999 rezultate për

paraqesin

Ja kur hapen kufijt pa teste mes Maqedonisë dhe Kosovës Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Mësoh
''Supermarketet nuk paraqesin rrezik infeksioni'', epidemiologu gjerman bën zbulimin e rendësishëm Epidemiologë e studiues të shumtë po përpiqen të zbulojnë se nga erdhi pandemi dhe si mund të zhduket koronavirusi. N
Kush janë 3 prokurorët që pritet të garojnë për SPAK Pas zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm KLP duhet të zgjedhë tashmë edhe kreun e Strukturës së Posaçme Antikorrupsio
Ndërtimet pa leje në Kosovë paraqesin rrezik të madh për shembje nga tërmeti Shqipëria mëngjesin e së martës është goditur nga një tërmet prej 6.4 shkallë të rihterit. Mëngjesin e së martës, Shqipë
Vjedhja e zgjedhjeve, Basha zbulon skemën: Duan ta paraqesin situatën si normalitet (VIDEO) Kryetari i PD, Lulzim Basha zbuloi skemën e kryeministrit Edi Rama për të harruar skandalin e vjedhjes së zgjedhjeve. Në
Gjermania zbut kufizimet për vrasjen e ujqërve Qeveria gjermane ka rënë sot dakord të zbusë kufizimet e rrepta për vrasjen e ujqërve për të ndihmuar në luftimin e kërc
Vendi ku mund të ankoheni për parregullësitë gjatë votimit Komiteti i Helsinkit i njofton qytetarët së sot në zyra e komitetit do të hapet gjatë gjithë ditës me qëllim që t’u mund
Kritikoi Turqinë dhe Serbinë, qeveria Haradinaj i reagon zv.ministrit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka reaguar zëvendësministrit të MPJ-së Gjergj Dedaj lidhur me deklaratat e ti
Dhjetëra nxënës të shkollave të Tiranës paraqesin punimet e tyre me materiale të ricikluara Nën moton “Ju mund”, dhjetëra nxënës të shkollave të ndryshme të kryeqytetit u bënë pjesë e konkursit për idenë më të mi
Tiranë-Durrës, tren me 100 km/h Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur fazën e parakualifikimit të tenderit për hekurudhën Tiranë-Durrës-
Rabiot përfundon në radarët e Barcelonës Adrien Rabiot është bërë i rëndësishëm tek PSG dhe është një titullarë i rregullt. Por kontrata e tij skadon në verën e
Sondazhet paraqesin një elektorat gri dy javë nga zgjedhjet parlamentare në Itali Koalicioni i së djathtës dhe i ekstremit të së djathtës kryeson sondazhet për zgjedhjet parlamentare të 4 marsit, megjit
Gabimet në tekstet shkollore, Ademi: Mësimdhënësit të paraqesin gabimet Ndryshimet në Ligjin për arsim fillor dhe të mesëm do të mundësojë evitimin e të gjitha gabimeve të konstatuara në tekst
Këto janë të drejtat tuaja për të votuar (FOTO) Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka publikuar në detaje listën e të drejtave të votuesve ku mes tjerash ju sugjerohet qyteta
Interit i hapet dera pë transferimin e lojtarit Aurier mund të nënshkruajë për Interin. Interit Spalletti vazhdon në përpjekjet për të ripërtërirë ekipin për vitin e
Dokumentari turk për Skënderbeun: E pabesueshme se si e paraqesin (VIDEO) Rezistenca e princave të Arbrit ndaj pushtuesve otomanë, paraqitet e lavdishme edhe nga këndvështrimi historik të Turqis
PD dhe PR nuk paraqesin emrat për komisionerë, KQZ e quan të patolerueshme Vetëm 6 ditë kanë mbetur larg zgjedhjeve të 25 qershorit, dhe shqetësimi më i madh mbetet mungesa e komisionerëve. Parti
Aktorja Roza Anagnosti shpërthen ndaj Tufës: Kemi punuar me përkushtim tani vijnë këta dhe… Në një intervistë me gazetaren e emisionit “Njerëz në Fokus” Ola Mitre, aktorja e mirënjohur Roza Anagnosti flet për nis
Zymberi: Po të isha pjesë e BDI-së, nuk do pranoja takim me Gruevskin Abedin Zymberi në emisionin Click Plus në Tv21, pas takimit të mbajtur mes Ali Ahmetit dhe Nikolla Gruevskit sonte, th
Ekspertët: Këto objekte paraqesin rrezik për fëmijët Ekspertët paralajmërojnë se bateritë prej litiumi paraqesin një rrezik të madh për fëmijët pasi gëlltiten lehtësisht.