999 rezultate për

paraqiten

Limaj i kërkon luftëtarëve të UÇK-së të paraqiten tek Gjykata Speciale Zv.kryeministri i Kosovës, komandant Fatmir Limaj u ka bërë thirrje të gjithë luftetarëve që janë thirrur nga Gjykata Sp
Dënim shmbullur për tifozët e Interit Inspektori i Milanos, Marcello Cardona, ka përdorur fjalë të ashpra në lidhje me përleshjet që i kanë kushtuar jetën një
Thaçi thotë se ushtarët e UÇK-së duhet të paraqiten në Speciale Presidentit Hashim Thaçi sot i janë kujtuar të gjitha krimet që ka kryer Serbia në Kosovë. Ai i ka numëruar të gjitha at
Moti sjell surpriza, çfarë na pret javën në vazhdim Mëngjesi i kësaj së diele është zgjuar nën petkun e bardhë të dëborës në zonat malore të vendit. Reshjet e dëborës k
Shifrat e përdoruesve të kokainës në Tiranë rriten frikshëm Numri i përdoruesve të kokainës në vend po vjen në rritje. E konfirmojnë këtë edhe mjekët toksikologë sipas të cilëve ç
E frikshme: Çdo ditë 2 persona paraqiten në QSUT nga kokaina Numri i përdoruesve të kokainës në vend po vjen në rritje. E konfirmojnë këtë edhe mjekët toksikologë sipas të cilëv
Tri shenjat e sulmit në tru Simptomat e sulmit në tru mund të përshkruhen me katër fjalë: Fytyra, dora, të folurit dhe koha (thirrja e emergjencës)
Keni kujdes nga 5 llojet e ndjenjave: Shkaktojnë sëmundje serioze! Tek personat e “trishtuar” paraqiten vështirësi kronike të frymëmarrjes (astma, bronkit), tek personat e “shqetësuar”
UEFA e pakënaqur me vonesat në ndërtimit e stadiumit të ri në Prishtinë Inspektorët e UEFA-s, Nicolaus Marshall dhe Breacher Joachim, gjatë inspektimit që ia bënë të mërkurën stadiumit që po n
Haradinaj: Deputetët e VV-së të paraqiten në gjykatë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka komentuar arrestimin e deputetëve të Vetëvendosjes sot para Kuvendit. Ai k
Sot, deputetët e Vetëvendosjes dalin para gjykatës Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje do të paraqiten sot para Gjykatës Themelore të Prishtinës për rastin e hedhjes s
Nuk paraqiten dëshmitarët, shtyhet seanca ndaj Shullazit Është shtyrë seanca ndaj Emiljano Shullazit në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Shkak për shtyrjen e seancës së sotme ës
Spanja shpall në kërkim ndërkombëtar ish-presidentin e Katalonjës Prokuroria e Spanjës ka kërkuar një urdhër arresti ndërkombëtar për udhëheqësin e Katalonjës Carles Puigdemont dhe katër
Donnarumma rrezikon seriozisht largimin nëse Milan nuk arrin Championsin Gjatë dy sezoneve të para tek Milani, Xhanluixhi Donaruma e ka treguar veten se ka qenë një faktor përcaktues për fatin
Të akuzuarit të paraqiten me dëshirë te Gjykata Speciale Ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt ka folur për Gjykatën Speciale e cila pritet të ndjekë ish-pjesë
Parashikimi i motit, e hënë 4 shtator 2017 Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë pjesën më të madhe të territorit deri në orët e mesditës. Pasditja do të
Ligji i ri për firmat e falimentuara, 600 persona paraqiten vetëm nga Kumanova Rreth 560 persona nga Kumanova janë paraqitur në shoqatën e punonjësve të firmës së falimentuar “Unit” dhe kanë evidentu
Paraqiten si policë, rrahin dhe plaçkisin të riun nga Shkupi Mbrëmë rreth orës 21:30 në rrugën “Përzhino” në Shkup, tre persona të panjohur kanë grabitur E.S. (21), informojnë nga M
Shkarkimi i Zvërlevskit, mbi 90 deputetë paraqiten për të marrë fjalën Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do të vazhdojë seancën e gjashtë për propozimin për shkarkimin e prokurorit shtet
Shaqiri pelqehet nga Roma, por Roma ka një kusht Lojtari i Zvicrës Xherdan Shaqiri është një nga emrat e preferuar të Romës në këtë merkato vere. Lohtari me origjinë