t